Skocz do zawartości
Adam12

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.

Rekomendowane odpowiedzi

akir   

Dla jednych kamienie to wada, dla innych zaleta. Ja osobiście uwielbiam kamieniste, piasek wszędzie wchodzi

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie wróciłem z 5 wyjazdu do Chorwacji. Tym razem byłem w Omis'u. Pięknie położone miasteczko, ale jest przez to bardzo popularne. 

Żeby wjechać do miasta to trzeba odstać w korku godzinę praktycznie o każdej porze dnia. Uratował nas fakt, że tym razem nastawiliśmy się na lenistwo i większość czasu spędziliśmy w miasteczku na plażingu z książką i piwkiem w ręku. :) I też uważam, że żwirek i kamienie są lepsze - nawet jak boso ciężko wleźć do wody. ;) 

Chyba się zestarzałem i coraz bardziej odpowiada mi cisza i spokój. Dwa lata temu byłem kilka dni w Makarskiej i tam też była masakra. 

Ceny poszły w górę. Nie jestem dusigroszem, ale nie cierpię przepłacać. Szczególnie jeżeli w zamian niekoniecznie dostaję coś czego oczekuję. Knajpki trzeba wybierać rozważnie. 

Pierwszy raz przeżyłem też 40st upał w HR. Do tego stopnia, że po przyjeździe musiałem się okładać mokrym ręcznikiem bo kręciło mi się głowie. Na szczęście to był chwilowy szok - potem organizm się przyzwyczaił, a w ruch poszło Ożujsko. Apartament miał klimę więc to też uratowało sytuację, szczególnie w nocy. Po 3 dniach temp. wróciła do normy czyli około 30st i to jest optymalna opcja. 

Nie zmienia to faktu, że Chorwacja jest świetna ! Kwestia tylko wybrać czas i miejsce odpowiednie do swoich oczekiwań. 

Jeżeli znów się kiedyś wybiorę to już na 100% będę szukał jakiejś maleńkiej miejscowości zdala od zgiełku i na pewno będzie to wrzesień :) 

W kwestii samochodowej. To pierwszy raz kiedy jechałem autem innym niż Subaru. Szczęśliwie była to niezawodna Mazda 6 2.0 benzyna 165KM 6AT. 

Uwielbiam Subaru, ale muszę przyznać, że takiego komfortu jak w Maździe nie miałem w żadnym Subaraku. To naprawdę pozwala połykać setki kilometrów bez zmęczenia. Powrotną drogę 1150km machnąłem z zaledwie 2 postojami. Nie chciało się wysiadać, auto płynęło po drodze. 

Silnik to jakaś magia, średnia z calego wyjazdu 6,7 l/100km. Jechałem zgodnie z ograniczeniem prędkości +5km/h. Chwilami w Chorwacji gniotłem trochę powyżej ograniczenia, ale tak poza tym cały czas tempomat. W spalanie weszło też trochę korków w Omis'u i Splicie. Zasięg na jednym tankowaniu 850km. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta