Skocz do zawartości

Za mały moment na niskich obrotach - problem przy ruszaniu


Bazyli

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z MY10 nie ma problemu.

MY08 potrafi być, aczkolwiek zależy od krawężnika (z większością krawężników problemu nie ma), tak samo wykopywanie się ze śniegu jest problematyczne (Kolega tej zimy będąc w Białce, spalił sprzęgło w swoim OBK , właśnie podczas wykopywania się), podjazdy pod niektóre górki w terenie też bywają stresujące. Pisano też o przyczepach, że jest problem w podjazdach.

Ja bazując na doświadczeniu kolegi, zacząłem bardziej uważać i póki co u mnie jest o.k. W każdym razie jadę po nowy program w przyszłym tygodniu, przekonały mnie posty na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym przyczynić się do zmasowanego szturmu użytkowników silnika Boxer Diesel na autoryzowane serwisy Subaru ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby to w pewnym momencie nastąpiło. Może się tak stać wówczas, kiedy ciężar pozytywnych opinii o nowym sofcie przeważy nad negatywnymi opiniami sceptyków, którzy zazwyczaj nie mieli z nowym oprogramowaniem w ogóle do czynienia.

A jest co chwalić! Właśnie zafundowałem sobie dzisiaj tą metamorfozę i, muszę przyznać, Subaru odrobiło tę lekcję bardzo dobrze. Doprawdy nie wiem dlaczego zwlekano z tym tak długo, pozwalając sobie na tyle krytycznych opinii działających ze szkodą dla marki Subaru. Myślę, że silnik powinien od początku pracować w taki właśnie sposób, jak teraz po zmianie oprogramowania.

Co konkretnie zmienia nowe oprogramowanie? Tego niestety dokładnie nie wiadomo, gdyż producent nabiera wody w usta i nie ujawnia szczegółów technicznych. Jednakże moje odczucia z jazdy są jednoznacznie pozytywne. Zwraca przede wszystkim uwagę, że przy bardzo niskich obrotach dostępny jest większy moment obrotowy przez co nie trzeba już bardzo dużego wyczucia czy przyzwyczajenia, żeby sprawnie ruszyć autem z miejsca. Samochód nie gaśnie przy ruszaniu pod górkę, czy też przy pokonywaniu ciasnych zakrętów na drugim biegu. Próba tzw. krawężnika również wychodzi zdecydowanie lepiej. Subaru rusza się teraz tak jak każdym innym dieslem. Mówiąc to mam na myśli przedział niskich obrotów 800-1200, gdzie poprzednio bardzo łatwo było zdusić silnik z uwagi na brak momentu. Przy wyższych obrotach samochód zachowuje się w znajomy sposób i tutaj nie dostrzegam większych różnic w stosunku do tego co było przedtem.

 

Bazyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już lecę na nowym sofcie. U mnie była to konieczność ze względu na gaśnięcie wozu (znany i opisywany na forum problem). Na razie podpisuję się pod tym, że wóz zdecydowanie lepiej się zachowuje na niskich biegach (1,2). Jak pojeżdżę na wyższych trochę w weekend :wink: to napiszę jakie generalne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Realizując wakacyjną eskapadę samochodem wypełnionym po brzegi ekwipunkiem oraz czterema osobami (co prawda chudymi), mogę potwierdzić pozytywną opinię na temat nowego oprogramowania. Jak już pisałem przy niskich obrotach samochód zachowuje się perfekcyjnie, dysponując większym momentem. Przy wyższych obrotach nie widzę większych różnic w zachowaniu się samochodu. Mój obładowany OBK bez trudu przekroczył na autostradzie 200 km/h.

Po dwutygodniowym użytkowaniu OBK MY09 z nowym softem mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że nie dostrzegam żadnych negatywnych efektów nowego programu a tylko wyłącznie pozytywne.

 

Bazyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwutygodniowym użytkowaniu OBK MY09 z nowym softem mogę z czystym sumieniem potwierdzić, że nie dostrzegam żadnych negatywnych efektów nowego programu a tylko wyłącznie pozytywne.

 

Bazyl

 

Chyba czas zmienić, zwłaszcza że o obiecanych szkoleniach w innych lokalizacjach niż Kielce cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...