Skocz do zawartości

Jaką geometrie ustawic w rajdówce


motorajdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

jaką ustawic geometrie w rajdówce, impreza gt, zawieszenie obniżone na bilsteine B12

 

sliki, mocno dziurawy asfalt

 

możecie mi cos zasugerowac, jakie kąty, jak zbieżnosc przód i tył.

 

geometria to nie take hop, zalezy od kierowcy, nawierzchi, rodzaju trasy i wielu innych

 

napewno duze negatywy na przodzie i tyle (jak zrobisz fasolki, lub kupisz specjalne sruby to powinienes dobic do dwoch stopni w negatywie) do tego koniecznie kup Anti lift kit Whiteline, naprawde pomaga w prowadzeniu GTka (zmienia nieregulowany fabrycznie kat wyprzedzenia sworznia zwrotnicy). Niestety cala geometria jest delikatnie mowiac plywajaca w budzie GC8 wiec wszystko co sie da to trzeba utwardzic, tylny wozek tez warto skrecic na stale z buda (sa specjalne sruby Whiteline ktore sa rally use only :) )

 

znieznosc przod 0, tyl jak lubisz na dohamowaniach gdy zarzuca dupą to po minus 1 do 2 mm rozbiezny na stonie, milimetrow nie stopni czy minut(!) jak lubisz neutralne dohamowania to tyl tez 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

jaką ustawic geometrie w rajdówce, impreza gt, zawieszenie obniżone na bilsteine B12

 

sliki, mocno dziurawy asfalt

 

możecie mi cos zasugerowac, jakie kąty, jak zbieżnosc przód i tył.

 

 

tak jak komancz, pisze , ile rajdowców tyle ustawień, jak bym Ci podał niektóre ustawienia np. Leszka K, , to zaraz tu na forum rozgarzała by wielka burza :twisted: . Jak kupowałem od niego auto, zawias itp. kupiłem również pewne setupy, zawiasu, dyfrów itp. , mogłbyś sie zdziwić naprawde :roll: :roll: Ale to niestety wiedza która jest bezcenna i nawet jak Ci powiem tak i tak, to może Ci zupełnie nie zgrac, ale być moze setup jaki gdzies przeczytasz moze dla Ciebie być tip top, ale jedno Ci powiem, nie jest to sprawa łatwa, a szczególnie jak masz profi zawias , wtedu to sie komplikuje na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

jaką ustawic geometrie w rajdówce, impreza gt, zawieszenie obniżone na bilsteine B12

 

sliki, mocno dziurawy asfalt

 

możecie mi cos zasugerowac, jakie kąty, jak zbieżnosc przód i tył.

 

jedno co C mogę zasugerować, to weź ustawienie na jak najbardziej miękkie , szczególnie z tyłu, jak jest dziurawy asfalt, to w Polsce zawias ustawia sie na szutrowo, B12 jest twardy, nie warto ustawiać na beton, bobedziesz skakał 8) , ale testy jak najbardziej potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem ale czy jak mam piluretany wszedzie, to na początek zaczac od zbieznosci tył i przód na O, a kąty na maxa?

 

nie jezdze az tak profi jak Leszek, ale że nie mam u siebie geometri to zbankrutuje tak latac co 1 dzien na ustawianie,

 

nie ma złotego środka :idea: możesz sobie najpierw zrobić ustawienia bazowe a potem kręcić i ustawiać, moim skromnym zdaniem, bazowe to , kąty max w negatywie ale max 2st. , zbieżniść 0, tył kąty -1,5 , i rozbieżny po 0,6 na strone, jeśli jest wolno, jak szybko lub szybkie partie, na + , ale tak jak mówie , to są ustawienia z głowy, i mogą być zupełne inne przez innych kierowców , na innych autach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki za sugestie,

 

odnosnie szybkich partii co rozumiesz przez + ??

zbiezny z tyłu na szybkich?

