Skocz do zawartości

Subaru Legacy DIESEL


blackhawk

Rekomendowane odpowiedzi

1. Koszmarnie twarde sprzęgło - spalone po 20 tysiącach km - zwykła wada fabryczna (za duży moment obrotowy na jedno-tarczowym sprzęgle).

 

przejechałem 96000 - sprzęgło dalej działa

 

1. Gratuluję ale ogromna rzesza ludzi nie dała rady w tym ja i o tym piszę.

 

2. Silnik dławi się na 2 biegu przy niskich obrotach i lubi zgasnąć, bywa, że gaśnie na luzie przy działającej klimie.

Bardzo niebezpieczne zjawisko na skrzyżowaniach. Szarpie przy zmianie niskich biegów, jazda w korkach tym autem to istny koszmar.

 

nie zdarzyło mi się, żeby zgasł na luzie - może pojedyncze egzemplarze - jest o tym w dziale technicznym albo w pytaniach do dyrekcji

 

2. Poczytałeś forum? Pisze o tym wielu użytkowników w tym fani marki.

 

3. Siermiężne, ubogie wyposażenie (koszt auta 110 000), brak wszystkiego, czujników cofania, deszczu, zamknięcia, drzwi w czasie jazdy, nawigacji,

 

nie wiedziałeś o tym jak kupowałeś? :roll:

ja mam czujniki cofania i drzwi zamykają mi się podczas jazdy :roll:

 

3. Nie czytałeś chyba dokładnie. Pisze, że za takie pieniądze można spodziewać w samochodzie tych drobiazgów a jeżeli już ich nie ma, to oczekuję tych mitycznych zalet SUBARU, których też nie odnalazłem i to wszystko.

 

4. Beznadziejna klimatyzacja (na automatyce albo wyje albo nie działa)

 

jak przy 35 na zewnątrz robisz 15 w środku to wyje..

 

4.Wsiądź do innego auta za te same pieniądze i pojmiesz o czym mówię.

 

5. Beznadziejne głośniki i radio, brak obsługi telefonu, brak BT, brak wejścia audio (nie wspomnę o USB

 

głośniki kiepskie, radio daje radę po inwestycji w głośniki i wzmacniacz (to też można ocenić przed kupnem :roll: ) wejście aux można sobie dorobić w seriwsie ztcw

 

5. Można też kupić za te same pieniądze np. Chryslera i mieć Infinity 2 albo aż dwa Megane Coupe z lepszym radiem i systemem audio. Można też w SUBARU wymienić wszystko, bo da się, tylko co zostanie? Jest w Legacy podły fabryczny system audio i to jest fakt. Zauważycie to już przy zakupie :--))))

 

6. Kiepskie lampy w Punto są jaśniejsze :-(

 

poproś o podniesienie świateł w serwisie.. za darmo :roll:

 

6. Zrobiłem to 3 dni, po zakupie i dalej jest kiepsko. poproszę raczej o inny samochód.

 

7. Hałas w kabinie przy 130 km narasta i męczy na długich trasach.

 

cena braku ramek w drzwiach.. gdzie ty w polsce robisz długie trasy z prędkościami powyżej 130? :twisted:

 

7. Jakbym wiedział, że Subaru to auto wyłącznie do jeżdżenia w Polsce to kupiłbym raczej coś na Europę.

Nasze drogi są pełne dziur mam 60 000 na liczniku z tego 20 000 po Polsce i 3 krotnie wymieniałem nsikoprofilowe felgi na nowe.

Ani to Auto na polskie ani normalne drogi.

 

8. Twarde i niewygodne zawieszenie,

 

dzięki temu masz trakcję, że pod spodem jest twardo :roll:

 

8. Audi też ma napęd na 4 koła i niezła trakcję ale nie mam wrażenia, że jadę wozem drabiniastym bez resorów w huraganowym wietrze.

