Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
21 godzin temu, Aga napisał:

The Wizard of Lies (tłum. Arcyoszust) ma hbo go. Polecam, Robert de Niro i Michelle Pfeiffer. Ciekawe kino domowe ;)

 

Dodane do listy.


Prime Time na Netflix.
Warto, bo całkiem nieźle trzyma w napięciu, zostawia pole do własnych refleksji i dodatkowo jedna z niewielu rodzimych produkcji, w której słychać co mówią aktorzy ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Aga said:

The Wizard of Lies (tłum. Arcyoszust) ma hbo go. Polecam, Robert de Niro i Michelle Pfeiffer. Ciekawe kino domowe ;)

 

Pamiętam jak lata temu byłem w kinie na "Wolf" ze wspomniana M.Pfeiffer i J.Nicolsonem. Niby historia oczywista, ale zagrana dobrze.

52 minutes ago, romek_l said:

Dodane do listy.


Prime Time na Netflix.
 jedna z niewielu rodzimych produkcji, w której słychać co mówią aktorzy ;)

No to mnie pocieszyłeś, bo ja już myślałem, że jestem albo głuchy albo przestałem mówić po polsku sądząc po tym co słysze i rozumiem z tego co i jak się mówi w polskim kinie.

Żeby tak nie gadać po próżnicy to polecę od siebie "Damage" (chyba "Skaza" w polskiej wersji) z Jeremy Ironsem i Juliette Binoche (jedną z moich ulubionych aktorek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Intakwrx said:

Pasażer nr 4 na Netflix-ie

 

NIE POLECAM !

OMIJAĆ !

 

Falki z olejem, słabi aktorzy, kończy się jak polski film.

Za poźno, obejrzałem w sobotę. Nie jest aż tak żle, ale fajny byłby z tego spektakl teatralny. Historia, sytuacja ciekawa. Ja akurat lubię takie moralne dylematy poruszane w kinie, czy w teatrze...albo w książkach.

Chętnie obejrzałbym, jako serial, "Opowieści pilota Pirxa" S.Lema. W obecnych czasach rozważania na temat zagadnień wynikających z  kontaktów człowiek-maszyna (myśląca) byłyby ekscytujące.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Neutrino33 napisał:

Za poźno, obejrzałem w sobotę. Nie jest aż tak żle, ale fajny byłby z tego spektakl teatralny. Historia, sytuacja ciekawa. Ja akurat lubię takie moralne dylematy poruszane w kinie, czy w teatrze...albo w książkach.

Sytuacja ciekawa, ale jak myślałem, że się coś zacznie to się skończył... . Jedyna nowość, że Afroamerykanin o czarnej skórze nie ginie pierwszy, jak to wcześniej bywało w kanonach filmowych. Dowódca statku wybrana najlepsza z najlepszych ryczy co chwila jak baba ... . W kosmosie wszystko jest dublowane ... ale w filmie pochłaniacz CO2 kluczowy do przerwania jest tylko jeden ... . Ciekawe, że nie boleją nad tym iż jedzenia mają tylko dla trojga. Wszystko tak widać szczegółowo z obecnymi realiami, a tu masz Ci ! Na zewnątrz chodzą bez asekuracji ... Dłużyzny, ale na jakieś zglebienie postaci nie było czasu ... . Aaa... szkoda piać o tym filmie ....

Edytowane przez Intakwrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Intakwrx said:

Sytuacja ciekawa, ale jak myślałem, że się coś zacznie to się skończył... . Jedyna nowość, że Afroamerykanin o czarnej skórze nie ginie pierwszy, jak to wcześniej bywało w kanonach filmowych. Dowódca statku wybrana najlepsza z najlepszych ryczy co chwila jak baba ... . W kosmosie wszystko jest dublowane ... ale w filmie pochłaniacz CO2 kluczowy do przerwania jest tylko jeden ... . Ciekawe, że nie boleją nad tym iż jedzenia mają tylko dla trojga. Wszystko tak widać szczegółowo z obecnymi realiami, a tu masz Ci ! Na zewnątrz chodzą bez asekuracji ... Dłużyzny, ale na jakieś zglebienie postaci nie było czasu ... . Aaa... szkoda piać o tym filmie ....

Masz rację, mnie też to trochę "przeszkadzało" w odbiorze ale starałem sie skupić na etycznym i moralnym zagadnieniu sytuacji w jakiej się znaleźli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Neutrino33 napisał:

Masz rację, mnie też to trochę "przeszkadzało" w odbiorze ale starałem sie skupić na etycznym i moralnym zagadnieniu sytuacji w jakiej się znaleźli.

To może zamiast oglądać to "arcydzieło" trzeba było porozmyślać?

 

Chaos walking.

Film z fajnym pomysłem. "Szum" mam na myśli. Reszta już taka banalna. Źli słabi faceci. Silne i szlachetni-mądre kobiety.

