Skocz do zawartości

przegub pólosi


andre82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jakie są objawy zużytego przegubu? dziś w czasie wchodzenia z zakręt z prawej strony dobiegło terkotanie o tyle dziwne że dźwięk pojawia się tylko jak skręcam w prawo po dodaniu gazu w lewo cisza nic nigdzie nie obciera sprawdziłem. Jeśli to przegub trudno po 190 kkm można zmienić pytanie na jaki? w serwisie pewnie zaśpiewają od groma.za komplet przewodów trza było dałem po 245 za sztukę jeszcze zawieszenie dokompletować muszę więc szukam dobrego zamiennika przegubu szukałem jest sporo opcji. Dzwięczny będe za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego modelu?

Na jebaju maja zamienniki niedrogie - nie wypowiem sie jeszcze co do jakosci, bo jezdze dopiero od paruset km - ale jeszcze sie nie ukrecil - przegub zewnetrzny.

 

Jedno co mialbym do zarzucenia, to nieco przyciasna, czy tez raczej przykrotka manzeta i nieco przyduza sruba mocujaca polos - juz nie pamietam, w czym to przeszkadzalo u mnie, ale cos tam przeszkadzalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka uwaga. Sprawdzaj regularnie osłony przegubów jak piszesz auto ma 190 tys więc pewnie z 10 lat po tym czasie zaczęły się u mnie sypać po kolei różne gumowe osłony (przegubów, przekładni kierowniczej). taka osłona kosztuje grosze, a jeśli jest cała to przegub może pracować praktycznie dożywotnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny objaw tylko w tylnym kole. Terkotanie pokawia się z lewej strony przy skręcie w prawo, albo przy jezdzie na wprost z pełnego gazu lub przy obciążeniu to znaczy komplet pasazerów i wypakowany bagażnik. Ja podejrzewałem łożysko ale teraz niewiem co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu to lipa trzeba deomtarza walnać :twisted::twisted:

Ale jesli nikt nic nie kombinowal i tylko silnik został zmieniony to masz przegub z wbudowana zębatka abs ok 400zl NTN w IC (to samo co orginal ) jesli poszedł przeszczep z starymi elementami napędu to masz tarcze ABS na piascie ok 190zl w IC firma NTN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny objaw tylko w tylnym kole. Terkotanie pokawia się z lewej strony przy skręcie w prawo, albo przy jezdzie na wprost z pełnego gazu lub przy obciążeniu to znaczy komplet pasazerów i wypakowany bagażnik. Ja podejrzewałem łożysko ale teraz niewiem co to może być?

 

 

Kiedys szukalem tylniego zamiennika i nie znlazlem wyglada prawie identycznie jak przedni i nie jeden sprzedawca upiera sie ze pasuja i sa takie same wiec uważaj!!!!

Wizualnie prawie nie do poznania a róznica tkwi w wieloklinie jest minimalnie mniejszy tylni i za nic go do piasty nie dopasujesz !!! (sprawdzane empirycznie.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny objaw tylko w tylnym kole. Terkotanie pokawia się z lewej strony przy skręcie w prawo, albo przy jezdzie na wprost z pełnego gazu lub przy obciążeniu to znaczy komplet pasazerów i wypakowany bagażnik. Ja podejrzewałem łożysko ale teraz niewiem co to może być?

 

 

Kiedys szukalem tylniego zamiennika i nie znlazlem wyglada prawie identycznie jak przedni i nie jeden sprzedawca upiera sie ze pasuja i sa takie same wiec uważaj!!!!

Wizualnie prawie nie do poznania a róznica tkwi w wieloklinie jest minimalnie mniejszy tylni i za nic go do piasty nie dopasujesz !!! (sprawdzane empirycznie.....)

 

 

Wiec to przegub to terkotanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...