Skocz do zawartości

Za mały moment na niskich obrotach - problem przy ruszaniu


Bazyli

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To może powiecie mi czy ja dobrze robię :)

Po prawie 30 tys km wydaje mi się że najsprawniej się rusza gdy;

Gaz tak delikatnie powyżej 1 tys obrotów.

Puszczamy sprzęgło.

Następuje moment w który obroty gwałtownie spadają.

Jeśli nic nie zrobimy z gazem to auto ruszy bardzo 'mułowato' a w najgorszym razie zgaśnie.

Wiec w tym momencie dodaję delikatnie gazu, tak by utrzymać obroty powyżej 1 tyś i się jedzie.

Najtrudniej jest skoordynować gaz tak by dodać go gdy obroty spadają ale nie przesadzić, na płaskim luzik ale pod górę już nie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba odroznic miedy MY10 a modelami do MY10. W MY10 nie mam najmniejszych problemow nic nie szarpie i jest jak w kazdym innym samochodzie. W MY 10 mozna od 1500 u/min na 3 biegu jezdzic. Jezdzilem MY08 i tam tez nie szarpalo ale 1 byla zdecydowanie za dluga oraz sprzeglo mialo calkiem inna charakterystyke podobna jak w benzynie. W MY10 TEGO PROBLEMU NIE ZAUWAZYLEM aktualnie przejechalem 8000km.

W 2,5 MT benzynie to szarpalo i smierdzialo (czasami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiac na forum znalazlem jeszcze jedna rzecz - od MY10 Legacy ma 6-cio biegowa skrzynie, jedynka jest krotsza niz w 5MT stosowanej wczesniej. Wieksze przelozenie ==> potrzeba mniej momentu zeby zaczac sie toczyc i w pelni puscic sprzeglo. Jak to jest w Outbacku?

 

Rezygnuje z updatu softu. Najpierw trening w SJS, potem bede myslal. Mam czas do 30Kkm.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiac na forum znalazlem jeszcze jedna rzecz - od MY10 Legacy ma 6-cio biegowa skrzynie, jedynka jest krotsza niz w 5MT stosowanej wczesniej. Wieksze przelozenie ==> potrzeba mniej momentu zeby zaczac sie toczyc i w pelni puscic sprzeglo. Jak to jest w Outbacku?

 

Tak samo, OBK MY10 6 biegowa, MY09, MY08 5 biegowa.

 

Rezygnuje z updatu softu. Najpierw trening w SJS, potem bede myslal. Mam czas do 30Kkm.

 

Do 30 tys zostało mi 1 tys, wiec jak spalić sprzęgło to teraz albo nigdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shoshone Przeciez ty jezdzisz MY10 ??? Masz problemy z ruszaniem czy nie ??? Nic nie rozumiem :shock:

Te Software jest do modeli MY08-09 a nie do MY10. Nie wierze, zeby mozna bylo wgrac SW silnika EU4 do silnika z EU5 :shock:

MY10 juz wystarczajaco wykastrowali :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do aso i zrób sobie przejażdżkę.

Co to znaczy gaśnie na wolnych obrotach ? Była na forum omawiana sprawa legacy 2.0d kory gasł przy schodzeniu z obrotów. Spadały one tak nisko, że silnik gasł ale ASO usunęło usterkę.

 

Dzwoniłem do ASO dokładnie z tym problemem. Odpowiedź była, że korekta softu likwiduje ten problem - (podwyższone są obroty). Zapraszali na przyszły tydzień na wgranie.

Odnośnie jazdy testowej - w ASO pewnie mają MY10, a mnie interesuje jak to się zachowuje w modelu wcześniejszym. Sprawdzę jednak czy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shoshone Przeciez ty jezdzisz MY10 ??? Masz problemy z ruszaniem czy nie ??? Nic nie rozumiem :shock:

Te Software jest do modeli MY08-09 a nie do MY10. Nie wierze, zeby mozna bylo wgrac SW silnika EU4 do silnika z EU5 :shock:

MY10 juz wystarczajaco wykastrowali :evil:

 

Wlasnie na tym polega problem. Fakty sa takie:

1. Jezdze MY10 6MT, nie mam problemow z ruszaniem.

2. Dostalem list (no dobra, maila z PDFem :) z Subaru o tresci:

...

