Skocz do zawartości

głośna dmuchawa my04


fly

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

nie tak dawno temu nagle dmuchawa nawiewów zaczęła głośno pracować. myślałem, że może coś tam wpadło ale nie wiem jak się tam dostać.

filtr pyłkowy wymieniłem, ale oczywiście to nie była przyczyna i nic to nie pomogło

spotkał się ktoś z takim problemem? może podzielicie się doświadczeniami

 

pozdrawiam,

fly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza i najtańsza przyczyna - liście/inne zanieczyszczenie - do przejrzenia nawiewy. Droższa opcja - silniczek kończy współpracę. Czasem daje się go naprawić, czasem (jak w moim przypadku) należy przygotować paręset złotych na nowy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje

czy możesz napisać coś więcej? jaki koszt i czy dam radę sam to zrobić przy średnich zdolnościach technicznych?

liście itp. wykluczyłem, także chyba czeka mnie wymiana...

 

pozdrawiam,

fly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem, to dostęp nie jest trudny (ja byłem za leniwy na robotę i zleciłem serwisowi :wink: ). Natomiast cena całkiem spora - nie mam w tej chwili dostępu do faktury, ale zdaje się, że coś ok. 300-400 jak nic (tańsza opcja - sprowadzany z JP, z Europy jeszcze drożej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam ponownie,

Ogarnąłem temat samodzielnie, pomimo tego, że dmuchawa jest nierozbieralna to wyższość wzięła polska fantazja.

U mnie akurat okazało się, że jest zapieczone jedno łożysko (w dmuchanie są dwa).

Jak ktoś będzie zainteresowany to mogę opisać temat szerzej.

 

Pozdrawiam,

fly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzewam...

Mam szumiącą dmuchawę w legacku IV, podejrzewam łożyska w agoni... rozbierał ktoś? Fly pisał, że dmuchawa nierozbieralna, ale moim zdaniem po odkręceniu śruby z korpusu silnik z wiatrakiem powinien wyjść...i wychodzi kawałek ;)

Chcę mieć pewność, że niczego nie połamie, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam od kilku dni hałas z prawej strony deski w Legacy  IV. Gdy wyłączę wentylację hałas ustaje. Czy to ta sama przypadłość co u kolegów grzala, fly i warp9 ? Ten dźwięk doprowadza mnie do szału. Trudno się dostać do tej dmuchawy? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni hałas z prawej strony deski w Legacy  IV. Gdy wyłączę wentylację hałas ustaje. Czy to ta sama przypadłość co u kolegów grzala, fly i warp9 ? Ten dźwięk doprowadza mnie do szału. Trudno się dostać do tej dmuchawy? Proszę o pomoc.

w naszych przypadkach hałasował wiatrak nad nogami pasażera, ale tylko w momencie jego włączenia.

Tak jak opisał @fly pomimo, że silnik wiatraka wygląda nierozbieralnie, zatarte łożysko ( i drugi dobre) można z sukcesem wymienić, koszt łożysk znikomy.

 U Ciebie mogą hałasować klapy domykania nawiewów, ale podczas jazdy w zasadzie tego nie słychać, dopiero na postoju słychać dźwięki podobne to tarcia plastik o plastik.

Wiatrak w nogach, przykręcony jest na 3 śruby (chyba klucz 8)... warto użyć grzechotki z przedłużką bo łby są trochę głębiej  w obudowie  i odkręca się "na leżąco". Po odpięciu zasilania, wiatrak w ręku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam,
odgrzeje kotleta :)
ja dotarlem do takiego etapu rozbiorki jak na foto 1. nie wiem jak dalej postepowac, zeby dostac sie do lozysk :(
samej oski tez nie jestem w stanie uwolnic, bo nie wiem jak zdjac sam plastikowy "wirnik". w starszym modelu byl na srubke, tu juz jakby bardzej "jednorazowo" zostal nabity (foto 2)

dzieki za pomoc!

pzdr,
Db76b23255e1e7d61717b479dde8a937f.jpgf39790bf0e7d5fb328e168e40e085624.jpg

Sent from my TA-1004 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...