Jump to content

poliuretanowe sinnebloki

yorey
 Share

Recommended Posts

Narodzie, czeka mnie wymiana gum zawieszenia - w zasadzie wszystkich i przodu i tyłu - jedne są w lepszym, inne w gorszym stanie, ale nie chce mi się z tym 5 razy jeździć na warsztat - postanowiłem zabrać się do rzeczy kompleksowo i wymienić je hurtem, ale wieść niesie, że znacznie solidniejsze i "twardsze" są wersje poliuretanowe. Czy ktoś z Wielce Szanownych ćwiczył takie rozwiązanie? Jakie wrażenia? I czy w ogóle da się to do outbacka dostać?

eee, chłopaki raczej pozytywnie się wypowiadają, a kumpel zastosował to w SAABie i widać różnicę. Poza tym leciutkim skandalem jest, że poparciały raptem pięcioletnie gumy z przebiegiem na poziomie niecałych 150kkm, stąd szukam nieco lepszych rozwiązań niż OEMowe.

Faktycznie dziwne, u mnie w GT-ku i Forku są oryginalne w znacznej większości, jak nie wszystkie, być może nawet od nowości, i nic nie poparciało...

ja właśnie zamówiłem gumy w rodzimym strong-flex.eu

miałem je w CRXie i nie narzekałem na żadne piski czy stukania czy inne objawy o których mówią ludzie.

zamawiając u nich podając kod crx5 jeszt 5% extra zniżki, i całe zawieszenie wychodzi ~900zł.

http://www.strong-flex.eu/index.php?pag ... t&Itemid=1

trwałość może być mniejsze ale zasadnicze pytanie po co twarde gumy zawieszenia do OBK ? Są droższe i trudniej dostępne od zamienników seryjnych, które wytrzymują naprawdę dużo. Ja mam 130k km przejechanie na serii.

Mam w WRx'e wszystkie gumy Power Flex ( łącznie z przekładnią ) i nic nie piszczy. Moim zdaniem to plotka. Seryjne też potrafią skrzypieć jak się brud dostanie.

PS Widzę, że ma spec US, więc jest to częściowo zrozumiałe. Lekka kanapa.

sam widzisz - miękka kanapa, a jednocześnie możliwości spore - w efekcie niebezpiecznie jest jeździć w OEMowym zawieszeniu, bo jeszcze można sobie krzywdę zrobić.

W przypadku "bujania" na pewno pomogą twardsze gumy wahaczy ale w jakim zakresie to trzeba sprawdzić.

Z amortyzatorami nie nie zrobisz bo mały wybór przez samopoziomowanie. Można spróbować górnej rozpórki Legacy ale czy to coś da to nie wiem.

W innych autach, Legacy / Impreza pomoga i to bardzo.

mam już rozpórkę - na razie tylko na przód, ale tył też założę, jest lepiej, ale myślę, że może być jeszcze lepiej. Samopoziomowania nie mam.