Skocz do zawartości

Zegary z STi


adamsolberg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko... Mam wielką ochotę wsadzić do mojego S-Turbo liczniki z STi 06-08 (te czerwone,piękne! :D ). Pytanie czy podejdą do deski tej GT/S-Turbo? Robił już ktoś taki myk? Bo te Forkowe zegary są.... grzeczne, a autko jeździ już jak WRX po przeróbach i miło by było mieć też przed oczami coś agresywniejszego niż... jakąś monotonną lazanie... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobic sie da ale bedzie to troche dlubania. Potrzebujesz wiazki od tych zegarow i dodatkowo bedziesz musial lekko podlutowac kilka rzczy zeby kontrolki wlasciwe swiecilu a te co nie potrzebne sie nie swiecily. Poza tym te zegary maja nieco inna konstrukcje nosna i nie beda ladnie pasowac do forkowej deski - bedziesz mial szpary. IMO - zrob jak ja zaaplikuj zegary od gtka - tez potrzebujesz koncowki wiazki do nich - ale wpinasz sie w oryginalne forkowe kostki i dziala i pasuja jak ulal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nieco odchodząc od tematu - gdzie w S-turbo wg was najlepiej byłoby zamontować dodatkowe wskaźniki (ciśnienia doład., temp.oleju, spalin)?

tam gdzie w GTku, czyli wywalić schowek na desce i zastąpić daszkiem na zegary...

 

g0001.jpg

 

Gauge%20Pod%20-%20Subaru%20Forester%20GT.jpg

 

30788310034_large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nieco odchodząc od tematu - gdzie w S-turbo wg was najlepiej byłoby zamontować dodatkowe wskaźniki (ciśnienia doład., temp.oleju, spalin)?

tam gdzie w GTku, czyli wywalić schowek na desce i zastąpić daszkiem na zegary...

 

Rewelacja :!:

co to jest, ile to kosztuje i gdzie mogę to kupić ? :mrgreen:

wolałbym tylko, żeby pokazywały mi, a nie pasażerowi... :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko... Mam wielką ochotę wsadzić do mojego S-Turbo liczniki z STi 06-08 (te czerwone,piękne! :D ). Pytanie czy podejdą do deski tej GT/S-Turbo? Robił już ktoś taki myk? Bo te Forkowe zegary są.... grzeczne, a autko jeździ już jak WRX po przeróbach i miło by było mieć też przed oczami coś agresywniejszego niż... jakąś monotonną lazanie... :|

 

 

Znalazłeś gdzieś takie zegary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś u kogoś na forum widziałem w GT'ku deskę z N12... Chyba dam więcej kasy i wstawię nową deskę kompletną z STi od razu z zegarami... Chciałem tą co mam flokować i obklejać tą wieśniacką imitację drewna jakimś szajsem ala-carbon... ale chyba zmienie całość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felix ma całą dechę z nowszego modelu w GT'ku. Ale biorąc pod uwagę modyfikacje to z GT'kiem też już to niewiele ma wspólnego :twisted:

Osobiście zupełnie mi się nie podobają takie połączenia typu starszy model budy - nowsza deska. Kruk (nie wiem do kogo aktualnie ten wóz należy - w każdym razie matowy, czarny GT) miał zderzak z hawk-eye'a i przynajmniej w moim odczuciu zupełnie to nie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyglada to tak

 

imag0519b.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zrobie jeszcze aktualne fotki jutro. W daszku na srodku zamontowalem radio - w miejscu radia 3 zegary zwrocone pod katem 15 stopni do mnie - poniwaz w daszku musialbym podcinac otwory na nie - a nie chcialem go niszczyc. Na lewym slupku mam cisnienie oleju i doladowania - na srodku mam temperature oleju, EGT i szerokopasmowy AFR. Zegary centralne sa z gt 99 - przelzone plug and play razem z wiazka do nich, kieronica z sti 06 z poducha - bylo troche przerobek ale dobrze lezy w dloniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyglada to tak

 

imag0519b.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

zrobie jeszcze aktualne fotki jutro. W daszku na srodku zamontowalem radio - w miejscu radia 3 zegary zwrocone pod katem 15 stopni do mnie - poniwaz w daszku musialbym podcinac otwory na nie - a nie chcialem go niszczyc. Na lewym slupku mam cisnienie oleju i doladowania - na srodku mam temperature oleju, EGT i szerokopasmowy AFR. Zegary centralne sa z gt 99 - przelzone plug and play razem z wiazka do nich, kieronica z sti 06 z poducha - bylo troche przerobek ale dobrze lezy w dloniach.

 

Forek z zegarami GTka, kierą z STi, czujnikami cofania i radiem w śmiesznym miejscu, normalnie kombinacja alpejska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - staralem sie zeby auto bylo niepowtarzalne - i chyba jest.

 

Idzie sie przyzwyczaic - nie przszkadza - poza tym mialo miec wysuwany monitor do navi i daltego tam powedrowalo. Ale w piwnicy lezy oryginalny wysuwany telewizor SUBARU z daszka :twisted:

 

Wnetrze tez jest z GT-ka - tylko zmienilem tapicerke - oryginalna zostala tylko tylna kanapa. NA tej fotce jeszcze ze stara kierownica z GT-ka, ktora notabene bedzie na sprzedaz :mrgreen:

dsc0932.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnetrze tez jest z GT-ka - tylko zmienilem tapicerke - oryginalna zostala tylko tylna kanapa.

tak przy okazji, krzesła z GT podchodzą plug and play? a co z wysokością, te forkowe nie są jakieś z definicji nieco wyższe? (w sensie siedziska) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krzeslach wymienilem spody - przelozylem cala "miske" dolna wraz z mocowaniami - do tego wklada sie gabke z Gt -ka i obicie na wierzch - wszystko pasuje wtedy plug and play. Dodatkowo dolozylem oryginalne maty grzewcze z Forka w siedzenia na zime. Siedzi sie delikatnie nizej - ale to juz kwestia wyprofilowania gabki na bardziej gleboko, bo mocowania sa te same. Ale takie fotele bardziej mi odpowiadaja - lepiej trzymaja. Jeydny minus - w dluzsza trase przydalby sie forkowy podlokietnik, no ale nie mozna miec wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krzeslach wymienilem spody - przelozylem cala "miske" dolna wraz z mocowaniami - do tego wklada sie gabke z Gt -ka i obicie na wierzch - wszystko pasuje wtedy plug and play. Dodatkowo dolozylem oryginalne maty grzewcze z Forka w siedzenia na zime. Siedzi sie delikatnie nizej - ale to juz kwestia wyprofilowania gabki na bardziej gleboko, bo mocowania sa te same. Ale takie fotele bardziej mi odpowiadaja - lepiej trzymaja. Jeydny minus - w dluzsza trase przydalby sie forkowy podlokietnik, no ale nie mozna miec wszystkiego.

 

dzięki za info.

o trzymaniu foteli GTka nie musisz mi przypominać... :-/

krzesła z GC8 są bezkonkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...