Skocz do zawartości

Dławienie 2.0 N/A - 2-3 tys RPM. Coś nowego?


lewen

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, przemekka napisał:

 

Już dawno pisałem że 98 jest lepsze i u mnie mulenia nie ma. ;)

 

Gdyby muł zniknął po wypaleniu połowy baku 98 albo nawet całego, zapomniałbym o sprawie i zaczął tankować 98 ;) Ale u mnie poprawa nastąpiła po dwóch bakach i 1kkm na 98. Więc podejrzewam zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepalam co 3-4 zbiornik 100 z shella v-powerem i śmiga jak wściekły.
Ktos wlał przypadkpwo 95 i myślałem ze sprzedam auto !!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 4444 napisał:

Jak ktoś by chciał poczytać i poeksperymentować to warto chwilę:

 

http://turbokillers.com/topics13/knock-sensor-kit-diy-zestaw-mikrofonowy-spalania-stukowego-vt15402.htm

 

nie tylko w subaru 2,0 n/a z tymi stukami mają zagadki

ale ze co, w sluchawkach mamy jezdzic i wsluchiwac sie czy stuka czy nie? To juz bylby chyba wyrazny objaw paranoi kwalifikujacej sie do leczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o ludziach co mają wpięty elm też tak myślisz = ja nie widzę problemu = jak Ci nie pasuje informacja nie komentuj, spytaj tych co mają ten problem i chcą coś z nim zawalczyć; co oni myślą ?

Chore to może być nieuleczalne "mulenie" i prześledź historię choroby jak zmienia się na przestrzeni kilku lat włącznie ze stanowiskiem Dyrekcji, ASO, użytkowników i na koniec zapaleńców co próbują coś wspólnymi siłami przy pomocy forum zrealizować.

Aby Ciebie zmartwić - ja nie mam z tym problemu, bo mam 2,5 , ale gdy ocieram się o ten temat i widzę w świecie coś podobnego to dlaczego nie pokazać w naszym kręgu plejad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2017 o 16:05, 4444 napisał:

Pewnie o ludziach co mają wpięty elm też tak myślisz = ja nie widzę problemu = jak Ci nie pasuje informacja nie komentuj, spytaj tych co mają ten problem i chcą coś z nim zawalczyć; co oni myślą ?

Chore to może być nieuleczalne "mulenie" i prześledź historię choroby jak zmienia się na przestrzeni kilku lat włącznie ze stanowiskiem Dyrekcji, ASO, użytkowników i na koniec zapaleńców co próbują coś wspólnymi siłami przy pomocy forum zrealizować.

Aby Ciebie zmartwić - ja nie mam z tym problemu, bo mam 2,5 , ale gdy ocieram się o ten temat i widzę w świecie coś podobnego to dlaczego nie pokazać w naszym kręgu plejad?

nie zakladaj ze wiesz co mysla inni...

 

1. nie widze problemu we wpieciu ELMa w gniazdo OBD i jazde z nim i okazjonalnemu monitorowaniu parametrow - ok, nie wnikam jak i po co ktos auta uzywa. Mnie tez zdarza sie czasem jezdzic z podpietym laptopem ale staram sie zeby nie bylo to za czesto. Bowiem - moim zdaniem - auto jest dla czlowieka a nie czlowiek dla auta.

2. Owszem uwazam w zasadzie nierozwiazywalny problem mulenia za jakis dramat i plame na honorze FHI tym bardziej ze inne silniki (Subaru i innych marek) z podobnego okresu uzywaja tych samych technologii (wykrywanie stuku, adaptacja wtrysku i zaplonu, zmienne fazy, egr, secondary air) i jezdza normalnie - ale to moje zdanie. Fajnie ze sa ludzie ktorzy chca z tym walczyc i ze dziela sie pomyslami. Tez mam kilka swoich, jak przetestuje i do czegos sensownego dojde dam znac.

