Skocz do zawartości

Nieszczęście! 2 tygodnie mam STI i już popsułem...


mich

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko na to wskazuje że tak, albo klapka sie zawiesiła albo silnik który tą klapka steruje, dla bezpieczeństwa odpiął bym wtyczkę od tego silniczka aby przypadkiem klapka nie została w pozycji zamknietej, bo wtedy auto straci moc

No ja tam rąk wsadzał nie będę, bo znając moje umiejętności w zakresie mechaniki, to odepnę nie ten kabelek :D No nic, poszukam jakiegoś serwisu w okolicy.

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a propos serwisu na Dolnym Śląsku, możecie mi podrzucić nazwy jakichś warsztatów, które ogarniają STI i mogłyby zająć się tym problemem. Mam już kontakt w Jeleniej Górze od Zwibela, a macie jeszcze jakieś propozycje?

 

MTS Dzierżoniów na razie odpada z powodu obłożenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapki są po to aby auto spełniało normy emisji spalin chyba euro4. w hamerykańskich wrx-ach też sa.

 

Plus są po to, by ktoś, kto chce pojechać nielegala, musiał dodatkowo zapłacić za usunięcie :twisted:. Albo kupić moduły z usuniętymi TGV - jak w linku powyżej.

 

takie cos zastepuje te klapki

 

Tak, choć nie do końca - to są po prostu obudowy z już usuniętymi TGV, albo też obudowy produkowane specjalnie bez TGV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze najblizsze ogarniajace ASO nie jest w Szczecinie, bo tez trzebaby polecac wg. klucza SIPu :)

 

Oczywiscie do nie-ASO czy do dajmy na to Carfita trzeba tez kawalek dojechac - natomiast szkoda, ze wciaz nie ma odgornego nacisku

na poprawienie umiejetnosci/kompetencji w autoryzowanych serwisach Subaru.

Wowczas nie byloby, jak podejrzewam, wiekszej chwili wahania, by stawiac je w jednej linii z tymi spoza "poswieconej" listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Odkopię temat, dzisiaj u mnie wyskoczył bląd P2016. Wszystko działa jak powinno, silnik pracuje normalnie. Błąd pojawił się po tym jak dzisiaj wymieniłem uppipe z wąskiego na lekko szerszy, odpinałem sondę lambda oraz czujnik EGT. Wszystko wpięte tak jak poprzednio, próbowałem kasować błąd za pomocą prostego urządzenia ELM jednak nie da rady. Ktoś coś poradzi ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...