Skocz do zawartości

Piski hamalców i jakie wydajniejsze klocki wybrać?


zamer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak skręcam w prawo to słyszę jak z przodu z lewej strony popiskują mi hamulce. Popiskują też z przodu jak np. hamuję przed skrzyżowaniem, a potem jak ruszam to przez chwilę też piszczą (tak do 20 km/h). Tak jakby były zapiaszczone, a potem jakby klocek nie odbijał.

Czy to objaw kończącego się klocka czy może jest to związane, z moimi błotnymi przeprawami sprzed kilku dni (z 10 dni temu)? Pojawiło się to popiskiwanie jakieś 5 dni temu. :roll:

 

I od razu drugie pytanie. Jakie klocki założyć aby były skuteczniejsze od seryjnych i kosztowały normalne pieniądze?

I czy wystarczy wymienić tylko klocki czy i trzeba jeszcze od razu tarcze wymienić?

Czy np. takie Zimmermanny są dużo skuteczniejsze od jakichś innych zamienników ( bo są o jakieś 30-40% droższe)?

 

Aha, auto to Impreza kombi 1,8 94 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeszcze tylko powiedzcie czemu mi tak popiskują hamulce?

 

Składane były na sucho czy z miedzianym smarem ?

 

Nie mam pojęcia. :oops: Chyba muszę podjechać do jakiegoś mechanika, żeby mi obejrzał czy tam pod klocek nie dostało się błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeszcze tylko powiedzcie czemu mi tak popiskują hamulce?

 

Składane były na sucho czy z miedzianym smarem ?

 

Nie mam pojęcia. :oops: Chyba muszę podjechać do jakiegoś mechanika, żeby mi obejrzał czy tam pod klocek nie dostało się błoto.

 

W subaru jest akutyczny czujnik zużycia... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy właśnie popiskuje , czy jakoś inaczej słychać???

 

Ale to by było dziwne ze już się zużyły. Jak byłem tydzień temu zakładać nowe opony to gość mówił, że jeszcze ponad pół klocków jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć :arrow: bardziej budżetową opcją jest montaż hamulców dwutłoczkowych z tarczą 294 mm (WRX US, Forek 2,5 XT i pewnie jakieś inne) :idea: Cena niższa, czucie hamulca podobno lepsze niż w czterotłoczkowych (ja nie porównywałem, więc piszę "podobno"), skuteczność 294 mm vs 277 mm wyższa i w ogóle jest odczuwalnie lepiej :!: Sam taki stage 0.5 przednich hebli zrobiłem i - jak to mówią - gorąco polecam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć :arrow: bardziej budżetową opcją jest montaż hamulców dwutłoczkowych

 

takie zaciski dzisiaj zakupiłem, pozostaje jeszcze zakup tarcz. Nienogłem się oprzeć i zrobiłem przymiarkę zacisków, felga wchodzi na styk ale nic nie trze, zostało jakieś 2 mm miejsca albo jeszcze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć :arrow: bardziej budżetową opcją jest montaż hamulców dwutłoczkowych

 

takie zaciski dzisiaj zakupiłem, pozostaje jeszcze zakup tarcz. Nienogłem się oprzeć i zrobiłem przymiarkę zacisków, felga wchodzi na styk ale nic nie trze, zostało jakieś 2 mm miejsca albo jeszcze mniej.

 

Ja tam się nie znam, ale taki śladowy luz nie wróży nic dobrego :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby ktoś był zainteresowany, mam zaciski przednie z WRX 2007 - czerwone, czterotłoczkowe ... sprzedaję, ponieważ zrobiłem swap na Brembo.

 

W zestawie mogą być prawie nowe klocki Ferodo DS2500 - do kompletu trzeba zakupić jedynie tarcze.

 

Cena do uzgodnienia.

 

Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały luz będzie problemem przy wyważaniu (ciężarki przyklejane mogą się nie zmieścić) kół więc zwróć na to uwagę

 

Zgoda ale wewnątrz felga ma naturalne wybrzuszenia na przedłużeniu ramion ( chyba takie wzmocnienie felgi ) i odstęp jest do wybrzuszeń, ciężarki zawsze można przykleic mniędzy. Według mnie to jest wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat. Okazało się wtedy, że było błoto. Po umyciu hamulców i przeczyszczeniu i nasmarowaniu tłoczków piski zniknęły na miesiąc i hamulce zaczęły dużo lepiej hamować.

 

Mechanik stwierdził, że klocka jest teraz ponad połowa. Hamulce są czyste, ale znowu zaczęły piszczeć... :?

 

Już mnie to męczyć zaczyna. Co to może być???

 

Pyt 1. Czy jak wymienię klocki na nowe objawy znikną?

 

Pyt. 2. Czy to może wina tarcz? Dodam tylko, że te blaszki wokół tarczy są równe i w dobrym stanie, więc one nie trą... Tarcz wygląda na równą. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...