3. Nie czuje sie zmartwiony faktem ze nie masz problemu w 2.5 a ja mam w 2.0. Tzn. nie czuje sie ani bardziej ani mniej zmartwiony niz samym faktem ze mam mulenie w 2.0

 

o ile dobrze zrozumialem to nissanowcy proboja/probowali skonstruowac hardware do wykrywania stukow do uzytku podczas strojenia silnikow. Czyli w sumie cos czego tunerzy uzywaja jako jedno z podstawowych narzedzi pracy w wersji prostej czyli stetoskop lekarski + rurka i mocowanie do bloku ew. bardziej zaawansowanej czyli mikrofon, odpowiedni wzmacniacz z filtrem i sluchawki. Nic specjalnego dla kogos kto sie tym posluguje, pytanie jednak czy komus z nas cos z tego przyjdzie. Z tego co wiem cala rzecz jest w tym zeby nauczyc sie sluchac i wylawiac to co jest stukiem z calej reszty dzwiekow wydawanych przez silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Zupełne ogłuszenie czujnika jest chyba bez sensu. Odfiltrowanie pewnych częstotliwości może mieć sens. Ten biedny, słaby na umyśle komputer, też jest gotowy wskazać brak zapłonów na którymś z cylindrów. Jak myślicie ? Skąd wie że jest misfire na trzecim ? Tylko z powiązania położenia wałków rozrządu i efektu dźwiękowego. Jeżeli tego nie słyszy, to tego nie pokaże. W przypadku zbyt ubogiej mieszanki, bardzo ubogiej, stopienie tłoka macie jak w banku. Słaba wacha i kaput. Zatarcie wtryskiwacza, to samo. Radziłbym być ostrożnym przy "podwieszaniu" czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakiego softu używacie do diagnozy?
Potrzebuję jakiego programu na android lub windows będę mógł sprawdzić wypadanie zapłonu? Mam Elm 327 na bluetooth, niestety w Torque nie znalazłem takiej opcji.
Pacjent to impreza 2005 2.0 n/a


Ustawienia -> nowy wskaźnik -> Timing Advance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mz56 napisał:

Tak na marginesie. Zupełne ogłuszenie czujnika jest chyba bez sensu. Odfiltrowanie pewnych częstotliwości może mieć sens.


No tak, ogłuszania chyba nikt tu nie radził. Jeździłem chwilę z podwieszonym, żeby się upewnić, że pomoże (pomogło), przykręciłem z powrotem i stanęło na filtrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bvb napisał:


No tak, ogłuszania chyba nikt tu nie radził. Jeździłem chwilę z podwieszonym, żeby się upewnić, że pomoże (pomogło), przykręciłem z powrotem i stanęło na filtrze.

pytanie jaki filtr zrobiles. Jesli taki jak widac w wielu miejscach w necie RC (szeregowy rezystor, rownolegly kondensator) czyli dolnoprzepustowy 1-rzedu to czujnik jest praktycznie stlumiony do zera w krytycznym zakresie.

 

powinno byc cos takiego:

http://www.romraider.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=3006&start=15

 

" Regardless of the ecu input circuitry knock sensor sensitivity may be decrease by the following:

1. Cut non-ground knock sensor wire in ecu wiring and cut the isolation from the signal ground wire.
2. Install a serial capacitor bitween the signal wire ends Cs.
3. Install a parallel capacitor Cp and a resistor Rp bitween the ecu knock signal wire at the signal ground wire.

Rp should be 560 kOhm regardless of the attenuation needed.
A pair of capacitors Cs and Cp determines the attenuation ratio.

att Cs(pF) Cp(pF)
1/2 1000 510
1/3 510 680
1/4 330 750
1/5 270 820

The attenuation chosen should permit the ecu to hear the "real" knock events. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 29.03.2017 o 11:01, Pajak Wlochaty napisał:

pytanie jaki filtr zrobiles. Jesli taki jak widac w wielu miejscach w necie RC (szeregowy rezystor, rownolegly kondensator) czyli dolnoprzepustowy 1-rzedu to czujnik jest praktycznie stlumiony do zera w krytycznym zakresie.


Przepraszam, gdzieś mi umknęła Twoja wypowiedź. Nie robiłem tego sam, tylko powierzyłem sprawę powszechnie uznanym rękom, które nie chciały zdradzić konstrukcji, ale nie podejrzewam ich o wsadzenie zwykłego RC. Muszę tam wreszcie zajrzeć i z ciekawości rozbebeszyć, ale przez różne zdrowotne i zawodowe perturbacje ciągle nie mam albo kiedy, albo jak. 