 

9. Beznadziejny komputer nie pokazuje temp. wewnętrznej, ile zostało do następnego przeglądu, ile kilometrów przejadę na paliwie (poniżej 60 są wyświetlają się --- a

wtedy właśnie potrzebna jest informacja)

 

umiem liczyć - przegląd jest co 15000 :roll:

nigdy nie potrzebowałem wskaźnika temperatury wewnętrznej.. skupiam się raczej na jeździe niż na komputerze..

 

9. Gratuluję, trzeba napisać do pozostałych marek, że się mylą i niepotrzebnie dają w komputerze tą informację.

 

10. Ścierające się plastiki i kiepski skay.

 

plastiki mam dalej ładne, skayu nie mam ogóle

 

10. Masz tylko jeszcze myślisz że to skóra :-) Może chcesz zdjęcie jak wygląda po 2 latach moja gałka biegów i prująca się osłona na drążek biegów (jest z taniego skayu). Dbam o samochody i wytarcia, pęknięcia plastików oraz rwący się skay to po prostu tandeta.

11. Niewygodne fotele z ubogą regulacją.

 

bez rewelacji ale w ułężu z fotela nie wypadłem..

 

11. Dałbyś radę nawet gdyby tam były taborety bo fani są twardzi ale chyba nie oto chodzi w samochodzie o sportowym charakterze za taką kasę.

 

12. Brak pełnowymiarowego koła zapasowego- nędzna, obskurna dojazdówka.

 

co kto woli.. bagażnik nie za duży więc dojazdówka chyba jest złem koniecznym

 

12. Halo ja mam Combi, miejsca jest dość. Wiem powinienem zajrzeć tam przed kupnem, do podłokietnika tez nie zajrzałem....... masakra.

 

13. Kiepski Serwis, pod względem oczekiwania na części (wszystko trwa tygodniami)

 

czas oczekiwania na części jest faktycznie porażający.. na szczęście jeszcze nic mi się nie zepsuło tak żebym musiał unieruchomić auto (raz po sarnie stało tydzień ale to już inny temat)

 

12. Chyba pracujesz w SUBARU albo robisz sobie żarty, poczytaj lepiej forum....

 

14. Mała max. prędkość (ok. 205 KM/h), licznik przekłamuje o 10 KM w górę.

 

jeśli lubisz ''dynamiczna jazdę ale bez odpałów'' to o co chodzi?

poza tym to też jest do sprawdzenia przed kupnem :roll:

 

14. Nie rozumiesz o co chodzi, to napiszę. Mówię o osiągach porównując z innymi samochodami w tej cenie.

Po tak zachwalanym, sportowym silniku można by spodziewać się więcej.

Na drodze nie rób zawodów, bo złoi Ci futro byle golf na wypasie. I o tym piszę !!!

 

15. Cała masa denerwujących drobnych mankamentów (lusterka nie składają się automatycznie tylko ręcznie, nie słychać kliku migaczy, brak lusterek z widoczną martwą strefą, brak podnośników klapy silnika itd, itp ale to są drobiazgi)

 

ja tam akurat wolę jak migacza nie słychać, mnie wkurza brak uchwytów do zamykania klapy..

ale to też już było widać w salonie :wink:

 

15. Dobrze, że nie napisałem że przeszkadzają mi wycieraczki, bo napisałbyś że jeździsz bez i to Ci pasuje.

W salonie widać wiele np. katalog w którym pisało, że SUBARU to prestiż, technologia i osiągi, rzeczywistość okazała się nieco inna....

 

rozumiem, że komuś nie pasuje.. zwłaszcza jak się przesiadł z mecedesa klasy s to całkiem zrozumiałe bo to inny segment troszkę.. ja jeżdżę i na razie przestać nie zamierzam :wink:

 

Nie porównywałem Legacy do ESKI, napisałem z jakim przekrojem mam do czynienia.

Ja też jeszcze pojeżdżę SUBARU.

Na szczęście tylko rok i tylko jak moja żona zabierze Audi.

Kupiłem to auto, bo słyszałem wiele dobrego o SUBARU od fanów marki.

Chciałem zostać jak Ty fanem marki ale mimo najszczerszych chęci nie udało mi się.

Następnym razem kupując auto posłucham nie fanów ale użytkowników. To rozsądniejsze.

 

(żeś się zawziął żeby ten jeden jedyny post na forum napisać :mrgreen: )

 

Jestem na forum od 2 dni, bo poszukuję informacji o zbiorowych pozwach polskiego Importera SUBARU za oszukiwanie klientów (patrz sprzęgło)

i to jest mój pierwszy post.

Nie będę udzielał się udowadniając fanom, że SUBARU to pomyłka.

Jeżeli są fani Alfy Romeo ....... :-) to znaczy, że fan jest zjawiskiem niepojętym dla zwykłego śmiertelnika, więc dyskusja z fanami to nieporozumienie.

Tak więc przepraszam wszystkich miłośników nie chciałem szargać świętości. Zawsze możemy skupić się na tych 5 zaletach co wymieniłem :-)

 

 

Tak Subus masz absolutną rację.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogromna rzesza ludzi nie dała rady

 

jaka rzesza? tzn ile osób?

 

Poczytałeś forum? Pisze o tym wielu użytkowników

 

czytam od 2008 roku.. pisze o tym wiele postów niewielu użytkowników..

ale problem jest ztcw zdiagnozowany?

 

Można też kupić za te same pieniądze...z lepszym radiem i systemem audio

 

potwierdziłem ci to więc o co chodzi?

 

Nasze drogi są pełne dziur mam 60 000 na liczniku z tego 20 000 po Polsce i 3 krotnie wymieniałem nsikoprofilowe felgi na nowe.

 

 

faktycznie.. to już na pewno wina subaru że mamy take drogi..

ja zrobiłem 96kkm w tym 80kkm po polskich drogach i jakoś felgi pozostały całe

 

Chyba pracujesz w SUBARU albo robisz sobie żarty, poczytaj lepiej forum....

 

chyba nie czytasz albo słabo po polsku bo napisałem, że na części czeka się koszmarnie długo :roll: nie jest moją winą, że auto mi sie jeszcze nie zepsuło.. wprost przeciwnie - bardzo się cieszę :roll:

tak, pracuję w subaru.. w dziale weterynaryjnym.. nie żenuj pisaniem bzdur.. ja nie piszę że ty chyba pracujesz w audi :roll:

 

14. Nie rozumiesz o co chodzi, to napiszę.

 

rozumiem o co ci chodzi.. kupiłeś auto które ma w papierach max205 i strasznie ci przykro, że ma faktycznie max205.. do tego złoił ci dupę spod świateł golf z wieśfelgami bo ci auto zgasło no i przechodnie mieli ubaw.. wydaje ci się że kupiłeś sportowe auto a kupiłeś DIESLA w DUPOWOZIE!! a jeśli masz takie hobby, żeby się ścigać z golfami spod świateł to raczej nie leżysz mi jako partner do rozmowy - bo to raczej takie.. żałosne..

jeśli chcesz mierzyć się w jeździe na czas - masz mnóóóóstwo możliwości - ułęż, kielce, orneta, częstochowa, toruń, rallyland w debrznie i inne..

 

tylko, że tam trzeba coś umieć (poza wciskaniem gazu w podłogę.. chociaż tu też raczej słabo skoro ci gaśnie na starcie :twisted:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie to, ze ludzie przesiadaja sie z audi, mercedesa itd. do subaru tylko z tego powodu ze ma diesla :? przeciez to zupelnie inna kategoria samochodow, to nawet nie mozna porownac, ze cos jest w jednej klasie, to jest inna galaktyka. nie mozna powiedziec lepsza albo gorsza po prostu inna.

