Skocz do zawartości

Dławienie 2.0 N/A - 2-3 tys RPM. Coś nowego?


lewen

Rekomendowane odpowiedzi

If you never hit accelerator below 3000RPM there is no false knock caused by over advanced camshafts.

And IAM and total ignition will be fine.

I doubt that somebody has bought Subaru for this driving style.

Sure this is not the case for Impreza\Forester owners here in Russia.

 

EJ204 with stock GD9 exhaust shows 130-135 g\sec air flow at redline  at current temperature.

MY06\07 Legacy shows 140-145 g\sec.

Non-stock exhaust or improperly set exhaust camshafts may screw this completely. 

 

Digits that are less are the symptoms of a melted primary catalyst ( located after the air fuel ration and a rear lambda sensors).

High RPM torque ( and engine power ) together with fuel efficiency are affected.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem na ten cel używkę. Będziemy wysyłać z kumplem 2 szt do Sashy by obniżyć koszt przesyłki. Po całej operacji chętnie sprzedam swój.

 

Przy okazji - czy może ktoś ma możliwość załatwienia taniej i do tego najlepiej jeszcze szybkiej przesyłki do rosji? Może ktoś ma umowę z firmą kurierską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko szukając ok. 120zł poczta polska - wówczas długo idzie i max. 2 ecu wciśniesz w paczkę. Opcja 2 to kurier - ja znalazłem za 600-700, ale kumpel znalazł za 250. Paczki zdaje się do 5 kg, ponoć 1 ECU ok kg.

Jeśli chcesz jakoś się do wspólnej wysyłki dołączyć to pewnie ułatwi to sprawę. 

Gdyby się zebrało kilka osób lub faktycznie dało się znaleźć taniego kuriera w obie strony to może nawet byłbym skłonny pogodzić się z unieruchomieniem auta na czas do 2 tyg i nie szukalibyśmy drugiego ECU. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasha pisał, że DHL może odmówić wysyłki elektroniki do Rosji. Z tego powodu ja wysłałem pocztą. Najszybciej by było wysłać z Obwodu Kaliningradzkiego. Z Gdańska niedaleko, ale mi się aż tak nie spieszyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I personally failed to find a courier company willing to send electronics to a private person.

National Posts usually propose a "fast" 2 weeks delivery for upto 2 kg parcels.

I suppose it is very reasonable option under attractive pricing.

 

The fastest turnaround took place when a spare from Lithuvian was sent from Kaliningrad and returned to Poland.  

Edytowane przez Sasha_A80
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łatwiej będzie Sashe tu ściągnąć? :D 

 

W dniu 30.12.2017 o 17:03, krvrad napisał:

W piątek, problem błędów, m.in. pompy powietrza wtórnego, załatwiłem w Map Teku w Baranowie pod Poznaniem. Narazie cisza, spokój, fura hula jak trzeba.

 

Pojechałeś w to miejsce co Ci mówiłem? Ile kosztowała przyjemność w sumie? Masz jakąś gwarancję na zabieg gdyby coś się wydarzyło dziwnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Palmall. W końcu tam pojechałem, ponieważ we Wrocku nikt nie potrafił tego zrobić i okazało się finalnie, że tak naprawde zostaje nie-ASO lub Nowy Sącz. Zaplacilem 1600zł. Na stronce są 2 opcje. Co do Sashy to nie podważam jego kompetencji, ale bałbym się po prostu, ze paczka zginie, zostanie zniszczona, bądz auto nie ruszy bo będzie jakiś zonk i trzeba bedzie powtarzac akcje. W Map Teku wszystko na miejscu, strojenie sprawdzenie, jazda testowa no i w razie problemow, zawsze mozna wrocic. Wydaje mi sie ze to solidna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu piątek, 29 grudnia 2017 o 14:06, Sasha_A80 napisał:

Maybe EJ20F has more restrictive exhaust system from the factory.

I tested my EJ20F yesterday (Legacy MY07), max value I got was ~141g/s (non-stock exhaust, but pretty close - Polmostrow).

The strange thing in my case is that "hesitation" stopped after the engine was removed and re-installed in the car (with some maintenance done to it then). That was ~7 years, ~150kkm ago (250kkm on the clock atm) and the "hesitation" never re-occurred.

 

 

T.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łatwiej będzie Sashe tu ściągnąć?  
 
 
Pojechałeś w to miejsce co Ci mówiłem? Ile kosztowała przyjemność w sumie? Masz jakąś gwarancję na zabieg gdyby coś się wydarzyło dziwnego?
Ja i kolega powerhorse wysyłamy kompy do Sashy.
Prawdopodobnie będę miał 1 ecu do Imprezy na zbyciu. Gdyby ktoś był chętny - PW.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu czwartek, 4 stycznia 2018 o 00:13, Sasha_A80 napisał:

Did your mechanic share a magic how to help other owners ?

Anyway it will be useful to log your car from time to time in order to keep it healthy.

The most hard conditions are at city bottleneck driving summer time.

I didn't even mention the hesitation to the mechanic back then (~2009) and the scope of performed maintenance was pretty extensive (105.000km), so it's not possible to tell what was the solution :/

 

I'm using Torque, but I guess I have to switch to RomRaider to have AVCS recorded.

 

T.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...