Skocz do zawartości

ET, rozstaw śrub, średn. otworu centr. - felgi do forestera


Ad

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chwaląc się, wygrałem trasę terenową ostatnich plejad.

Jedną z nagród jest komplet felg. Przy zamówieniu chcę podać szczegóły by uniknąć jakichś niespodzianek przy zakładaniu. Podstawowe dane dotyczące felgi czyli szerokość, średnicę są znane.

Ale pozostałe: ET, rozstaw śrub i średnica otworu centrującego?

Nie ma tego w instrukcjach, w szukajce też nie znalezłem.

Szukam danych do felg do forestera 2.0XT z 2004r 16 cali i do 2.0D z 2008r 17 cali. Nie zależy mi na żadnych zmianach szerokości felg ani średnicy, chcę mieć felgi identyczne jak fabryczne.

Może ktoś ma takie dane?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Adam,

moje gratulacje dla załogi za zajęcie 1 miejsca :D. Jeśli chodzi o parametry techniczne felg do forestera 2.0XT z 2004r 16 cali to można założyć felgi o parametrach: 7x16 ET35 5x100/60.1; 6.5x16 ET38 5x100/60.1; 2.0D z 2008r 17 cali to: 7x17 ET38 5x100/60.1; 7.5x17 ET35 5x100/60.1; 8x17 ET32 5x100/60.1 (dane techniczne wg tabel ALCAR). ET zależy od wzoru i kształtu felgi. To producent felg określa jakie ET będzie właściwe dla danego modelu i marki samochodu. Tak naprawdę najważniejsze parametry to szerokość i średnica felgi oraz rozstaw śrub i średnica piasty ( w przypadku jednego i drugiego forka średnica piasty to 60.1) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje,

skorzystałem z jednej z rad i pojechałem do miłego pana z wulkanizacji by odkręcić koło i na odwrocie felgi było podane:

ET 48, rozmiar felgi szer. 6.5 średnica 16 cali. Zmierzyłem średnicę otworu centrującego 55.8 mm - w katalogach jest podane 56 mm.

Na koncu rozmiaru podany jest symboll JJ co to jest? W danych technicznych forka znalezłem dwa rozmiary felg do mojego modelu 6.5/16J i 6.5/16 JJ

 

Sławek, robiłem rozenanie w oponach A/T chyba będzie trudno dobrać odpowiednią do forka - dostępne są duże rozmiary BF Goodrich, najmniejsze jakie znalazłem to Continental cros coś tam 215/65 R16 więc także odrobinę większe od nominału 215/60 R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, robiłem rozenanie w oponach A/T chyba będzie trudno dobrać odpowiednią do forka - dostępne są duże rozmiary BF Goodrich, najmniejsze jakie znalazłem to Continental cros coś tam 215/65 R16 więc także odrobinę większe od nominału 215/60 R16

 

Są TOYO A/T w tym rozmiarze albo 215/65R16 - wchodzą, sprawdzałem, ale niestety trzeba je zamówić chyba już teraz, bo pani odpowiedzialna za Toyo w Trade Stomil nie bierze takich "wynalaków" na magazyn :evil: W związku z tym badam temat dalej bo BF G są super tylko drogie w porównaniu z Toyo, a regenerowanych nie chcę, bo byłyby to tylko opony na plejady (strach na nich jeździć szybko po drogach)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie JJ - jest z reguły używane przy felgach z wyższym rantem - przeznaczonych głownie do aut typu SUV, Crossover etc. Felgi oznaczonej pojedynczym J maja niższy rant. Jak obrócisz literke J na plask masz zarys rantu - podwójne J - wyzszy rant :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 lat później...

czy alusy 16" od golfa IV które mają otwór centr. 57,1 więc róznica 1mm mogą być do forka czy ten luz 1mm może sprawiać ze będą się popuszczały szpilki lub jakieś inne anomalia?

czy ktoś wie jakie w moim forku jest oryginalne ET? 2001 rok

Edytowane przez leonard17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy alusy 16" od golfa IV które mają otwór centr. 57,1 więc róznica 1mm mogą być do forka czy ten luz 1mm może sprawiać ze będą się popuszczały szpilki lub jakieś inne anomalia?

czy ktoś wie jakie w moim forku jest oryginalne ET? 2001 rok

Kupujesz pierścienie centrujace, wywalasz stare i nie masz stresu. za kpl kilka złotych na aukcji

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

czy do Forka II MY04 mogę bezpiecznie założyć felgi 16x7JJ ET 53 ubrane w kapcie  215/60/16? Według kalkulatora wejdę głębiej o kilkanaście mm w stosunku do "blaszanych" OEM-ów 15".

Edytowane przez Knuyec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu felg do zimowych opon na zimę. Tak tak, już o tym myślę.

Mam opony 225/55/R18 do FXT

Kryterium zakupu to cena. Nie wiem czy stalowe czy jednak zrujnuje się na alu. Patrzyłem na różnych kalkulatorach i podają różne dane felg, zwłaszcza ET i rozmiar.

Podpowiecie jakieś rozwiązanie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MKK napisał:

Kryterium zakupu to cena.

Jeśli tak to bierz jakieś stalowe w dobrym stanie. Możesz ładnie  pomalować , a zalety swoje mają - masa nieraz mniejsza niż się niektórym wydaje ( mniejsza od felg alu) , jak przywalisz w dziurę ,czy bokiem w krawężnik to felgę zegniesz a  zawias, czy dyfer może przeżyją. Alu większość kupuje dla wyglądu.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...