 

Hogen, swoja droga to bardzo spokojnie jezdzisz skoro tyle felg zalatwiles. ja zwalniam na dziurach, progach i przejazdach kolejowych i po 122kkm nic mi sie nie pogielo - polecam. moze troszke wolniej, ale za to sporo taniej wychodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

tylko, że tam trzeba coś umieć (poza wciskaniem gazu w podłogę.. chociaż tu też raczej słabo skoro ci gaśnie na starcie :twisted:)

 

Proszę...

Myślę że można rozmawiać bez takich personalnych wycieczek.

Jeśli komuś z jakichkolwiek powodów nie podoba się Subaru to przecież jego święte prawo.

Auta wszak idealne nie są, niektórym minusy nie przeszkadzają, dla innych są nie do zaakceptowania.

Mi np brak bajarów nie przeszkadza, za to problematyczna obsługa sprzęgła trochę tak, ale nie na tyle by mi odebrać radość z jazdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reza, czemu komentujesz zdanie wyrwane z kontekstu?

oczywiście, że skierowane do użytkownika hogen bo z nim polemizuję ale wypowiedź jest dłuższa i czytana w całości (razem z poprzednim postem hogena - co prawda ze źle użytym cytowaniem przez co słabo czytelnym) jest po prostu odpowiedzią na tekst typu - nie rób zawodów na drodze bo cię złoi golf na wypasie :roll: a w ogóle to na pewnie pracujesz w subaru :roll:

zgadzam się z tym, że nie każdemu musi się podobać.. tyle, że.. trzeba myśleć przed wydaniem dużych pieniędzy na nietrafione auto a nie szukać sprzymierzeńców do pozwu zbiorowego (o czym też było :roll: ) w pierwszym czy drugim poście na forum (dość specyficznym forum)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reza, czemu komentujesz zdanie wyrwane z kontekstu?

...

 

Oho, zaraz i mi się oberwie :)

 

Czytałem całość, nie tylko zdanie wyrwane z kontekstu i być może bardziej rzuciły mi się w oczy

wypowiedzi tak doświadczonego forumowicza jak ty...

 

-- 2 sie 2010, o 23:34 --

 

trzeba myśleć przed wydaniem dużych pieniędzy na nietrafione auto a nie szukać sprzymierzeńców do pozwu zbiorowego (o czym też było :roll: ) w pierwszym czy drugim poście na forum (dość specyficznym forum)..

 

Jasne, niestety nie wszystko da się sprawdzić przed zakupem.

Lamenty ze komputer biedny i nic nie pokazuję są trochę spóźnione ale zdaje się że instrukcja by sprzedawcy odradzali niektórym klientom zakup diesle obowiązuje od całkiem niedawna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy, że co? auto dla wybranych?

czuję się dowartościowany 8) :lol: :wink: :mrgreen:

:wink:

 

-- 3 sie 2010, o 19:51 --

 

i być może bardziej rzuciły mi się w oczy

wypowiedzi tak doświadczonego forumowicza jak ty...

sratatata :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy, że co? auto dla wybranych?

czuję się dowartościowany 8) :lol: :wink: :mrgreen:

:wink:

 

A ja się cieszę że mi się udało kupić przed 'selekcja', teraz pewnie bym się nie przecisną

przez sito oddzielające ziarno od niekompatybilnych plew :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Forum nie jest dla nawiedzonych czcicieli marki tylko użytkowników, nawet tych nie do końca zadowolonych.

Dlatego, ostatnie uwagi i myślę, że warto kończyć tą polemikę.

 

Poczytałeś forum? Pisze o tym wielu użytkowników

 

czytam od 2008 roku.. pisze o tym wiele postów niewielu użytkowników..

ale problem jest ztcw zdiagnozowany?

 

Tak diagnoza brzmi źle zrobione sprzęgło. Pisałem o tym. ża mocny moment na jedną tarczę. Nie dyskutujmy z faktami.

