Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, subleo napisał:

około 15% w porównaniu do ub. roku.

 

na 100% nie jest to 15% 

bardziej symbolicznie 

 

2016
PŁATNOŚĆ KARTĄ 42.00 HRD HRVATSKE AUTOCESTE D. SVETA HELENA
 PŁATNOŚĆ KARTĄ 147.00 HRD  HRVATSKE AUTOCESTE D. SIBENIK

2017
PŁATNOŚĆ KARTĄ 44.00 HRD AUTOCESTA A4 SV.HELENA VARAZDIN 

PŁATNOŚĆ KARTĄ 152.00 HRD AUTOCESTA A1 MASLENICA VRPOLJE (zjeżdżałem zjazdem Sibenik)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ketivv napisał:

 

na 100% nie jest to 15% 

bardziej symbolicznie 

 

2016
PŁATNOŚĆ KARTĄ 42.00 HRD HRVATSKE AUTOCESTE D. SVETA HELENA
 PŁATNOŚĆ KARTĄ 147.00 HRD  HRVATSKE AUTOCESTE D. SIBENIK

2017
PŁATNOŚĆ KARTĄ 44.00 HRD AUTOCESTA A4 SV.HELENA VARAZDIN 

PŁATNOŚĆ KARTĄ 152.00 HRD AUTOCESTA A1 MASLENICA VRPOLJE (zjeżdżałem zjazdem Sibenik)

 

 

 

A kiedy jechałeś? Pewno przed podwyżką. Bo obecnie dojazd do Sibenika kosztuje 169 KUN (u Ciebie widzę 152). W ub. roku rzeczywiście było poniżej 150 KUN.

 

Zagrzeb - Goriczan kosztował w ub. roku 42 a obecnie 47 tj. +12% (płacone w ub. weekend).

 

Nie chce mi się prównywać pozostałych, ale podrożały 2-cyfrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karas napisał:

w piątek napisze ile aktualnie wynosi koszt :D

 

Szczęściarz :rolleyes: !

1 minutę temu, ketivv napisał:

czyli podnieśli od początku lipca ;)

ogolnie Cro usługami drożeje
 

 

Pali licho z cenami, tylko stanie na bramkach jest irytujące i czasochłonne. Jednak winiety to dużo wygodniejsze rozwiązanie.

 

A czy ktoś korzystał z elektronicznego systemu poboru opłat (u nich ENC)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, subleo napisał:

tylko stanie na bramkach jest irytujące i czasochłonne.

 

tylko zmiana godzin przejazdów przez newralgiczne punkty jest skutecznym remedium 

 

opłata lub kaucja za ENC to chyba 120 KN nie używałem stąd nie umiem powiedzieć nic wiecej

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karas, Ty  piszesz żebym z domu ruszył o 20 ?

Już to przerabiałem jak każdy, z piątku na sobotę. :facepalm:

Teraz mam zamiar wjechać do HR koło 2-3 w nocy, ale niestety najprawdopodobniej z soboty na niedzielę. Może nie będzie najgorzej.

Edytowane przez lukciosti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lukciosti napisał:

Teraz mam zamiar wjechać do HR koło 2-3 w nocy, ale niestety najprawdopodobniej z soboty na niedzielę. Może nie będzie najgorzej.

 

przez Słowację z winietą czy bez ?

 

 

nie wiem jak daleko jedziesz ale ale ta strategia może mieć swój sens gdyż np. Lucko blokuje się przez parę kluczowych godzin, mijając ten węzeł o 13:00 czy 14:00 może się okazać, że ruch w stronę wybrzeża nie jest uciążliwy

 

 

 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukciosti napisał:

Po raz trzeci napiszę, że planuję WJECHAĆ do HR o 2-3. Aż tak szybkiego auta nie mam ;)

 

sorry mea culpa, ślepy jestem 

 

tak to spoko do przejechania, podobną porą rok temu tylko, że końcem czerwca jechałem bez żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem "przyjemność" jechać w sobotę w dzień (od Węgier). Autostrada przed i za Zagrzebiem - dramat i tragedia - jechaliśmy bocznymi drogami kilka razy widząc korek z daleka. Kilkadziesiąt kilometrów za Zagrzebiem - płynna jazda aż do Makarskiej (byłem pierwszy raz tam i nie polecam - dla mnie za dużo ludzi). 