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, stworzyliśmy możliwość odzyskania nie części a całości

poniesionych kosztów z tytułu wymiany sprzęgła. Dotyczy to pojazdów, które przejechały do 30 tysięcy

kilometrów.

...

Należy spełnić dwa warunki - zgłosić w serwisie prośbę wgrania oprogramowania łagodzącego przyrost

momentu obrotowego w niższym zakresie obrotów co ułatwi obsługę sprzęgła podczas ruszania oraz ukończyć

bezpłatny, jednodniowy kurs SJS „Boxer Diesel”. Zapisy na szkolenia oraz terminy dostępne są pod adresem

strony internetowej: www.szkolenia.subaru.pl Szkolenia będą obejmowały także elementy z zakresu

bezpieczeństwa jazdy samochodem.

Ci spośród Państwa, którzy dokonywali odpłatnej naprawy sprzęgła na skutek jego zniszczenia będą

mogli otrzymać zwrot kosztów na podstawie.

- zaświadczenia (certyfikatu) o wykonaniu szkolenia SJS,

- potwierdzenia autoryzowanego Partnera o dokonaniu wgrania nowego oprogramowania.

Jak mam zgadnac czy po przejechaniu 3Kkm nie spale sprzegla wjezdzajac dzis na kraweznik?

3. Nieskomplikowany jestem czlowiek, wiec dzwonie dzis do importera i ASO w Krakowie (EFrey, bo sa dwa) z prostym pytaniem: Czy nowy soft jest takze wgrywany do MY10? W obu miejscach uslyszalem TAK. U importera nie pomyslalem, zeby zapytac, ale w ASO juz zapytalem dlaczego. Odpowiedz byla jasna i na temat: "To przyjezdza Pan czy nie?" Powiedzialem, ze nie, przeciez klocic sie nie bede.

 

Nie jest latwo, staram sie zrozumiec o co w ogole chodzi. BTW, na forum OBK dyskusja jest zywsza. Na Legacy zapytalem czy ktos juz za przeproszeniem dal sie wykastrowac. Na razie cisza :mrgreen:

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., na forum OBK dyskusja jest zywsza. Na Legacy zapytalem czy ktos juz za przeproszeniem dal sie wykastrowac. Na razie cisza :mrgreen: ...

 

Jest jeszcze forum Forestera i Imprezy. Dobrze, że nie ma już Imprezy Kombi, jednego forum mniej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrałem soft

 

mimo, że nie miałem takiego zamiaru

 

przebieg mam 90tys km; sprzeglo czasem zasmierdzialo ale nie padło; generalnie opanowałem i żyliśmy w zgodzie :)

 

 

u dealera (Nowy Sącz) zaproponowano mi jazdę Forkiem z nowym softem

 

 

wrażenia pozytywne po tej jeżdzie i decyzja: wgrywamy

 

przejechałem dziś 500km; sprzęgło nie śmierdzi nawet przy wjazdach na krawęzniki; lepiej idzie w korku tzn mniej zmian 1-2; 2-1; oczywiscie w granicach rozsądku;

 

generalnie przyjemniej się jeżdzi!

 

polecam wgranie;

 

wnioski: mogła Dyrekcja od razu tak postapic; zaprosić klienta na jazdę testową + kawa;

 

koszty: kawa powiedzmy 2zł; sof w demówce becenny; 5zł koperta z znaczkiem pocztowym

 

zyski: brak szumu medialnego i zszarganej reputacji; i najważniejsze: zadowolony klient

 

 

teraz kolejny pomysł:

 

może warto na szczeblu centrali wprowadzić gwarancję na 500tys km (chyba Wagas taka oferuje)

 

koszt: klient sam chętnie zapłaci (przynajmniej ja)

 

zyski: zarobek na przeglądach w serwisie - nawet do 500tys km chociaż raczej nikt aż tak długo nie jeżdzi; lepsza sprzedaż używanych, a więc więcej potencjalnych klientów na nowe;

 

więc jak? - pytanie do Dyrekcji; można się spodziewać takiego produktu?