 

Można też kupić za te same pieniądze...z lepszym radiem i systemem audio

 

potwierdziłem ci to więc o co chodzi?

 

O nic o tylko fakty. Potwierdzamy je razem :-)

 

Nasze drogi są pełne dziur mam 60 000 na liczniku z tego 20 000 po Polsce i 3 krotnie wymieniałem nsikoprofilowe felgi na nowe.

 

 

faktycznie.. to już na pewno wina subaru że mamy take drogi..

ja zrobiłem 96kkm w tym 80kkm po polskich drogach i jakoś felgi pozostały całe

 

Rozwaliłem wszystkie felgi na kałużach pod, którymi były dziury. Gdybym jechał szybko pewnie bym je przeskoczył.

To nie wina SUBARU tylko nisko profilowych felg i naszych dróg.

Oddychaj, nie krytykuję wozu tylko stwierdzam, że niskie profile zastosowane w tym aucie to duże ryzyko na naszych drogach. I to też jest fakt.

 

chyba nie czytasz albo słabo po polsku bo napisałem, że na części czeka się koszmarnie długo :roll: nie jest moją winą, że auto mi sie jeszcze nie zepsuło.. wprost przeciwnie - bardzo się cieszę :roll:

tak, pracuję w subaru.. w dziale weterynaryjnym.. nie żenuj pisaniem bzdur.. ja nie piszę że ty chyba pracujesz w audi :roll:

 

Napisałem to w formie żartu, bo jeżeli, po zderzeniu z sarną naprawiałeś auto tydzień, to albo masz niesamowite chody w serwisie SUBARU albo ta sarna była pluszowa.

 

14. Nie rozumiesz o co chodzi, to napiszę.

 

rozumiem o co ci chodzi.. kupiłeś auto które ma w papierach max205 i strasznie ci przykro, że ma faktycznie max205..

 

Piszę, że w tej cenie można kupić samochód o lepszych osiągach ale chyba nie chcesz tego zrozumieć.

 

do tego złoił ci dupę spod świateł golf z wieśfelgami bo ci auto zgasło no i przechodnie mieli ubaw..

 

Napisałem Tobie żebyś tego nie próbowa,ł bo tak właśnie by się stało.

 

wydaje ci się że kupiłeś sportowe auto a kupiłeś DIESLA w DUPOWOZIE!!

 

Napisałem co pisze w katalogu. Czy tam kłamią?

 

a jeśli masz takie hobby, żeby się ścigać z golfami spod świateł to raczej nie leżysz mi jako partner do rozmowy - bo to raczej takie.. żałosne..

 

Spod świateł ścigam się jako żywo ale SUZUKI B-KING. ...... co ci powiem,... POEZJA ... polecam tym co lubią sport....

SKUBIM raczej się nie odważę z tego powodu że spaliłbym nowe sprzęgło. Padaka.

Raczej nie leże Ci jako partner do do rozmowy bo lubię rozmowę merytoryczną i bez emocji (choć potrafisz mnie zachęcasz do innych postaw :-) )

 

jeśli chcesz mierzyć się w jeździe na czas - masz mnóóóóstwo możliwości - ułęż, kielce, orneta, częstochowa, toruń, rallyland w debrznie i inne..

 

Mam od tego szybki motocykl i to raczej mi wystarcza.

 

tylko, że tam trzeba coś umieć (poza wciskaniem gazu w podłogę.. chociaż tu też raczej słabo skoro ci gaśnie na starcie :twisted:)

 

Tak jestem kiepskim kierowcą SUBARU, jakoś mi gaśnie, szarpie i nie daje fanu jak się spodziewałem. Ale szczerze mówię że Cieszę się z tych wszystkich karcących mnie postów.

W sumie nie przemyślałem tego, że muszę SKUBIEGO sprzedać i lepiej dla mnie by było żeby wszyscy wierzyli,

że jest THE BEST.

