Skocz do zawartości

O sprężynach i amortyzatorach raz jeszcze 2003-2007


Anfran

Rekomendowane odpowiedzi

te 74cm o których pisałem to na oponach o niższym profilu (215/50/16), więc mało porównywalny wynik - zaniżony o ok 1cm. Dlatego należałoby porównywać wymiary od środka koła do nadkola - bo wystarczy mniej powietrza, zjechany bieżnik itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie,

Czy ktoś próbował regeneracji SLS'a?

Są firmy, które oferują takie usługi, ale nie znam nikogo, kto się na to skusił.

Mając S-Turbo i znając tę typową dolegliwość, rozglądam się prewencyjnie za najlepszym rozwiązaniem, kiedy przyjdzie na mnie pora:)

Koszt takiej usługi 450PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Zmierzyłem przed chwilą grubość SLSowej sprężyny - 13mm. Co do geometrii - jak najbardziej po zabawie z wymianą amorów/sprężyn należy ją zrobić.

 

to już nic nie kumam. Jeszcze niedawno miała 12mm

 

chce odciaży sls-y mocniejszą sprężyną aby nie musialy tule dźwigać.

 

co wybrać

wersję us? bez sls - Kolega ma forka us i wydawał się super miękki na tyle :|

jamex? przynajmniej psuje bolt on i z tego co czytam ma wyższą nośność

inne?

 

z sls-a nie zrezygnuję :twisted:

chyba, że kiedyś się zestarzeję i będzie mi trudniej wejść do forka to wtedy różowe od sti i agx :twisted:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, nie wiem gdzie czytales o 12mm, ale jest to 13mm.

Jak chcesz odciazyc sls to wrzuc cos co bedzie dzialac, a na pewno nie us sls - wersje sls to to samo co eu sls. Us non-sls ma 0.5mm wiecej (13.5) . moze to pomoze. Tylko cenowo (z vatami, clami itp)wychodzi to samo co dost. w Pl zestawy do non sls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przejrzałem forum w każda stronę i nadal nie ma precyzyjnej odpowiedzi jak tak naprawdę pozbyc sie samopoziomowania

Zamówiłem już Exel-G bez samopoziomowania nr kat 334345 i 334344

Teraz sprężyny

Albo IronMan za 550 zł ale wtedy d..a idzie do 77cm (o jakieś 3cm) A tego chce uniknąć

Albo pospring poznań

I tu zaczyna sie problem. Bo sprężyny były u nich robione ale i 370mm i 390mm i nawet 410mm

Zna ktoś odpowiedź które jaką dają wysokość?

Tak konkretnie pod zamówienie. Chce uzyskać ok 74 cm do błotnika

 

Pozdrawiam

 

Cześć z autopsji:

Zmieniałem na Ironman y w pażdzierniku ( sam porzód ) i oklapły i to bardzo sporo (2,5cm) :cry: kupiłem je przez allegro od QUATRO 4x4

z tyłu miałem polspringi (auto z gazem!) i nic sie nie dzieje do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xt6, z mojej autopsji Irony zakładałem dwa lata temu (przód i tył). Przejechałen na nich dwa razy Plejady! Springi siadły o 1 cm i jak do tej pory nic się nie dzieje 8) Twardość i prowadzenie również bez zmian.

Teraz jest wybór i Ci co nie chcą twardo i wysoko mogą iść do Niedźwiedzia inni zostaną przy np. Ironie albo KingSpringu ... demokracja, ale ja na Irony nie mogę powiedzieć złego słowa jestam z nich ultra zadowolony 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zrobiły się miękawe po 7 tysiącach km ale najgorsze ze osiadły tak duzo , trafiła mi sie pewnie jakas lewa parka do bani , nastepne autko jak bede robił to napewno ironów nie kupie , zobacze jeszcze jak z gwarancja wyglądac bedzie sprawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je reklamował albo oddał i poprosił o zwrot kasy!!!! Może to jakaś lewizna. Moje są twarde i trzymają poziom! Zwłaszcza z przodu!!! Bo tył dostaje regularnie spore obciążenia więc miał by prawo siadać ale usiadł 1 cm przez 2 lata!!!

Zobacz jeszcze średnicę sprężyny. Powinna mieć 15,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...