 

nadmienię iż miałem kilka Toyot zmieniłam na Subaru;

 

Toyota teraz kusi mnie właśnie taką ofertą; a przynajmniej konkretny dealer

 

argument mają poważny;

 

robie po 90tys km rocznie; Legacy mam rok i taki przebieg; serwisuje w autoryzowanym serwisie; generalnie auto po 150-180tys km sprzedaje;

jeśli będzie gwarancj dłuższa pewnie będę użytkował całe 3 -4 lta a wiec do 300-400tys km

 

chyba warto powalczyć o takie pieniądze z obsługi serwisowej? czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze wgrał nowy soft i mógłby się podzielić swoimi wrażeniami?

Czy są osoby niezadowolone z tej decyzji a jeśli tak to dlaczego?

Proszę o dzielenie się doświadczeniami bo, jak myślę, będzie to miało duże znaczenie dla podjęcia decyzji o wymianie oprogramowania.

 

Bazyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie do tych użytkowników, którzy już jeżdżą z nowym softem, co jest warte nowe oprogramowanie i czy rzeczywiście samochodem przyjemniej się jeździ?

Przy okazji poniżej link do artykułu, który traktuje o sprawie i który wrzuca kilka kamyczków do ogródka subaru. Niestety.

 

http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia ... 502907,415

 

Bazyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie do tych użytkowników, którzy już jeżdżą z nowym softem, co jest warte nowe oprogramowanie i czy rzeczywiście samochodem przyjemniej się jeździ?

Przy okazji poniżej link do artykułu, który traktuje o sprawie i który wrzuca kilka kamyczków do ogródka subaru. Niestety.

 

http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia ... 502907,415

 

Bazyli

 

 

W osobnym wątku o sprzęgle są już komentarze na temat tego artykułu.

Beznadziejne wypociny. szkoda czasu na czytanie.

viewtopic.php?f=3&t=131136&p=1092770#p1092770

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co to całe ukrywanie prawdy i podchody pod użytkowników, wszak auta za ponad 100 tys. zł nabywają raczej ludzie wykształceni i zdolni do oceny produktu jako takiego; ludzie mający doświadczenia z samochodami nieco bardziej zaawansowanymi technicznie od fiata 126p.

Moim zdaniem najlepsze byłoby oficjalne ujawnienie usterki i wezwanie użytkowników do wymiany oprogramowania. Ci, którzy nie widzą problemu i chcą pozostać przy starym, mogą na własną odpowiedzialność pozostać. Należałoby przy tym podać do wiadomości (dla tych co się znają lub się im wydaje, że się znają) charakterystyki przed i po wymianie oprogramowania. Uważam, że każde niedopowiedzenie, nawet cień nierozwianych wątpliwości, działa na szkodę producenta i jego samochodu.

Dlatego oczekiwałbym więcej szczegółowych informacji technicznych na temat nowego oprogramowania od SIP, tak ażeby użytkownicy mogli dokonać świadomego wyboru.

Jak bardzo uświadomieni są obecnie, widać choćby po treści postów na niniejszym forum.

 

Bazyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala kwestia w tym, że nie jest to takie jednoznaczne. diesla mają swoja specyfikę i trzeba jakoś się do tego zaadoptować. Czy przez zmianę nawyków czy przez zmianę softu.

W silnikach 2.5 N/A dwumasa piszczała i było to ewidentne uszkodzenie usuwane w ASO w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala kwestia w tym, że nie jest to takie jednoznaczne. diesla mają swoja specyfikę i trzeba jakoś się do tego zaadoptować. Czy przez zmianę nawyków czy przez zmianę softu.

W silnikach 2.5 N/A dwumasa piszczała i było to ewidentne uszkodzenie usuwane w ASO w ramach gwarancji.