 

8 godzin temu, Radosław Badach napisał:

Czy ktoś skorzystał z tej oferty ? :

 

nie-ASO

 

I może coś powiedzieć ?


Gdyby ktoś odpowiadał na priv, to też poproszę CC ;) Na razie problem nie wraca, ale kto wie, kiedy się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

myslalem ze juz watek zarosl i nikt tematem sie nie interesuje. W miedzyczasie przetestowalem kilka swoich pomyslow (niekoniecznie madrych ale cos tam z tego wyniklo)

 

Pacjent to Hawk 2006 z LPG, w tej chwili 154kkm. Mulenie chyba niezbyt typowe, raczej chwilowe zawahania, oslabniecie na krociutki moment podczas przyspieszania. W okolicach roznie, ok 2.2krpm, ok 2.8

 

1. podkusilo mnie kiedys i odpialem MAPsensor. Oczywiscie wyskoczyl blad ale okazalo sie ze powyzej ok 2.5tys rpm auto jezdzilo calkiem przyjemnie, czuc ze "Chcialo mu sie". Co ciekawe w tym stanie sa zablokowane korekty LTFT ale reszta najprawdopodobniej dziala

 

2. wymienilem MAPsensor na uzywke. Check zgasl ale auto wrocilo do swojego standardowego, mulowatego stanu.

 

3. zaslepilem zawor EGR. Check pojawil sie bodaj na drugi dzien, auto jezdzilo podobnie (nieco jednak gorzej, chyba bylo sporo slabsze < 2500) jak z odpietym MAPsensorem

 

4. zrobilem czesciowo zaslepke EGR. Niestety nie mam zdjecia, byla to spontaniczne decyzja i proces tworczy bardzo szybki. Check zgasl, mam wrazenie ze auto nieco lepiej jezdzi niz bez zaslepki ale szału nie ma

 

5. zaczelo mnie zastanawiac las rurek ktory oplatuje silnik a konkretnie fakt ze wiele z tych rurek wydaje sie dosc luznych. Wiec moze tam pojawiaja sie nieszczelnosci. Po krotkim zastanowieniu zamiast kupowac nowe rurki w ASO za zapewne wor pieniedzy zapodalem pewna ilosc opasek zaciskowych. Wyglada to jak na zdjeciu.

 

Efekt - chyba zaden, ale choc wiem ze nie tu jest problem

 

6. z ciekawosci poobserwowalem temperature w dolocie i okazalo sie ze ze niska to ona nie jest. Przy ok 30st powietrza bez problemu dochodzila do 55stopni stojac w korkach. Stwierdzilem wiec ze sproboje zaizolowac termicznie czesc dolotu i zrobilem to uzywajac maty dekarskiej a na to tasma alu. Foto 2. Zaizolowalem "lapacz powietrza" ktory mocno grzeje sie zwlaszcza od spodu gdy wlaczy sie wentylator chlodnicy, gore obudowy filtra powietrza, rezonator (to chyba srednio sensowne) i kawalek rury dolotu obok ktorej mam filtr fazy lotnej LPG i czujnik temperatury i cisnienia gazu (bo owa temperatura tez potrafila poszybowac np. do 70 stopni co wydawalo sie troche duzo.

 

Efekt: temperatura spadla o mniej wiecej 10-15 stopni zaleznie od sytuacji. Wydaje mi sie ze auto jest nieco bardziej chetne do jazdy.

 

Na obecna chwile zastanawia mnie kwestia wydechu ktory jest caly obudowany oslonami termicznymi. Czy przypadkiem nie wpadaja one w rezonanse (to mozliwe na pewno, w kilku autach to przerabialem, dzwiek potrafi sie niesc daleko) ktore wylapuje nadwrazliwy czujnik stuku. Zwlaszcza oslona kolektora wydechu calkiem mocno brzeczy gdy sie ja puknie paluchem. Tylko co z tym zrobic poza zdjeciem co mi sie zbytnio nie podoba.