 

Tak więc gdyby jakiś moderator mnie wyciął albo ktoś mi jeszcze dokopał i spacyfikował.

Wiecie jak to jest nie chcę czekać ani jednego dnia dłużej ze sprzedażą no i głupio tak informować potencjalnego naiwniaka o faktach.

 

SUBARU rządzi !!!

No i ma piękne pysio.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie razy w imieniu przyszłego nabywcy mojej bryki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wiecie jak to jest nie chcę czekać ani jednego dnia dłużej ze sprzedażą no i głupio tak informować potencjalnego naiwniaka o faktach.

...

 

Potencjalny 'naiwniak' być może już się cieszy, zwłaszcza jak się okaże iż jest w pełni kompatybilny z tym sprzęgłem, uwierz że są tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wiecie jak to jest nie chcę czekać ani jednego dnia dłużej ze sprzedażą no i głupio tak informować potencjalnego naiwniaka o faktach.

...

 

Potencjalny 'naiwniak' być może już się cieszy, zwłaszcza jak się okaże iż jest w pełni kompatybilny z tym sprzęgłem, uwierz że są tacy.

 

 

Liczę na to skrycie i dobrze żeby był też kompatybilny z pełną lista wad.

 

Ok . Pożartowaliśmy ale nie ma, co zaśmiecać forum pierdołami.

Subaru da się lubić czego dowodem jest ta dyskusja.

Mam problemy z wozem, które ktoś uzna za nie istotne a kto inny w ogóle ich nie uzna.

To co napisałem, to jedynie przestroga dla tych, co tak jak ja nastawią się nie na SUBARU tylko swoje wyobrażenie o tym wozie.

Może gdybym nie czytał wnikliwie katalogów i nałożył 50% filtr na to, co mówi sprzedawca miałbym inne oczekiwania.

Po prostu puki, co będę szukał krętych dróg, bo tam SUBARU rządzi i to spostrzegam jako sens tego wozu.

No i zapomniałem napisać w zaletach, że w śniegu w górach kiedy wszystko stoi, to SUBARU jedzie.

Idzie zima będzie dobrze :-)

 

Dziękuję wszystkim za polemikę i tym nieobiektywnym i tym kochającym swoje bryki i tym próbującym merytorycznej polemiki.

 

Pozdrawiam

HOGEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze wlasnym oczom, co tu czytam 8) Te mankamenty brzmia jak wypociny dziecka na temat zabawki wpadlszej do kanalu :) Ile masz lat, 18? Przeciez doroslemu facetowi auto przede wszystkim sluzy. Nie powinienes przejmowac sie faktami, ze auto wyciaga max 205, ze komputer jest kiepski albo, ze sie lusterka nie skladaja! Czemu nie kupiles Audi, Skode czy Citroena, ktore sa "specjalistami" od bajerow i gadzetow, na pewno by Cie zadowolily. Bajery sa od tego by sie nimi nacieszyc pierwszych 5 minut a potem i tak rozsadny czlowiek docenia podstawowe cechy i przeznaczenie auta. Ja swiadomie kupowalem to auto (maks wyposazenie), nota bene za smiesznych 100zl minus VAT, wiedzac, ze np.komputer jest 10 lat wstecz. Ale wstecz za Audi, dla mnie jest ok. Nie przejmuj sie szczegolami, lepiej sie Ci bedzie zyc, zobaczysz! Kiedys byla taka reklama w Czechach: " Subaru, auta dla prawdziwych facetow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak to jest nie chcę czekać ani jednego dnia dłużej ze sprzedażą no i głupio tak informować potencjalnego naiwniaka o faktach.

