Jump to content

Wymiary bagażnika Forester II

tomatok
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

mam małą prośbę. Czy ktoś dysponuje wymiarami (lub ewentualnie móglby zmierzyć w wolnej chwili) bagażnika w Foresterze II generacji. Nie chodzi mi o litry(dane katalogowe są zwodnicze), ale centymetry. Interesują mnie dane:

a) szerokość przy nadkolach

B) szerokość w najszerszym miejscu

c) długość

d) wysokość do rolety

e) wysokość maksymalna (do sufitu)

z góry dziękuję.

Jeżdżę obecnie Mazdą PRemacy, ale chciałbym coś 4x4, ale z podobnym kufrem i przestrzenią jak mazda

Witam wszystkich

mam małą prośbę. Czy ktoś dysponuje wymiarami (lub ewentualnie móglby zmierzyć w wolnej chwili) bagażnika w Foresterze II generacji. Nie chodzi mi o litry(dane katalogowe są zwodnicze), ale centymetry. Interesują mnie dane:

a) szerokość przy nadkolach

B) szerokość w najszerszym miejscu

c) długość

d) wysokość do rolety

e) wysokość maksymalna (do sufitu)

z góry dziękuję.

Jeżdżę obecnie Mazdą PRemacy, ale chciałbym coś 4x4, ale z podobnym kufrem i przestrzenią jak mazda

Z pamięci:

a.ok 90

b.ok 125

c.ok 95

d.ok 42

e.ok 90

jak znajdę chwilę to jutro zmierzę dokładnie

wg kryteriów jakie sobie założyłem (jak najlepsze prowadzenie na asfalcie, przyzwoite na drogach gruntowych, niezawodność, jak najlepsza widoczność, duża przestronność przy umiarkowanych wymiarach zewnętrznych) przy foresterze mam wątpliwości co do ostatniego elementu. Mazda rozpieściła mnie przestrzenią (choć to dość mały i wąski samochód). Nie chciałbym, aby w następcy było ciaśniej. Auto ma pełnić głownie funkcję auta rodzinnego - coś na kształt krzyżówki minivana z suvem.

jak alternatywę dla leśnika rozważam x-traila, ewentualnie crv (najwięcej przestrzeni, ale jest kilka elementów, które mi w hondzie przeszkadzają, m.in. otwieranie klapy na bok :) - no i naturalnie gorszy napęd 4x4)

dzieki

na razie wyglada na nieco mniejszy, ale akceptowalny :)

dokładne pomiary dały poniższe wymiary:

głębokość 95cm przy zamkniętej klapie, czyli mierzyłem przez 1/3 tylnego oparcia :D

wysokość do rolety 38cm

wysokość do sufitu 86cm

minimalna szerokość między wnękami na amory 94cm

maksymalna szerokość 137cm

dla ułatwienia dodam że mam oryginalną wykładzinę gumową w bagazniku to pewno zmniejsza pojemność bagaznika o jakieś 0,5cm od dołu :D

Powodzenia

dzieki

na razie wyglada na nieco mniejszy, ale akceptowalny :)

Umów się z jakimś posiadaczem Forestera na ogląd, na porównanie, podjedź swoją maszyną i będziesz wszystko wiedział.

tylko musisz podać gdzie mieszkasz.

Ja wychodzę z założenia że: jak się popieści to się wszystko zmieści. Dlatego jak się pakuję to wkładam do toreb maksymalnie duzo, ubijam na maxa aż są twarde jak u 17-sto latka nad ranem. Cieżko potem taką torbę oderwać od ziemi. Wrzucam do bagaznika i nie ma steresu. Moja rodzina to ja, kobita i dzieciak 6 lat. Poprzedni samochód to Fabia ewentualnie Fabia + box na dachu. To teraz w Foresterze mam wrażenie że mogę tańczyć w bagażniku.

W Forku jest zaleta że składanie oparć tylnej kanapy to jeden dzyngs do góry, oparcie na dół i koniec. Możesz się połozyć, wyspać, ten teges, i w nogach pasażerów z tyłu masz też miejsce na klamoty.

jak alternatywę dla leśnika rozważam x-traila, ewentualnie crv

Co do CRV to się nie wypowiadam. Nie podobają mi się też drzwi na bok i stylistyka.

Natomiast co do X-Traila, to którego?!? Poprzedni z zegarami na środku - dla mnie nie do zaakceptowania, czy już ten nowy?!?

Nad nowym sie zastanawiałem, ale moim zdaniem nie ma ciekawych silników. Poza tym w full wypasie trochę wyglada jak karawan pogrzebowy, tak jakoś cięzko. Swego czasu podobały mi się reflektory dalekosiężne na relingach dachowych za 2000zł dopłaty.

