Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam odmienne zdanie co do Suicide Squad, wyszedł taki trochę Deadpool, i moim zdaniem R'ka świetnie im zrobiła :) Z tym, że tak samo jak w przypadku DP trzeba wiedzieć dlaczego idzie się na ten film ;) moim zdaniem bardzo dobry.

Co do nowości to Zmora Wilka hmmm... jakby nie "netflixowska" propaganda to było by lepiej ale całkiem oglądalne, nie jestem fanatykiem Wiedźmina, ale dobrze mi się oglądało.

Godzilla Singular Point, jak dla mnie rewelacja i myślę, że dla osób z przełomu 80/90 też przypadnie do gustu, ciekawa fabuła, choć czasem ciężko nadążyć, bo jednak trzeba cały czas analizować co autorzy mają na myśli, to super kreska, animacja, muzyka itd itp, historia też do mnie przemawiała, zdecydowanie bardziej niż Pacific Rim Blackout, który również moim zdaniem jest bardzo fajny - to jednak zupełnie co innego.

I z ostatnich horrorów Blood Red Sky, jak dla mnie również super, wreszcie odeszli od ostatniego "wizerunku" wampira na rzecz starszych schematów/klimatów (nie ma super mocy, latania, świecenia i wyglądania jak model/manekin itp.) Trochę bardziej w stronę 30 dni nocy. Historia fajnie prowadzona, może miejscami przeciągnięta i to jedyny minus bo wciąż nie rozumiem dlaczego teraz na film trzeba "poświęcać" ponad 2h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 13:55, kamul napisał:

A ja mam odmienne zdanie co do Suicide Squad, wyszedł taki trochę Deadpool

tylko Deadpool to jest postać Marvela, więc właśnie to o czym pisałem że starają się nawiązać do ich filmów, trochę zatracając klimat DC. Też zrobienie z niektórych postaci jakiś przypadkowych pacanów, a nie złoczyńców jak choćby Savant czy Weasel. Amanda Waller też straciła charakter gdzie w poprzedniej wersji jednak dużo bardziej była przedstawiona jako wredna, bezwzględna baba, która z nikim i niczym się nie liczy i nie warto z nią zadzierać, a tu jak dla mnie to nie ona kieruje tylko ktoś nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos "Deadpool"-a to wczoraj z rodziną wybrałem sie na film "Free guy". Film jest wyświetlany jako obraz bez ograniczeń wiekowych, ale jak na mój gust to raczej powinien być od 12 lat...no chyba, że jakieś dziecko siedzi mocno w temacie gier to załapie.

Co do samego filmu to jak najbardziej polecam, zwłaszcza osobom właśnie w grach wieloosobowych on-line siedziących. Poza tym są momenty rzekłbym dające do myślenia, żeby nie powiedzieć filozoficzne (jak dla mnie chociażby scena, w której Guy odwiedza swojego kumpla Buddy w jego mieszkaniu).

Poza tym jest też oczywiście aspekt AI oraz rozmaitych interakcji pomiędzy bohaterami (ludźmi, istotami AI, na poziomie gry, w realu) do tego dochodzi jeszcze cała socjalna otoczka tego świata czyli "youtuberzy" (ja ich nie rozpoznawałem, ale mój syn potwierdził, że grali samych siebie w tym filmie) i biznes.

Wszysycy bawiliśmy się dobrze, a puentując to momentami był to taki "Deadpool" dla młodszych widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z punktu widzenia kogoś kto w ostatnią grę w którą grał była to gra na Pegasusie i to w czasach kiedy Pegasus był na rynku. Jakoś mam wrażenie że nie warto zawracać sobie tym głowy, tylko ewentualnie zostawić na kiedyś w domowym zaciszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, romek_l napisał:

A nie chodziło Ci czasami o Polar?

No jasne. POLAR. :thumbup:

 

Najmro. Jak na polskie kino zrobiony całkiem dobrze. Kilka scen,

szczególnie „slow motion” nie przypadło mi do gustu ale całość się broni jak ktoś korzysta z karty Unlimited. 

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni w niedzielę widziałam. Gdybym nie wiedziała, że to Marvel, wyszłabym z kina zaraz na początku napisów ;)

Momentami czułam przesyt efektów specjalnych, ale może ja się starzeję. Ogólnie - fajne kino. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Aga napisał:

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni w niedzielę widziałam. Gdybym nie wiedziała, że to Marvel, wyszłabym z kina zaraz na początku napisów ;)

Momentami czułam przesyt efektów specjalnych, ale może ja się starzeję. Ogólnie - fajne kino. 

Nie jesteś osamotniona w tych emocjach wzgledem tego typu produkcji ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeźdźcy sprawiedliwości. Bardzo polecam, mocny, dobry film. Mads Mikkelsen jak zwykle rewelacyjny, zupełnie inny niż w Na rauszu.

No i jeździ Forkiem S-turbo ;)

 

 

Wniosek z filmu: statystyka to bzdura... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adi napisał:

 

Miałem pójść wczoraj, ale motywacji brakło.

Dzięki @Aga, nadrobię w tygodniu ;) 

Daj znać, jakie wrażenia. Ja byłam w Klubie Filmowym, gdzie spora część widowni momentami doskonale się bawiła ... ja jakoś rzadziej ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aga napisał:

Jeźdźcy sprawiedliwości. Bardzo polecam, mocny, dobry film. Mads Mikkelsen jak zwykle rewelacyjny, zupełnie inny niż w Na rauszu.

No i jeździ Forkiem S-turbo ;)

 

 

Wniosek z filmu: statystyka to bzdura... 

Małe kłamstwa, duże kłamstwa, bardzo duże ....statystyki

Fabuła wydaje się być ciekawa...tym ciekawsza zważywszy na twój komentarz o smianiu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zeby nie bylo sladow"

 

Mysle ze warto obejrzec, chocby dla glebszej refleksji refleksji w jak popieprzonym swiecie zyjemy.

 

A co do samego filmu... 

Swietne role, swietna obsada, doskonala scenografia, ujecia i wszystko w najlepszym wydaniu a jednam IMHO cos tu nie do konca zagralo.

 

Ciezko mi okreslic co mam dokladnie namysli :)

Wydaje mi sie ze czesc watkow jest rozciagnieta do momentu przesytu na rzecz innych niedopowiedzianych albo pominietych na rzecz bardziej "chwytliwych"

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 22:27, Aga napisał:

Daj znać, jakie wrażenia.

 

Wczoraj na "Jeźdźcach sprawiedliwości"  w najmniejszej salce w Kinotece...było cudnie ;)

 

Kia jest dla biednych, a Mercedes dla bogatych. Wiele danych, analiz, włożonej pracy...a i tak wiadomo przed.

Schemat z kartek na ścianie córki niewiele się różni, od grupy nierozgarniętych życiowo osób całkiem inteligentnie korzystających z tajników technologii. Odpowiednio postawione dane, mogą napisać nie jedną historię.

Piękny obraz doskonale obnażający wielbicieli teorii spiskowych. No bo co, wszystko się zgadza...czyżby? ;)

Na ten film wysłałbym kilku z "covidowego" ;)

Zobaczyliby piękny powrót, już drugi z rzędu, nieco uśpionego ostatnio kina skandynawskiego.

Idealny dobór ról, dobre tempo, sporo humoru i co by nie mówić fajnie opowiedziana historia.

Nie zabrakło emocji, trochę pomieszane, taki balans to wyjątkowa umiejętność twórców gatunku.   

 

Zdecydowanie polecam.

 

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...