Skocz do zawartości

Chłodnica oleju.


Dyzio_d

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się może wetnę i zapytam w ten deseń - kiedy jest sens montowania takiej chłodnicy? No bo u mnie jest, ale nie podłączona i tak się waham, czy podpinać, czy nie, czy może w ogóle wywalić?

 

Po jeździe w Ułężu temperatura oleju nie przekroczyła mi 95 stopni - przy jakiej wartości należałoby się martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się może wetnę i zapytam w ten deseń - kiedy jest sens montowania takiej chłodnicy? No bo u mnie jest, ale nie podłączona i tak się waham, czy podpinać, czy nie, czy może w ogóle wywalić?

 

Po jeździe w Ułężu temperatura oleju nie przekroczyła mi 95 stopni - przy jakiej wartości należałoby się martwić?

95 to ja mam jeżdżąc po mieście ;-)

chłodnice się montuje jak temp rośnie dużo wyżej niż "normalnie" .. np 120stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich warunkach olej osiąga taką temperaturę? Albo inaczej - ile i w jaki sposób trzeba jeździć, żeby przydała się chłodnica, 3-4 godziny jazdy blisko odcinki, etc?

To są pojedyncze minuty od nominalnie zagrzanego silnika do tych ok.120 stopni.(przy ostrej jeździe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam chłodnie i podpiąłem sobie zegarek temp. oleju. I jak jeżdzę po mieście spokojnie np. wieczorem ( ok. 15stC) to ciężko podczas jazdy zrobić 60-70 stopni C. Raz udało mi się osiągnąć 90-95 jak trochę piłowałem a potem pojawiły się korki i stałem.

To normalne temp ? Czy nie przechładzam za bardzo oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnice mam podpieta do podstawki przeplywowej -standardowo. Sama chłodnia jest w nadkolu lewym , której od jakiegoś wygodnie jest otwarte bo plastiki się pola mały.nie mam termostu chyba...chłodnia pochodzi z Delty Integrale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...