Skocz do zawartości

kolory kropek na sprezynach sti gc8 typ r co oznaczaja?


namiot

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem kopiłem zawieszenie z sti japońskiego ma kolory kropek tył różowe a na przodzie czerwone i różowe,zaczynam wymieniać i okazało się ze w moim gt 97 też jest jakiś japoński zawias o kolorach kropek pomarańczowe i zielone z tyłu,z przodu jeszcze nie wymieniłem, czy ktoś wie co oznaczają te kolory kropek i jak je rozpoznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oznacza że przed wypuszczeniem do sprzedaży zostały poddane różnym testom,kolory oznaczają rodzaj testu według producenta,niestety nie jestem w stanie określić jakie kolory co oznaczają,dla różnych producentów będą oznaczać coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś podpowiem - w Mondeo (czyli pewnie w Fordach generalnie) kolorowe kropki na sprężynach oznaczają ich twardość. Do wyboru są cztery różne.

Czy to samo znaczą w Subarakach, to już nie wiem. Tak na intuicję wykluczyłbym wersję o testach, którym były poddane sprężyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie na jednej osi powinny być sprężyny o takiej samej twardości (zakładając, że po nastu latach ich parametry się nie rozjechały), ale żeby dobrać do upodobań kierowcy twardości na każdą oś, dobrze byłoby znać znaczenie tych kolorów. Poguglałem trochę, ale nie znalazłem żadnych sensownych informacji. Pewnie na jakichś japońskich forach coś by się wygrzebało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

A  ja podtrzymuję swoją teorie o kontroli jakości w fazie produkcji,jak będziesz więcej grzebał w subaraku ( w innych autach jdm także ) to zauważysz że wszystkie elementy mają takie znaczniki farbą lub markerem,czasem jest to kolorowa nalepka z literką. Co do kropek a twardości sprężyn,to spróbujcie w salonie subaru poprosić o sprężynę o twardości zgodnej z waszymi kropkami,niema takiej specyfikacji,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś szukałem tych oznaczeń, znalazłem coś takiego do GC: http://www.rs25.com/forums/f9/t175316-jdm-spring-dots.html i do GD: http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?p=10724424 - w tym drugim może będzie coś o GH, ale nie chciało mi się szukać.

 

Polecam oba fora, jest tam absolutnie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

tak to są twardości tylko jak je rozróżnić czy ktoś wie

Może nie chodzi o rozróżnianie, tylko o montaż takiej samej twardości na tą samą oś?
Dokładnie, sortuje się je po charakterystyce i tak oznacza podobne.

 

Wysłane z mojego NexusHD2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę pod temat.

Kupiłem Eibachy, dwie tylne mają naciągniętą od górnego mocowania " koszulkę" na kilku zwojach (prawie metrową ) , w jakim celu i dlaczego na przednich nie ma?

Edytowane przez Pan Dziedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...