Bylismy parę dni na Hvar, potem Plitwice i teraz Istria. Ogólnie fajnie, ale drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

256 kun placilem na ostatniej bramce na autostradzie w cro przed bosnia. Ceny w lokalach identyczne jak w zeszlym roku. Nie polecam tankowania pb na ostatniej stacji benzynowej na autostradzie chyba ina. Wzialem prawie caly bak i jakby ucieklo mi 50 rumakow... A tak to pieknie tu jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwszy dzien w biurze po 2 tygodniach TAM - chyba posiedze jeszcze godzinę i spadam do domu - przyzwyczajać się trzeba po malutku. Tym razem zaliczyliśmy Czarnogórę i na koniec jeszcze kilka dni Cro.

 

Temat trasy - autostrada Zagrzeb - Dubrownik (w sensie ostatni zjazd na Dubrownik) 235Kun w tamta stronę i 256 w drodze powrotnej. Nie wiem czy wynika to z opisywanej zmiany cen (tam jechałem 2 lipca) czy jeden kierunek jest tańszy a powrotny droższy - zawsze mam wrażenie, że są inne ceny w obie strony. Na autostradze ponoc lepiej nie przekraczać 160km/h. Info od ludzi spotkanych w Czarnogórze, którzy trafili na nieoznakowaną kamere przymocowana do Audi. Było drogo ale w gratisie dostali info, że do 160 nie łapią (widac mi sie nieźle upiekło bu miałem zazwyczaj sporo więcej). jeżdżą rożnymi autami.

Ponadto dla planujących Czarnogórę lepiej zabezpieczyć większą ilość czasu na pokonanie granicy. W/ww ludzie stali 1g 40min. od 10 rano. Ja od 16ej do 19:15 czyli ponad 3 godziny! - w upale 38st. Lepiej więc założyć na granice troche więcej czasu niż godzinkę. Ponadto na czarnogórskie drogi też lepiej liczyć max. 40-50km/h ale to już inna opowieść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, STIFF napisał:

Ponadto dla planujących Czarnogórę lepiej zabezpieczyć większą ilość czasu na pokonanie granicy. W/ww ludzie stali 1g 40min. od 10 rano. Ja od 16ej do 19:15 czyli ponad 3 godziny! - w upale 38st. Lepiej więc założyć na granice troche więcej czasu niż godzinkę.

 

jadąc do Czarnogóry od Dubrovnika warto zaryzykować małe przejście graniczne Konfin https://goo.gl/maps/HBbgjnpm6D22

 

jechałem w tygodniu jak też w sobotę ruch albo mały albo żaden (ogólnie przez parę lat jeżdżąc do Molunat-u robiłem wypady do Czarnogóry przez to przejście)

wadą jest skrupulatne przepisywanie danych z dowodu rejestracyjnego do jakiegoś systemu trwające mniej więcej 15-20 minut 

 

 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karas napisał:

Probowalem dzis przekroczyc tym malym przejsciem i niestety zamkniete. Moze przez pozary. Wrocilem wiec zeby przekroczyc wiekszym przejsciem obok a tu korek na pare ladnych godzin...

 

 

o proszę a to niespodzianka 

 

budki graniczne istnieją czy zlikwidowane ?

 

 

w październiku 2016 jeszcze było czynne http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/poljska-turistkinja-otkrila-zasto-je-krijumcarila-opasnu-tvar-ja-sam-dio-mreze-koja-radij-226-koristi-za-lijecenje/5167144/

 

 

 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...