Skocz do zawartości

Stabilizatory WRX 2005 blob - seryjne


wwolny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

imprezą jeżdżę ok miesiąca. Dzisiaj przejechał się nią kolega ( posiadacz forstera 2.5 turbo ) i powiedział, że powinienem zmienić u siebie stabilizatory. Nie bardzo rozumiałem po co i dlaczego... po czym przewiózł mnie swoim forkiem. Forek w zakrętach jechał jak po szynach. Ów kolega wytłumaczy mi, że to dzięki stabilizatorom

Blistein'a. Proszę o podpowiedź co/czy zamontować inne/jakie, co by auto lepiej pokonywało zakręty...

Wg http://opposedforces.com/parts/impreza/ ... tration_2/ seryjne mają i http://opposedforces.com/parts/impreza/ ... tration_2/ seryjne mają 20mm.

 

Pozdrawiam,

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, aby Bilstein robił stabilizatory - raczej amortyzatory.

 

Założenie stabilizatorów powoduje zmniejszenie przechyłów auta w zakręcie. Załóż sobie 22mm przód i 22mm tył (seryjnie masz 20mm i 19mm) - różnica będzie w prowadzeniu auta będzie bardzo duża.

 

Ja kupiłem do siebie staby Whiteline (jedna z bardziej renomowanych firm) w 4T w Mysiadle. Założyłem 3 tygodnie temu. Ja wejdziesz w mój watek w dziale 'Jadę nielegala', to tam na 4 czy 5 stronie znajdziesz zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy amortyzatory zmniejszają przechył w zakrętach? Co najwyżej mogą zmniejszyć "bujnięcie" nadwozia. Na długim łuku samochód z utwardzonymi amorkami i taki z seryjnymi. Oczywiście pod warunkiem zachowania takiego samego skoku.

 

Co nie zmienia faktu, że różnica w prowadzeniu będzie olbrzymia po zmianie amorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy amortyzatory zmniejszają przechył w zakrętach? Co najwyżej mogą zmniejszyć "bujnięcie" nadwozia. Na długim łuku samochód z utwardzonymi amorkami i taki z seryjnymi. Oczywiście pod warunkiem zachowania takiego samego skoku.

 

Co nie zmienia faktu, że różnica w prowadzeniu będzie olbrzymia po zmianie amorków.

 

Nikt tu nie pisze o amortyzatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem ... jeżeli zamierzasz jeździć na pojeżdżawki i na tor, to tak. Do normalnej, nawet bardzo szybkiej jazdy raczej bym się zastanawiał.

 

Dobre klocki już masz ?

 

Pełny wydech masz ?

 

Remap zrobiony ?

 

Opony RE70 założone ?

 

Jest sporo innych modów które do normalnej jady są istotniejsze IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...