Netflixowy taki trochę.

Ale... I tu ździwko. Murzyn arcynegatywnym bohaterem. No ale dla równowagi za to fanatyk religijny;)

 

Niemniej można obejrzeć.

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, llkuba said:

Dla fanów uniwersum Batmana Wwrto obejrzeć "Joker" z 2019 roku na Netflixie. Dowiecie się dlaczego Arthura Fleck stał się złym człowiekiem i nie tylko ... . 

Bardzo cięzki ale i przejmujący film dający do myślenia...jak dla mnie kontekst uniwersum "Batmana" to w przypadku tej produkcji kwestia absolutnie drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Neutrino33 napisał:

Bardzo cięzki ale i przejmujący film dający do myślenia...jak dla mnie kontekst uniwersum "Batmana" to w przypadku tej produkcji kwestia absolutnie drugorzędna.

 

Lubię wszystkich bohaterów Gotham ... :) czekam na kontynuację serialu. Joker zawsze kojarzy się z Batmanem, pisząc uniwersum chciałem to podkreślić. Drugie zdanie mojego postu wyżej wyjaśnia wszystko :P.

 

Nie zawsze mogę przyzwyczaić się do aktorów różnych super bohaterów bo w filmie i serialu występuje inny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekk napisał:

Przed chwila włączyłem tv i przeglądam co aktualnie leci, przewijając listę zatrzymało i się wszystko zacięło na oto takiej pozycji:biglol:

 

Później Ojciec Mateusz:

 

angel105.gif.e2970f3a610df6218c9b0b56e21fd201.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czego nauczyła mnie ośmiornica" na Netflix - pomijając nieco naciąganą (według mnie) fabułę i narrację, to podwodne zdjęcia, klimat wspaniałe! Do tego porcja nieoczywistej wiedzy.  

Do tego zdobył w tym roku Oskara za dokument więc może dla kogoś to będzie dodatkowy argument :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, romek_l napisał:

Do tego zdobył w tym roku Oskara za dokument więc może dla kogoś to będzie dodatkowy argument

Ostatnio Oskary nie są żadnym argumentem. W przyszłości mogą być wręcz wskazówką czego nie oglądać... Smutne...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Turbo napisał:

A to Oskary kiedykolwiek były argumentem? Totalnie przypadkowa jest jakość filmów które je zdobywały, od zawsze

Faktycznie, przypadkowa i od zawsze?

Casablanca, Stąd do wieczności, Ojciec chrzestny, Lot nad kukułczym gniazdem, Żądło, Łowca jeleni, Pluton, Rain Man, Ostatni cesarz i wiele innych nagrodzonych które ciężko ocenić jako "przypadkowa jakość".

 

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Ayu said:

Faktycznie, przypadkowa i od zawsze?

Casablanca, Stąd do wieczności, Ojciec chrzestny, Lot nad kukułczym gniazdem, Żądło, Łowca jeleni, Pluton, Rain Man, Ostatni cesarz i wiele innych nagrodzonych które ciężko ocenić jako "przypadkowa jakość".

 

Dla młodych ludzi (20-30 lat) to zdanie może miec sens bo w granicach ich świadomości kulturalnej właściwie tak jest ...ale Oscary maja nieco dłuższą historię niż 20 lat...nie każdy o tym pamięta ;)

Humphrey Bogart: "The problem with the world is that everyone is a few drinks behind."

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Turbo napisał:

A to Oskary kiedykolwiek były argumentem? Totalnie przypadkowa jest jakość filmów które je zdobywały, od zawsze

W tych najbardziej popularnych kategoriach typu najlepszy film, najlepsza rola czy reżyseria, faktycznie trafiają się dziwne wybory.

W  "mniej ważnych" jak dokument czy film nieanglojęzycznych często pojawiają się naprawdę dobre pozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
29 minut temu, euyot napisał:

https://www.filmweb.pl/film/W+sieci-1994-11505

 

Oldskul, ale warty przypomnienia.

Pięknie wmanewrowany główny bohater.

Bardzo ciekawie pokazany mechanizm wmanewrowania w narrację.

Polecam.

Nawet ku przestrodze.

Dobry...a jeśli idzie o wmanewrowanie to, z tym samym aktorem

 

https://www.filmweb.pl/film/Gra-1997-62

 

albo, że tak to nazwę - "filmowy frazes wmanewrowania", czyli:

 

https://www.filmweb.pl/film/Podejrzani-1995-8727

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Neutrino33 napisał:

Dobry...a jeśli idzie o wmanewrowanie to, z tym samym aktorem

 

https://www.filmweb.pl/film/Gra-1997-62

 

albo, że tak to nazwę - "filmowy frazes wmanewrowania", czyli:

 

https://www.filmweb.pl/film/Podejrzani-1995-8727

Pierwszy zaiste fajny, a drugi do obejrzenia :thx:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...