Skocz do zawartości

czy ktoś używa w nawigacji TMC ?


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś używa w nawigacji TMC ?

to mowa usługa w Polsce/ w wielu krajach już od kilku lat działa. Informuje o korkach, remontach, wypadkach, synchronizuje się z nawigacją.

Można to doinstalować do fabrycznej Navi w subaru.

czy ktoś używa ? jak działa ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś używa w nawigacji TMC ?

to mowa usługa w Polsce/ w wielu krajach już od kilku lat działa. Informuje o korkach, remontach, wypadkach, synchronizuje się z nawigacją.

Można to doinstalować do fabrycznej Navi w subaru.

czy ktoś używa ? jak działa ?

 

pozdrawiam

A czy u nas działają w ogóle te komunikaty drogowe?

 

W moich nawigacjach, niestety dopiero za odrą zaczyna to normalnie funkcjonować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś używa w nawigacji TMC ?

to mowa usługa w Polsce/ w wielu krajach już od kilku lat działa. Informuje o korkach, remontach, wypadkach, synchronizuje się z nawigacją.

Można to doinstalować do fabrycznej Navi w subaru.

czy ktoś używa ? jak działa ?

 

pozdrawiam

 

Od początku maja w Polsce testowo jest nadawany sygnał TMC, operatorem jest firma Destia.

 

W Polsce sygnał można odbierać na urządzeniach firmy Garmin i Navigon (kupowane nowe - posiadają/powinny/ subskrypcję usługi TMC-Pro Destia).

Na chwilę obecną nie można oficjalnie wykupić subskrypcji na starsze urządzenia :evil:

 

Do fabrycznej navi w subaru nie "podepniesz" (w większości przypadków) TMC ... czyba, że masz zamontowany moduł Garmin'a (z wbudowanym odbiornikiem TMC lub istnieje możliwość podłączenia modułu TMC) i wgraną najnowszą mapę Europy CNE 2011.10 8) , która pozwala poprawnie odkodować sygnał TMC nadawany notabene za pośrednictwem nadajników RMF :)

 

Aktualnie, informacje dostarczane przez TMC w Polsce to głównie info o robotach drogowych ... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

hmm. jechałem ostatnio z warszawy, na oem navi i puściło mne całkowicie inaczej niż zawsze po włączeniu TMC

 

wydawało mi się, że działa.

 

-- 25 lis 2010, 14:28 --

 

no dobra, to wiadomo czy to działa czy nie działa?

 

-- 25 lis 2010, 14:51 --

 

tutaj napisali jakie usługi u nas działają

http://www.destiatraffic.com/image/tiet ... pl_big.png

 

podobno powinno działać przez rmffm ale ja tego nie potwierdzam - nie mam ikon o budowach

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Sku ... &_ticrsn=5

 

no co do samej usługi

 

odp clarion - nie wiem czy ospowidź kompetentna

 

"Witam,

 

Tak się składa, że byłem na konferencji wprowadzającej usługę TMC i niestety ale wyłącznie urządzenia Navigon i Garmin (i to tylko najnowsze lub po dokupienu tej funkcji starsze) będą korzystały z tej usługi gdyż jest ona płatna, a koszt będzie opłacany przez te firmy.

Może Pan znaleźć ręcznie częstotliwość, ale tak czy inaczej nic to nie zmieni."

 

na tej czeskiej nawigacji widać dodatkowy przycisk tmc-rds którego u mnie nie widać :|

 

 

Pozdrawiam

 

-- 25 lis 2010, 14:55 --

 

mapa wdrożenia

 

tmc_w_polsce.jpg

 

 

dokumentacja i prezentacja co i jak

 

http://www.telix.pl/images/201001/Premi ... Polsce.pdf

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozdrawiam

-- 25 lis 2010, 14:55 --

 

mapa wdrożenia

[ http://www.telix.pl/images/gal/2041/tmc_w_polsce.jpg ]

dokumentacja i prezentacja co i jak

http://www.telix.pl/images/201001/Premi ... Polsce.pdf

pozdrawiam

 

Wiesz, u nas zawsze musi byc inaczej :cry:, jezdze czesto z kolega Navara co ma navi OEM, ma w rogu ikonke TMC, ale nie podswietlona, czyli nie lapie sygnalu.

Poza tym osobiscie uwazam,ze u nas bardziej sprawdzi sie cos co wprowadzila Automapa, czyli informacje o korkach live (Automapa traffic) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły TMC są jak najbardziej dostępne do fabrycznych nawigacji Subaru, sam takowy posiadam. Po podpięciu na mapie w rogu pokazuje się napis TMC, który może być przekreślony, jeśli nie łapie sygnału.

 

Nie wiem jak to jest rozwiązane w Polsce, w Niemczech głównym problemem jest to, że informacje TMC są nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe. A wiadomo, że im bardziej zależy na tym, żeby ludzie słuchali cały czas radia razem z informacjami o ruchu drogowym, niż płyt CD lub odtwarzaczy MP3. W związku z tym często informacje napływające przez TMC są nieaktualne i jeśli posłuchać wtedy nawigacji sugerującej objazd, nieraz może się okazać, że autostrada wcale nie jest zamknięta, albo korek był, ale w zeszłym tygodniu.

 

Ale jeśli to prawda, że w Polsce nadaje RMF to jest nadzieja, że będzie to dobrze działało. Pamiętam jak parę lat temu RMF co godzinę nadawał info o ruchu drogowym ostrzegając o wypadkach, korkach etc. ... aż do momentu kiedy kretyńska KRRiT zadecydowała, że są to informacje lokalne a RMF jako stacja ogólnokrajowa nie ma zezwolenia na ich nadawanie :roll: Ciołki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzebie, może komuś w międzyczasie udało się zmusić navi Subarowski do działania z TMC ?

Z tego co wiem, to w navi jest do tego specjalne wejście, dokupuje się moduł, podłącza i wtedy pojawia sie ikonka TMC w navi.

Pytanie czy coś się zmieniło w kraju i można przystosować inne urządzenia niż Garmin i Navigon do współpracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...