Jump to content

Legacy 2,5 boxer diesel

Cuba...64XS

Recommended Posts

Słyszałem że już trwają testy w Japonii. W Legasiu ma mieć bagatelne 265 km a w Forysiu utemperowany do 230 km.

Nie wiem niestety nie wiem ile będzie niutków produkował, ale zapewne sporo :lol:

Użyteczny zakres obrotów od 1750-3200

Taki silnik pozamiata konkurencje :mrgreen:

Jeśli to prawda oczywiście...

Słyszałem że już trwają testy w Japonii. W Legasiu ma mieć bagatelne 265 km a w Forysiu utemperowany do 230 km.

Nie wiem niestety nie wiem ile będzie niutków produkował, ale zapewne sporo :lol:

No to fajnie :mrgreen: A wspominali coś o jakiś nowych sprzęgłach do tych fajowych silników ... :P

To byłby niezły przeskok pod względem mocy wyciąganej z litra, przy przeciętnych 150 hp z 2.0 diesla do 260 przy 2.5, gdzie konkurencja uzyskuje tyle albo i mniej przy 3 litrach. Ciekawe ;)

tylko ze na inne paliwo

:lol::lol::lol: Nie no świetnie, rozumiem że słońce padło na ekran i zaślepiło słowo "diesel", tak ?

Benzyna to chyba inne paliwo niz diesel, nie?

Subaru ma w Legacy turbo benzyne 2.5 265hp i 230hp w Foresterze.

Nie trzeba mieć doktoratu z językoznawstwa żeby wiedzieć że mój pierwszy post odnosił się do silnika diesla, jak z resztą może (choc jak widać nie musi) wskazywać na to TYTUŁ TEMATU.

Ja nie odpowiadalem na twoj post tylko na post autora tematu. Jezeli nie poda wiarygodnego zrodla, to ja twierdze ze to bzdura i ta plotka jest wynikiem pomylki z obecnie oferowanymi silnikami benzynowymi.

a gdzies sobie mozna poczytac o tych nowych i mocnych silnikach dizla :P od subaru,bo szukasz i szukam ale bezskutecznie :oops:

Usłyszałem to w salonie, apropos rozmowy o 2,0 diesel i możliwościach tuningu. Uznałem że personel kompetentny i wie co mówi, dlatego się tym z Wami dziele. Znam tylko te dane o których napisałem, wiem że idealnie taką samą moc ma 2,5 turbo. Jakieś dziwne odczucie ale pewnie to przez wybory :roll: Nie jestem politykiem i nie obiecuje że będzie 3mln mieszkań, ani że wtedy a wtedy, za tyle i tyle to auto trafi do sprzedaży. Ot wątek na technicznym :wink: Motor z takimi parametrami pozamiata konkurencje i zrobi konkurencje w siebie na podwórzu. Większy (zapewne) moment kosztem "krótszych" obrotów za to z mniejszym spalaniem niż Pb

• 5 weeks later...

Odgrzewam kotleta, bo pewnie teraz jak już co niektórzy maja już wiedzę co się stanie z silnikiem 2,5 benzyna nie będą już tak pienić. Pewnie Pani sprzątająca nie będzie zadowolona że sprzedaję na forum wiedzę strategiczną (bo kto kupi 2,5 benze jak bedzie taki sam diesel?). Jak wiadomo 2,5 benzyna ma zniknąć bo nie spełnia norm emisji, a FHI nie chcąc tanio sprzedać skóry jest na ukończeniu 2,5 diesla, gdyż słabo marketingowo było by mieć 2 silniki w ofercie, 2,0 benzyne i 2,0 diesla. Trzeba gamę poszerzyć...

W tym roku można jeszcze składać zamówienia na 2,5, ale później juz niestety nie...

Pozdro

PS1 - silnik 2,5 benzyna turbo będzie występował ale tylko w Imprezach!

PS2 - pozdrawiam Panią Helenkę :wink:

Jezeli do tego dodali by korzystny tym razem dla wygladu FL, zeby Legac w koncu jakos wygladal :mrgreen: + dobry automat to masz racje nawet pomimo duzej pewnei ceny bylaby to dobra proozycja.