Skocz do zawartości

Chińskie opony??


Matzerath

Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.allegro.pl/item1084805972_s ... ml#gallery

 

o o tym sądzicie?? Nie jestem wielkim fanem kupowania nowych drogich opon bo zazwyczaj i tak raz/dwa razy do roku wpadam w dziurę tak skutecznie, że opona jest do wyrzucenia. Rekord pobiłem na komplecie opon zimowych Fulda, których kupiłem komplet 4 nowych i w tym samym roku musiałem dokupić kolejne trzy!?!!! W związku z tym szukam teraz do subaraka czegoś używanego. Szukam tak i szukam i coś takiego znalazłem. Mój kolega miał to na evo i mówił, że generalnie spox. Ma ktoś jakieś doświadczenie z chińszczyzną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawny link: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=1084805972

 

LingLong? Powodzenia i szerokiej drogi :)

 

Musisz sobie sam przede wszystkim odpowiedziec na pytanie - jak cenne jest dla Ciebie samego Twoje wlasne zycie i zdrowie.

Jesli niezbyt, to kupuj spokojnie najtansze opony - byc moze nawet wywazenie ich kiedys przestanie byc w koncu problemem.

 

Jesli przeciwnie - zainwestowalbym w cos w miare przyzwoitego - nawet jesli nie jakies szczegolnie drogie.

W sumie Hankook ma w swojej ofercie kilka niedrogich a dosc przyzwoitych opon - V12, RS-2 itp. (z pamieci wale, moglem cos przekrecic)

Kumho ma dosc przyzwoita podobno KU31 aka Ecsta Sport

Moze ew. Avon ZZ3 - ja dosc milo wspominam.

 

Ale ponizej tego za bardzo bym nie schodzil.

 

Oczywiscie to nie oznacza, ze wszystkie drogie opony sa od razu super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI - Hankook i Kumho to nie chińszczyzna tylko Korea. Oni juz się nauczyli produkować niezłe opony, podobnie jak samochody.

 

Ale ja o tym wiem - nigdzie nie pisalem, ze to chinszczyzna.

 

Zreszta to akurat pikus - teraz i tak kupa rzeczy jest zwyczajnie produkowana w Chinach, Korei, na Tajwanie itp. itd.

Kwestia tylko jaka to marka, jaki model i jaka kontrole jakosci przechodzi.

 

No i generalnie sorry - ale w porzadne opony w rozmiarze takim jak z linka, w takiej cenie jak z linka - no za bardzo nie wierze niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem krótko, chińskie to mogą być dobre zupki w proszku, ale nigdy nie opony :idea::twisted:

 

A tak serio , to naprawde nigdy nie mogłem zrozumieć kierowców w relatywnie dobrych samochodach którzy kupują bieżnikowane, stare, lub chińskie opony :evil: , normalnie w głowie mi sie to nie mieści :shock:

Jeszcze rozumiem jak ktoś ma starą felicje, co jedzie 80km/h z górki :twisted: , ale w szybkim samochodzie :shock: . Lepiej sprzedać fure, kupić tańszą ale mieć na dobre opony i obsługe. Tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item1084805972_s ... ml#gallery

 

o o tym sądzicie?? Nie jestem wielkim fanem kupowania nowych drogich opon bo zazwyczaj i tak raz/dwa razy do roku wpadam w dziurę tak skutecznie, że opona jest do wyrzucenia. Rekord pobiłem na komplecie opon zimowych Fulda, których kupiłem komplet 4 nowych i w tym samym roku musiałem dokupić kolejne trzy!?!!! W związku z tym szukam teraz do subaraka czegoś używanego. Szukam tak i szukam i coś takiego znalazłem. Mój kolega miał to na evo i mówił, że generalnie spox. Ma ktoś jakieś doświadczenie z chińszczyzną??

Napisali, że to świetna opona deszczowa bo ma wzór bieżnika takowej :lol: . Tylko że najważniejsza jest mieszanka gumowa, a tego chińczycy zrobić nie potrafią. Nie wspomnę problemach z wyważeniem i że zazwyczaj "chinole" ważą 10-20% niż taka sama opona "normalnego" producenta. Za około 360 zł mozna kupić w tym rozmiarze przyzwoitą oponę "budgetową", ale o niebo lepszą niż te Linglongi, Goodride i inne wynalazki, więc ja bym nie kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem do TTki opony Nexen N3000 i jestem z nich zadowolony. Opona trzyma nieźle na suchym jak i na mokrym.

http://www.allegro.pl/listing.php/searc ... exen+n3000

Kolega prowadzący punkt wymiany opon polecił mi tą markę jako jedną z lepszych za budżetową kasę.

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem do TTki opony Nexen N3000 i jestem z nich zadowolony. Opona trzyma nieźle na suchym jak i na mokrym.

http://www.allegro.pl/listing.php/searc ... exen+n3000

Kolega prowadzący punkt wymiany opon polecił mi tą markę jako jedną z lepszych za budżetową kasę.

 

PZDR!

 

Jak bym miał takiego kolege, u mnie by już dostał dożywotniego bana :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec się rozpędził i zamiast poszukać to pozwolił sobie do mavericka założyć nexen roadian :roll:

o tyle dobrze, że jak po tych swoich polowaniach się tłucze to nie szkoda :wink:

ale ostre hamowania są jakieś takie.. ekscytujące :twisted:

dobrze, że to nie jest auto do szybkiej jazdy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no OK rozumiem. Innych opinii się nie spodziewałem.