 

 

TAK , wg, mojej wiedzy , ale pamietaj , ona może nie funkcjonować :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozbierzny tył na ulice? Dobry pomysł czy może zaskakiwać? Jak do ustawień ma się sztywność stabilizatorow? Można prosić o więcej jakiś wskazówek jak to wygląda np w seryjnym sti 06? Malutkie podstawy mam ale jak ostatnio usłyszałem jak ustawia się rajdówke pod słomczyn to :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozbierzny tył na ulice? Dobry pomysł czy może zaskakiwać? Jak do ustawień ma się sztywność stabilizatorow? Można prosić o więcej jakiś wskazówek jak to wygląda np w seryjnym sti 06? Malutkie podstawy mam ale jak ostatnio usłyszałem jak ustawia się rajdówke pod słomczyn to :shock:

 

tak, zrob rozbiezny tyl na ulice i "otworz" DCCD do tego :twisted: :wink:

 

musisz sprobowac czy ci to odpowiada, sprawdzaj zakrety na dohamowaniu, czy nie ma hardcoru po ustawieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Skoro już jesteśmy przy temacie. Byłem przed samymi Plejadami na geometrii i chciałem właśnie ustawić negatyw z przodu na -1,5...

Okazało się, że w dziadku się nie da... Czy serwisant miał rację i można to załatwić jakąś fasolką (jaką ewentualnie?) czy się nie zna? (ja nie potrafię tego ocenić)

Zawias to seryjna zwrotnica, AGX i H&R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam co prawda typowej rajdówki a typowy fun car czyli i jazda po ulicy i jakieś próby ale tylko asfaltowe mam z przodu mam -2,5 tyl 1.5 auto duzo lepiej skreca ale to tez zasluga krotkiego magla reakcja natychmiastowa , tyl zrobil sie lekko nadsterowny ale to tez przez gruby stabilizator co mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro już jesteśmy przy temacie. Byłem przed samymi Plejadami na geometrii i chciałem właśnie ustawić negatyw z przodu na -1,5... Okazało się, że w dziadku się nie da... Czy serwisant miał rację i można to załatwić jakąś fasolką (jaką ewentualnie?) czy się nie zna? (ja nie potrafię tego ocenić) Zawias to seryjna zwrotnica, AGX i H&R.
 

W seryjnych zwrotnicach z przodu masz regulację pochylenia z tego co pamiętam, ale nie pamiętam zakresu.

 

Zawsze możesz dodać drugą śrubę regulacyjną, to zwiększysz zakres, ale to już wymaga więcej zabawy, albo zrobić jajowate otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. podłapie troche temat jesli o ustawienia zawieszenia chodzi gdyz borykam sie juz od jakiegos czasu w GTku z niekontrolowanym poslizgiem przodu;-( tzn na rondach i tego typu szybkich nawrotach podsterowność spedza mi sen z powiek. Nałozyłem juz dystans na przednia oś 2,5 cm nie do konca to pomogło. co radzicie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nałozyłem juz dystans na przednia oś 2,5 cm nie do konca to pomogło. co radzicie....

Co przesunąłeś o 2,5 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. podłapie troche temat jesli o ustawienia zawieszenia chodzi gdyz borykam sie juz od jakiegos czasu w GTku z niekontrolowanym poslizgiem przodu;-( tzn na rondach i tego typu szybkich nawrotach podsterowność spedza mi sen z powiek. Nałozyłem juz dystans na przednia oś 2,5 cm nie do konca to pomogło. co radzicie....

Tymi dystansami tylko pogorszyłeś , przerzuć te dystanse na tył

 

Jeśli szerokość przedniej osi będzie większa od szerokości osi tylnej, zmniejsza to przyczepność przednich kół generując tym samym lekką podsterowność, niwelującą nadsterowność. Negatywnym skutkiem tej regulacji jest delikatne spowolnienie reakcji samochodu na ruch kierownicy, oraz zwiększenie średnicy zawracania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...