 

Ano mają swoją specyfikę, dlatego np. zakładam, że wielce prawdopodobne jest złe ustawienie przebiegu momentu w tym modelu jako że to pierwszy diesel Subaru. Z tego co widzę po wypowiedziach na forum, w MY10 już ten problem nie występuje bo skrzynia jest 6biegowa i inaczej przebiega moment. Czyli producent się uczy i dopracowuje rozwiązanie, chwała mu za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to ja nic nie rozumiem. Ja w MY10 nie widze problemu. Dzis specjalnie patrzylem jak wysoko rosna mi obroty na jedynce do 1000-1100 U/min potem zmieniam na dwojke a na 3 przy 1600.

Krecenie na jedynce do 1500 jest bez sensu. Mam bieg zasprzeglony ( jedynka) przy 1000 U/min. Nie rozumiem jak mozna jezdzic 1500 u/min na niezasprzeglonej jedynce :shock:

Dieslem sie jezdzi "momentem" czyli przy 1800 mam juz 3 bieg !! No chyba, ze w miescie to mozna sie toczyc 30 km/h na dwojce na 3 tez sie da ale slabo przyspiesza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję żebyś opuścił szyby i posłuchał jak pracuje silnik przy zmianie na dwójkę przy obr. 1000 -1100. Klekocze jak stara pralka. a potem zrób to samo w ok 1500 - 1600. lub więcej całkiem inna bajka. To samo jest na każdym biegu. Żeby było łatwiej zerknij na komputer. Podpowiada kiedy powinna nastąpić zmian biegu. Dokładnie przy obrotach o największym momencie obrotowym.

Nie odnosi sie to do Ciebie ale bardzo wielu użytkowników diesle zmienia biegi przy zbyt niskich obrotach a klekotanie silnika odbierają za normalny objaw. Nie znam się na szczegółach technicznych ale turbiny o zmiennej geometrii łopatek znoszą to bardzo kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzis opuszcze szybe i poslucham (chociaz staraszy gorac u nas :D ) bo nie slyszalem. slysze jedynie cos jakby wentyl przy zmianie biegow czego w MY08 nie slychac kompletnie.

Tych strzaleczek i tak nie rozumiem ja staram sie tak jezdzic, zeby obroty byly okolo 2000 u/min ale nie na jedynce i dwojce ... to juz odciecie na tym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec. Jedynka jest juz zasprzeglona przy 1000 max 1200 u/min. Dwojke wrzucam przy ca. 1800 u/min (troche glupote palnelem ze 2 mozna przy 1600 U/min lepiej jest przy 1800 u/min :P ) Reszta rowniez przy 1800-2000 u/min. Praktycznie tak jak strzalka chce :D Chociaz 6 lepiej jedzie jak 5 ma 2200 u/min

Nie widze mozliwosci miec 1500 u/min i nie zasprzeglonej 1 lub 2. Jezeli ktos tak robi to spali sprzeglo w kazdym aucie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec. Jedynka jest juz zasprzeglona przy 1000 max 1200 u/min. Dwojke wrzucam przy ca. 1800 u/min (troche glupote palnelem ze 2 mozna przy 1600 U/min lepiej jest przy 1800 u/min :P ) Reszta rowniez przy 1800-2000 u/min. Praktycznie tak jak strzalka chce :D Chociaz 6 lepiej jedzie jak 5 ma 2200 u/min

Nie widze mozliwosci miec 1500 u/min i nie zasprzeglonej 1 lub 2. Jezeli ktos tak robi to spali sprzeglo w kazdym aucie :!:

 

 

a to już mega poprawnie. jak w instrukcji obsługi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veni Vidi Vici!

 

Wjechalem na kraweznik :)))

Wg Interii jest to malo prawdopodobne, a jednak sie udalo.

 

BTW, od tygodnia ogladam obrotomierz przy ruszaniu, wjezdzaniu na kraweznik itd. Faktycznie 1000-1100 to max co potrzeba, 2-ka przy 1800-2000. Przesiadlem sie dla testu do malego benzyniaka i tutaj od 2000 dopiero zaczyna sie rozmowa - trzeba depnac bo inaczej nie ma szans na ruszenie. Proba przeniesienia takiego przyzwyczajenia do diesla musi wygladac spektakularnie :)

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...