Z tonu Twoich wypowiedzi wynika że jesteś adwersarzem zakupu Legacy Diesel. Zatem rozumiem że swoją "nieodwzajemnioną miłość" oddasz darmo? :mrgreen:

 

p.s "Bierę". Naiwniak 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam wszystkich serdecznie, pozwólcie że się podepnę pod temat z moim zapytaniem które dotyczy również subaru legacy diesel ale nowego modelu ponieważ noszę się z zamiarem zmiany auta obecnie jestem posiadaczem mazdy 6 rocznik 2009 z silnikiem 2.0 benzynowy. Przeczytałem dużo na temat subaru i martwi mnie trochę sprawa tego sprzęgła i słabej dostępności części w ASO tzn. długi czas oczekiwania w razie potrzeby wymniany. Czy macie może jakieś informacje czy nowe subaru posiadają także tą przypadłość dotyczącą sprzęgła? Trochę mi się w to nie chce wierzyć ,że w tak dobrej marce jak subaru mogą się takie rzeczy trafiać. Mój znajomy ma subaru z 2008r i zadowolony z niego tak że się nachwalić nie może tylko serwisuje i paliwo wlewa. Więc moje pytanie jak to jest rzeczywiście czy warto się zainteresować subaru czy też nie? Auto zamierzam kupić w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abest, jeśli nie jesteś ignorantem technicznym, słyszysz silnik i potrafisz wyciągnąć z tego wnioski, to będziesz zadowolony. Jeśli jednak w obecnym samochodzie lubisz / jesteś zmuszony ruszać z minimum 2000 obrotów na minutę, jeździć na półsprzęgle i prowokować piszczenie opon przy ruszaniu i zamierzasz to samo robić w nowym subaru diesel, to odpuść sobie. Jako użytkownik drugiego z kolei subaru diesel twierdzę, że przy normalnym (zgodnym ze zdrowym rozsądkiem) użytkowaniu problem sprzęgła w tych samochodach nie istnieje. Legacy 2008 przejechałem 90 kkm bez najmniejszego problemu, w tym dużą część przebiegu na starym sofcie. Nowym modelem, z racji krócej zestopniowanej skrzyni biegów jeździ się jeszcze łatwiej niż starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie ja z takich rzeczy wyrosłem jak piszczenie kołami i to dawno mojemu Tacie również, zbieram informacje w jego imieniu bo sam mu poddałem mu pod rozwagę pomysł zakupu subaru i go podchwycił a ostatnio był na jeździe testowej i chyba się zakochał w tym aucie a przede wszystkim w jego właściwościach trakcyjnych jednak 4x4 robi swoje :) Chodzi mi o normalne użytkowanie auta. Jeśli o słuchanie auta to nie znam nikogo lepszego od ojca mimo że mechanikiem nie jest nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie użytkując, da się ruszać praktycznie bez gazu, w trudniejszych warunkach nie ma potrzeby z wyższych obrotów niż 1100 - 1200. Sprzęgło trzeba puszczać, jak najszybciej po tym, jak tylko czuć, że "chwyta". Jeśli na jeździe testowej tata nie ma z tym problemów, to kupować i cieszyć się super samochodem. I jeszcze jedno. Nowe subaru mają elektryczny ręczny, który sam się dezaktywuje w momencie puszczania sprzęgła i wciskania gazu. Ruszanie pod górkę z tym wynalazkiem jest bajecznie proste.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie jeszcze odnośnie DPF w subaru, czy sprawia duże problemy? Bo np w VW i Peugeotach to podobno utrapienie jest, przynajmniej tak piszą użytkownicy no oczywiście jeśli się jeździ jedynie w mieście u nas to jest tak cykl miejski i cykl mieszany w stosunku 50/50 jako, że mieszkamy poza miastem. Do tej pory ani Ja ani Tato nie mieliśmy z tym styczności, Tata do tej pory ( poza passatem który był prawdziwym utrapieniem) jeździł benzynówkami , moja V naszczęście ma 1.9 tdi bez tego wynalazku i problemów odpukać niema żadnych

Edytowane przez Abest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...