Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.09.2019 o 11:10, Adi napisał:

Udało mi się wymigać i nie pójść na " Narodziny Gwiazdy" do kina.

Ale "Ona" dzwoni i mówi, że go ma...i chce obejrzeć w domu. 

Proszę pomóżcie, jak się wymigać? Znacie jakieś sposoby?

Poinformuj że bez dobrego nagłośnienia to strata czasu i nie ma sensu oglądać/słuchać;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny film przedwczoraj widziałem i polecam obejrzeć: "Oddech". Będzie dziś tzn. jutro o 0:45 na Canal+ i we wtorek 17 września o 22 45 na Canal+ Family..

A tak na poczekaniu to polecam jeszcze "Wino truskawkowe", oczywiście to tytuł polskiego filmu :D Jak nie przepadam za polskim kinem, to ten jest świetny, oczywiście jak dla mnie.

No i jeszcze film, który mogę oglądać bez końca "Sekretne życie Waltera Mitty", po prostu uwielbiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

"Joker". Jak dowiedziałem się, że reżyserem jest człowiek znany z "Kac Vegas" miałem spore obawy, że to nie wypali.

Film jest powalający, a kreacja Joaquina Phoenixa fenomenalna. Stworzył postać bardzo materialną, cielesną.

To nie Joker - klaun przebieraniec, to postać tragiczna z krwi i kości. Gorąco polecam, ale tez uprzedzam, że to nie typowe widowisko o super i antybohaterach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko na temat tego, co ostatnio zobaczyłem.

 

Polityka – poszedłem na film właściwie tylko dla porządku, by ugruntować sobie opinię, że to szmira.

Jednak dość miło się rozczarowałem, bo film wcale nie jest taki zły, jak go malują. Oczywiście, nie wnosi on nic nowego do światopoglądu. Jeżeli ktoś liczy, że dzięki temu dowie się Bóg wie czego o świecie polityków i politykierów, to grubo się rozczaruje. Ale na podobnej zasadzie nic nowego nie wniósł dla mnie Kler. Natomiast jako rozrywka jest niczego sobie. Podchodząc do niego w ten sposób można całkiem fajnie spędzić czas w kinie. Ja przynajmniej bawiłem się nieźle. Gra aktorska jest świetna, a Iwona Bielska imho była fenomenalna.

 

Ad astra – osobiście uważam, że film jest mocno ambiwalentny. Trailery ukazują go jako zajebisty film akcji w konwencji sf. Cóż… nic bardziej mylnego. Prawie cała akcja jest przedstawiona właśnie w trailerach, a pozostała część filmu, czyli jego zdecydowana większość, to posttraumatyczne rozkminy głównego bohatera na temat jego relacji z ojcem i tego, jak te relacji spieprzyły mu życie. To sprawia, że ten film równie dobrze mógłby się dziać gdziekolwiek i kiedykolwiek. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że całą otoczkę SF zastosowano wyłącznie jako „chyt marketindody” by przyciągnąć widza i zwiększyć dochód. Dlatego czuję się trochę oszukany, choć film mimo wszystko nie jest zły. Powiedziałbym nawet, że jest dobry, mimo, że klimat, który mu towarzyszy praktycznie cały czas, jest baaardzo specyficzny i nie każdemu przypadnie.

 

Rambo – po „Ad astra” świetny odmóżdżacz. Ja generalnie wychowałem się na Rambo, więc nie mogłem sobie odpuścić, jak mniemam, ostatniej części. Jednak jedno chciałbym dodać, pomimo fabuły prostej jak drut, jest coś w tym filmie, co powoduje, że czujemy ten ogromny ciężar, który ciąży Johnowi od lat i ni cholery nie chce się od niego odczepić. Finałowa rozgrywka jest na miarę Quentina ;)  

 

Joker – to jest, znowu, niezwykle specyficzny film o bardzo charakterystycznym klimacie. Właściwie to całkowicie zgadzam się z opinią Houdiniego:

W dniu 7.10.2019 o 19:06, Houdini napisał:

Film jest powalający, a kreacja Joaquina Phoenixa fenomenalna. Stworzył postać bardzo materialną, cielesną.

To nie Joker - klaun przebieraniec, to postać tragiczna z krwi i kości. Gorąco polecam, ale tez uprzedzam, że to nie typowe widowisko o super i antybohaterach.

Ja bym nawet poszedł o krok dalej i ten tragizm postaci uwypuklił jeszcze bardziej. Do tego dla kontrastu wstęp do narodzin Batmana. 

Naprawdę dobre widowisko.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Aga napisał:

U mnie są bombki choinkowe :mrgreen:

jutro wybadam, a nie jutro trzeba siedzieć w domu i na forum:mrgreen: w poniedziałek podjadę wybadać dokładnie co tam już jest. W sumie zrobię już zakupy świąteczne, później nie będę tracił czasu jak wszyscy się rzucą. Bym wiedział wcześniej z tym już dzisiaj zorganizował święta i miałbym z głowy na ten rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...