Jump to content

Stabilizatory WRX 2005 blob - seryjne

wwolny
 Share

Recommended Posts

Witam,

imprezą jeżdżę ok miesiąca. Dzisiaj przejechał się nią kolega ( posiadacz forstera 2.5 turbo ) i powiedział, że powinienem zmienić u siebie stabilizatory. Nie bardzo rozumiałem po co i dlaczego... po czym przewiózł mnie swoim forkiem. Forek w zakrętach jechał jak po szynach. Ów kolega wytłumaczy mi, że to dzięki stabilizatorom

Blistein'a. Proszę o podpowiedź co/czy zamontować inne/jakie, co by auto lepiej pokonywało zakręty...

Wg http://opposedforces.com/parts/impreza/ ... tration_2/ seryjne mają i http://opposedforces.com/parts/impreza/ ... tration_2/ seryjne mają 20mm.

Pozdrawiam,

Wojtek

Nie słyszałem, aby Bilstein robił stabilizatory - raczej amortyzatory.

Założenie stabilizatorów powoduje zmniejszenie przechyłów auta w zakręcie. Załóż sobie 22mm przód i 22mm tył (seryjnie masz 20mm i 19mm) - różnica będzie w prowadzeniu auta będzie bardzo duża.

Ja kupiłem do siebie staby Whiteline (jedna z bardziej renomowanych firm) w 4T w Mysiadle. Założyłem 3 tygodnie temu. Ja wejdziesz w mój watek w dziale 'Jadę nielegala', to tam na 4 czy 5 stronie znajdziesz zdjęcie.

od kiedy amortyzatory zmniejszają przechył w zakrętach? Co najwyżej mogą zmniejszyć "bujnięcie" nadwozia. Na długim łuku samochód z utwardzonymi amorkami i taki z seryjnymi. Oczywiście pod warunkiem zachowania takiego samego skoku.

Co nie zmienia faktu, że różnica w prowadzeniu będzie olbrzymia po zmianie amorków.

od kiedy amortyzatory zmniejszają przechył w zakrętach? Co najwyżej mogą zmniejszyć "bujnięcie" nadwozia. Na długim łuku samochód z utwardzonymi amorkami i taki z seryjnymi. Oczywiście pod warunkiem zachowania takiego samego skoku.

Co nie zmienia faktu, że różnica w prowadzeniu będzie olbrzymia po zmianie amorków.

Nikt tu nie pisze o amortyzatorach.

Czy ja wiem ... jeżeli zamierzasz jeździć na pojeżdżawki i na tor, to tak. Do normalnej, nawet bardzo szybkiej jazdy raczej bym się zastanawiał.

Dobre klocki już masz ?

Pełny wydech masz ?

Remap zrobiony ?

Opony RE70 założone ?

Jest sporo innych modów które do normalnej jady są istotniejsze IMO.