Skocz do zawartości

Legacy T 93' - dławienie


STIFF

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda tak - zmieniłem wydech na przelot 2.5" z końcowym tłumikiem, nie licząc testów warsztatowych przejechałem ok 70km i nagle wczoraj ruszając ze skrzyżowania (silnik już rozgrzany) silnik zaczął się mocno dławić, krztusić i robić żabki jednocześnie zapalała się kontrolka ABSu. Przegazówka i lekkie półsprzęgło i dało sie dojechać do domu - parę kilometrów - sytuacja za każdym ruszaniem na 1ce i potem 2ce taka sama. DO tego parę razy dało się słyszeć dziwne strzały z wydechu ale nie były to typowe strzały a raczej głuche plaśnięcia.

Dziś rano chciałem sprawdzić czy to była chwilowa fanaberia czy cos poważniejszego - niestety odpalenie było nie lada sztuką bo dławienie było masakryczne i gasł. odpalił za 2 czy 3 razem z lekkim gazem - obroty skakały z 500 na 1500 aby po paru chwilach sie ustabilizować ale dałem juz spokój - zostawiłem auto pod domem i teraz muszę wykombinowac jak go zaciągnąć do warsztatu.

 

Oczywiście pytanie dla lepiej obeznanych co to może być i czy może mieć związek ze zmiana wydechu czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra - prosze sie nie śiać - dopadła mnie złośliwość przedmiotów martwych mianowicie pękła klema i się zsuwała i opadała więc raz był prund a raz nie. Rzecz w tym, że w sobote sprawdzałem napięcie w aku i było wszystko ok więc musiała się rozwalić w trakcie jazdy a że dopiero co sprawdzałem to opcje elektryki sprowadziłem raczej do cewek niż aku. THX to Mikki, który przypadkiem na to zerknął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...