Skocz do zawartości

18tki slick do GT??


michael7s

Rekomendowane odpowiedzi

jako że chce zmienić hamulec na coś co hamuje, mam ofertę na big brake. Jednak będzie to wymagało felgi 18.

 

- jak sie jeździ na 18tkach w GT? czy zmienia to prowadzenie auta? samochód do upalania.

planuję też zakładać slicki, czy nie będzie mocno obcierało? czy w ogóle taka opcja by sensownie jeździć? (zawias twardy)

 

 

opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tacy co zakladaja 18tki do gc8 - ale moim zdaniem to i porazka wizualna i troche brak sensu jakiegokolwiek ogolnie.

Kup sobie lepiej hamulce na tarczach 330mm, wystarcza w zupelnosci a i problemow mniej bedzie, zwlaszcza jesli dobierzesz jakies sensowne zaciski

nie robiace problemow z felgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi wyglądać, chodzi raczej o jazdę.

kiedyś jeżdziłem gtekiem na 18tkach i trzeba było chyba profil 35, a 4 tył obcierał na zwykłym zawiasie.

ale chodzi mi głównie o slicki.

 

330mm by mi wystarczyło, ale mam do kupienia w dobrych pieniadzach raczej zestaw z 356mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam, ze ten slick potrzebny Ci na jakies pojezdzawki, bo na ulice tez nie widze za bardzo sensu - ale nie wydaje mi sie, by slicki zaczynaly sie dopiero

w rozmiarach 18cali.

Jak napisalem - nie widze sensu zakladania 18tek do GT, z takim profilem opon, nawet w UK, a juz na pewno nie w Polsce :) Chyba, ze lubisz czesto prostowac felgi :) A i wygoda juz absolutnie zadna. Jakkolwiek gc8 nie kupuje sie dla wygody - to jednak jakies warunki sensowne w trakcie jazdy opony powinny zapewniac nieco inne niz jazda na drewnianym kole z wozu drabiniastego :)

 

Ani nie pakowalbym tak duzego brake kitu do gc8 ani tak duzych opon - nie ten zestaw, to bedzie inny - co chwila jakies sie na sprzedaz pojawiaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie. wiem, ze na 35 słabo sie jedzie.

 

nie chodzi mi o komfort, zwłaszcza w samochodzie który ma tylko ftele i kierownice w kabinie :)

 

może źle sie wyraziłem, zastanawiam jak sie bedzie prowadziło w zakrętach, nawrotach, upalaniu na oponie typu/wielkosci slicka i podobne wielkosci 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że rajdowe slicki będą do ciebie o rozmiar za duże ... w rajdach jeździ się New Agami lub Lancerami, które maja większą średnicę koła. Większa średnica koła to niebezpieczeństwo obcierania + gorsze osiągi.

 

Możesz kombinować coś o mniejszym obwodzie (wyścigowego), ale to już zupełnie bez sensu. Raz, że takie opony ciężko dogrzać. Dwa, że zostanie ci tak mało gumy, że zaraz sobie felgę uszkodzisz (czy to na tarkach w Kielcach, czy to zjeżdżając na chwilę z asfaltu w Ułężu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slicki 18 uzywane, sa w tej chwili chyba najteansze, ze wszystkich slickow. Trzeba troche pomłotkować nadkala i koła wejda:-) Na KJSach przy normalnej mocy 220-250km moze byc dosc duza strata na odjeżdzeniu od słupkow, ale na torze, przy wiekszych predkosciach jest duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na KJSach przy normalnej mocy 220-250km moze byc dosc duza strata na odjeżdzeniu od słupkow

 

Buhahaha :) Na kjsy 18 cali :) :) i profil 35 :):):) Nie mowiac juz o nawrocie na sliku :P Powodzenia. Dziury na kjsach na pol auta sa czasami :)

 

Ja mam 17 cali i opone (zwykla re050) 215/40/17 i na kjsy mozna zapomniec. Chyba, ze asfaltowe i MEGA rowne. Mam tez wymienione stabilizatory i kilka innych rzeczy w zawieszeniu i to napewno tez ma wplyw. Ale 18 i kjs... zapomnij. Jedynie pojezdzawki torowe pozostaja.

 

Co do hamulcow - mam zalozone 330mm ksporty i do tego ds2500 klocek - musze powiedziec ze z lekkim GTkiem naprawde daja sobie rade. Pozatym w GTku jak sie slicka zalozy bardzo szybko sypia sie lozyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...