DSC_0586.JPG

DSC_0587.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2017 o 19:48, pajac_am napisał:

Odnosnie brzeczacych oslon to po ich zdjeciu mozna zastosowac bandaż.

pytanie czy nie bedzie to mialo jakis negatywnych skutkow np. pekniecie kolektora?

 

pobawilem sie jeszcze troche na odpietym MAP sensorze i juz chyba sie domyslam dlaczego wtedy lepiej auto jezdzi. Oprocz tego ze ECU nie adaptuje bardzo szybko skladu mieszanki (STFT ciagle dziala, LTFT tez jest ale w danym punkcie pracy nie zmienia sie w ogole) to ECU widzi wyliczone cisnienie w kolektorze nizsze niz faktycznie (= tak jakby mniejsze obciazenie silnika). Zapewne dzieki temu mamy wieksze przyspieszenie zaplonu. Natomiast nie wiem dlaczego jest tez generalnie bogatsza mieszanka (sadzilem ze bedzie odwrotnie)  bo korekty STFT sa raczej na mocny (powiedzmy -10) minus wzgledem tego co zwykle.

 

Zuzycie paliwa nie rozni sie czy MAP jest wpiety czy nie, przynajmniej w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pajak Wlochaty napisał:

pytanie czy nie bedzie to mialo jakis negatywnych skutkow np. pekniecie kolektora?

 

pobawilem sie jeszcze troche na odpietym MAP sensorze i juz chyba sie domyslam dlaczego wtedy lepiej auto jezdzi. Oprocz tego ze ECU nie adaptuje bardzo szybko skladu mieszanki (STFT ciagle dziala, LTFT tez jest ale w danym punkcie pracy nie zmienia sie w ogole) to ECU widzi wyliczone cisnienie w kolektorze nizsze niz faktycznie (= tak jakby mniejsze obciazenie silnika). Zapewne dzieki temu mamy wieksze przyspieszenie zaplonu. Natomiast nie wiem dlaczego jest tez generalnie bogatsza mieszanka (sadzilem ze bedzie odwrotnie)  bo korekty STFT sa raczej na mocny (powiedzmy -10) minus wzgledem tego co zwykle.

 

Zuzycie paliwa nie rozni sie czy MAP jest wpiety czy nie, przynajmniej w miescie.

Poczytaj watek o bulgocie. Tam niejednokrotnie jest wspomniane o bandazowaniu.

Jedyny problem z bandazem jest gdy kapie na niego olej to moze sie zajarac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra. Pierwsza książka, na temat filtrów RC, powie Wam, jak je liczyć. Decyzja należy do Was. Wydaje mi się, że lekkie odczulenie powinno pomóc. Tak jak pisałem, u mnie umycie przepływki pomogło na następne 70 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.08.2017 o 09:35, mz56 napisał:

Co do filtra. Pierwsza książka, na temat filtrów RC, powie Wam, jak je liczyć. Decyzja należy do Was. Wydaje mi się, że lekkie odczulenie powinno pomóc.

mam watpliwosci czy czy pierwsza lepsza ksiazka wystarczy, czy ktos zna parametry elektryczne zrodla sygnalu czyli czujnika stuku?

 

ja wczoraj zainstalowalem filtr wg. opisu Sasha_A80 z forum romraidera. Jak potestuje dluzej i bede mial wiecej danych podziele sie wrazeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pajak Wlochaty napisał:

 

ja wczoraj zainstalowalem filtr wg. opisu Sasha_A80 z forum romraidera. Jak potestuje dluzej i bede mial wiecej danych podziele sie wrazeniami.

 

to moze podziel sie linkiem albo opisem tego filtra z innymi uzytkownikami. ktos bedzie chcial z tego skorzystac, nie bedzie musial latac i szukac po innych forach, zdecydowanie uprosci to zycie innym uzytkownikom forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, skrzypekQ4 napisał:

 

to moze podziel sie linkiem albo opisem tego filtra z innymi uzytkownikami. ktos bedzie chcial z tego skorzystac, nie bedzie musial latac i szukac po innych forach, zdecydowanie uprosci to zycie innym uzytkownikom forum.

 

na tej podstronie podalem juz link i cytat

 

http://www.romraider.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=3006&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...