 

to po co było pytać :wink: :twisted: masz fajne auto :roll: trzeba wydać $ co nie co, takie życie, lepiej rzadziej pod remizę przyjezdzać ale bezpieczniej :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem do TTki opony Nexen N3000 i jestem z nich zadowolony. Opona trzyma nieźle na suchym jak i na mokrym.

http://www.allegro.pl/listing.php/searc ... exen+n3000

Kolega prowadzący punkt wymiany opon polecił mi tą markę jako jedną z lepszych za budżetową kasę.

 

PZDR!

 

Jak bym miał takiego kolege, u mnie by już dostał dożywotniego bana :twisted:

 

a juz se mialem koplet u Ciebie zamawiac do Wartburga... :o:mrgreen:

 

Ludzie ! opony to jeden z istotniejszych elementow wpywajacych na Wasze bezpieczenstwo ! Jesli chcecie na tym oszczedzac to jestescie po prostu "crazy" :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem do TTki opony Nexen N3000 i jestem z nich zadowolony. Opona trzyma nieźle na suchym jak i na mokrym.

http://www.allegro.pl/listing.php/searc ... exen+n3000

Kolega prowadzący punkt wymiany opon polecił mi tą markę jako jedną z lepszych za budżetową kasę.

 

PZDR!

 

Jak bym miał takiego kolege, u mnie by już dostał dożywotniego bana :twisted:

 

a juz se mialem koplet u Ciebie zamawiac do Wartburga... :o:mrgreen:

 

Na Twoim miejscu , dałbym bana Twojemu wulkanizatorowi co Ci odwrotnie opony kierunkowe zamontował :twisted: , chyba że to Ty sam, to sie nie dziwie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem krótko, chińskie to mogą być dobre zupki w proszku, ale nigdy nie opony :idea::twisted:

 

A tak serio , to naprawde nigdy nie mogłem zrozumieć kierowców w relatywnie dobrych samochodach którzy kupują bieżnikowane, stare, lub chińskie opony :evil: , normalnie w głowie mi sie to nie mieści :shock:

Jeszcze rozumiem jak ktoś ma starą felicje, co jedzie 80km/h z górki :twisted: , ale w szybkim samochodzie :shock: . Lepiej sprzedać fure, kupić tańszą ale mieć na dobre opony i obsługe. Tyle...

 

Dialog... pyta się mnie niedawno córka:

C - ile kosztuje opona do samochodu?

J - +/- 800PLN

C - aha, trochę drogo ...

J - za jakość trzeba zapłacić ale podobno można kupić coś tańszego made in china :P

C- a te china to po ile ?

J - Nie wiem, chyba koło 400PLN

C - Jezusss tata to z czego oni je robią :shock: :?:

 

:mrgreen:

 

ps. zupki chińskie są tak samo do ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój to jest osoba faktycznie istniejąca :-). Korzystam z jego usług już prawie 20 lat. To były mechanik rajdowy. Dla zainteresowanych mogę przesłać kontakt na PW. Ma jeden z lepiej wyposażonych warsztatów wulkanizacyjnych w Polsce (m. in. ma Hunter'a). Za każdym razem jak u niego jestem odgrażam się, że po to kompletuję drugi zestaw opon (lato / zima) by właśnie do niego nie jeździć - ale co jakiś czas i tak go odwiedzam bo to dziurka, bo opony się zużyły, bo w aucie żony opony się starły lub z innym autem jadę bo na kunszt pracy tego mitycznego wulkanizatora patrzeć lubię :-). Dodatkowo zawsze ma jakąś nową ciekawą maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawane na polskim rynku opony Goodyear (np. model Excellence ale też i F1) są made in China. Znajomy wulkanizator mówił mi, że bardzo trudno je wyważyć.

 

crem, chyba mieszasz pojęcia ..... ten wątek jest o oponach chińskich a nie o oponach produkowanych w Chinach. Różnica niby niewielka ale bardzo istotna :!: :!:

Już parę razy wspominaliśmy, że największy problem producentów chińskich to formuły mieszanek i pod tym względem daleko im jeszcze do Goodyear'a, Bridgestone czy nawet do Koreańczyków.

Wielkie koncerny oponiarskie (w tym także Goodyear) robi opony w Chinach i to żadna nowość. Opony te trafiają na rynek chiński, trochę na inne rynki azjatyckie, niewiele do Europy.

Oprócz produkcji stricte chińskiej najwięcej opon w Chinach produkuje Kumho (czyli Koreańczycy), Bridgestone ( chyba nie trzeba przedstawiać) i Sumitomo (japoński koncern produkujący m.innymi marki Sumitomo, Falken, Firenza i azjatyckiego Dunlopa, który ma pod względem technicznym mało ma wspólnego z Dunlopem produkowanym i sprzedawanym w Europie)

Mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę, że opona chińska i opona produkowana w Chinach (przez duże firmy światowe) to dwa różne światy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a ja się nie zgadzam z tą opinią. Zgodnie z wiedzą tego mojego mitycznego wulkanizatora chińskie opony marki Goodyear nie odbiegają klasą od tych rodzimych chińskich opon czyli są bardzo słabe / złe. Dla mnie coś chińskiego i produkowanego w chinach to prawie to samo. Do tego typu produktów podchodzę z wielką nieufnością (intuicja?).

 

Miesiąc temu kupiłem opony Bridgestone Made in Italy (produkowane w fabryce Pirelli) - gdyby były Made in China to bym ich nie kupił po prostu :-). Są bardzo dobre - przy wyważaniu praktycznie nie trzeba było ciężarków. Chińskie być może też dobrze by się wyważyły ale dyskomfort wiedzy o kraju produkcji by pozostał. Nie bez przyczyny na portalu oponeo podają kraj produkcji jako jedną z podstawowych informacji. Coś musi być na rzeczy.

 

Chińska to może być porcelana, herbata, ryż, itd. :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...