Kiedyś się skontaktowałem z Nissan Polska w sprawie X-Traila, cos tam pogadalismy, po jakimś czasie dostałem pismo podpisane przez Dyrektora Marketingu, w którym przeczytałem, cytuję (...)Wybierz nowego Nissana X-TRAIL. Szybko reagujący na polecenia kierowcy, praktyczny i inteligentny - zastosowanie technologii ALL MODE 4x4i oznacza, że samochód rozpoznaje i dostosowuje się do nawierzchni, jeszcze zanim się na niej znajdzie.(...) :shock:

Nie pamietam jak długo się z tego smiałem. Przewidywacz przyszłości...

interesuje mnie stary x-trail - nowy jest poza możliwościami budzetowymi, a poza tym jest za duży (większy chyba z 30 cm od poprzedniej generacji)

Wielkie dzięki za wymiary.

dla porównania wymiary Premacy (może ktoś kiedyś będzie szukał jakiegoś minivanika:)

głebokość: 95 (przy podłodze), 70 (przy rolecie)

wysokość do rolety: 50 cm

wysokość do sufitu: 103 cm

minimalna szerokość: 96 cm

maksymalna szerokość: 126 cm

Gdybyż jeszcze MP miała AWD... a tak w czasie zimy zdarzyło mi się kilka razy zakopać i nie wyjechać z parkingu :)

ps: przed spotkaniem w realu z właścicielem forestera, może ktoś ma taką galerię zdjęc z bagażnika, co,ś jak tutaj? :)

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=121&t=98946#p1721177

może ktoś ma taką galerię zdjęc z bagażnika, co,ś jak tutaj? :)

Tyle się juz namęczyłem dla Ciebie, że: :wink:

Podrzuć adres mailowy na priva to w weekend Ci zmontuję taką galerię.

ale walizek pakowac nie będę, do tego mnie nie namówisz. :D

no, chyba że poczekasz do początku lipca jak będę jechac na urlop to przy okazji mogę zrobic kilka fotek.

na razie wyglada na nieco mniejszy, ale akceptowalny

moja rada - po prostu obejrzyj jakiegos forka w realu (skoro prosisz o zdjęcia rozumiem że nigdy nie oglądałeś od środka?). wymiary i litry to jedno, a faktyczna pakowność to drugie. forkowy bagażnik pojemności w litrach może nie ma imponującej, ale moim zdaniem kształt pozwala na spory załadunek, a od rolety do dachu jest pewnie drugie tyle pojemności co od podłogi do rolety (tył nie jest "ścięty" i przez to zostaje dużo miejsca). przy w sumie ograniczonych rozmiarach auta mysle ze parametry bagażowe ma bardzo dobre 8)

faktyczną pakowność najlepiej oceniają sami użytkownicy - dlatego interesują mnie wasze opinie

dane w cm mówią mi bardzo dużo - pokazują co zmieszczę a co nie (porównując do aut które znam)

np. obecnie nie mam żadnego problemu z przewiezieniem w bagażniku kompletu czterech kół (195/60/15), pionowo obok siebie

np. obecnie nie mam żadnego problemu z przewiezieniem w bagażniku kompletu czterech kół (195/60/15), pionowo obok siebie

ja wrzucam swoje, nawet wieksze (215/60/16) i jeszcze luzik zostaje 8)

aha co do pomiarów, centymetrów i litrów - ostatnio w motorze były ciekawe testy ile producenci podają objętości bagażnika a ile faktycznie się zmieści - praktycznie wszyscy zawyżają pojemność o kilknanaście procent...

Cześć,

tu jest ładnie rozpisane:

http://www.cars101.com/subaru/forester/ ... r2004.html

A w praktyce? Duża gondola wchodzi na styk, żeby przewieźć 4 opony o seryjnej szerokości trzeba zdjąć roletkę.

Stół ogrodowy 160cm + 4 krzesła (złożone) + 3 osoby w środku wejdą :)

Generalnie bagażnik co najwyżej średniej wielkości, ale zawsze na dach można dać trumnę (relingi są)

pzdr,

Andrzej

• 2 months later...

Ostatnio byliśmy na Chorwacji. Żona, ja, 7-latek i 1,2 roczna córcia. Na kempingu pod namiotem. Spakowaliśmy wszystko na 14 dni tylko do samochodu - bez boksu dachowego czy innego zewnętrznego bagażnika. Łącznie z wózkiem dla młodej. Forek bez zająknięcia przeleciał łącznie 2300 km.

Jak na moje potrzeby muszę stwierdzić że jest wystarczająco pakowny.

Pozdrówki

• 3 years later...
ja wrzucam swoje, nawet wieksze (215/60/16) i jeszcze luzik zostaje 8)

Ja też :)

Generalnie bagażnik co najwyżej średniej wielkości, ale zawsze na dach można dać trumnę (relingi są)

Zgadzam się, pojemność nie jest największa, ale mam box na dach, do którego wchodzi 5 dużych toreb, a w bagażniku wózek z gondolą i można jechać na wakacje.

Spakowaliśmy wszystko na 14 dni tylko do samochodu - bez boksu dachowego czy innego zewnętrznego bagażnika. Łącznie z wózkiem dla młodej.

Widocznie rodzina potrafi dokonać odpowiedniej selekcji przydasi :)

Jak na moje potrzeby muszę stwierdzić że jest wystarczająco pakowny.

Masz kratkę w bagażniku i ładujesz po dach, czy do linii okien, pod roletę?

• 1 month later...