Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

 

P.S. Jeszcze z 2 strony i będziemy rozmawiać o chamstwie na wodzie :mrgreen:

 

Płynełam se spokojniuśko crowlem z Kuby Do województwa Florydzkiego a tu jakiś cham rekin mie nogie odgryz. Niezwłocznie zawiadomiłam organa ścigania. Przybyły radiołódź spisał gnojka i wlepił mu 30 punktów za wypadek z ofiarą, przekroczenie prędkości i wymuszenie pierszeństwa. Nogie wyklepali mi z jego OC. Powiedziałem chamowi, żeby se zielony listek przykleił.

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem calkiem, ze napisalem posta o wjezdzaniu przed czleka stojacego 8 metrow od linii zatrzymania. Otoz ja, jak mam mozliwosc, to wjezdzam przed niego - pas wolny, on stoi, nic sie nie stanie, a mi to nie da zadnej przewagi, ani nic. Ale moze on sie nauczy stawac w rozsadnej odleglosci... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak się smutno w wątku zrobiło po wywleczeniu antagonizmów warszawsko-krakowskich więc sie pokajam. .... Naród nie potrafi zrozumieć że bezpieczniej jest jechać przed Tirem niż w bez przerwy hamującym sznureczku za Tirem.

Cham i burak jestem i w Kraku i we Włocławku.

 

W Polsce nie ma korków :!:

Tylko 98% kierowców nie potrafi na swiatłach ruszać :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sluszna uwaga. Tak samo kierwocy MPK jada powoli 40ka, zeby mniej spalic i dostac premie. Ale nie mysla o tym, ze jakby sie ropedzili do 60-iu i potem wrzucili luz, a aastepnie sie toczyli (a toczyliby sie daleko, bo masa i ped duze) to spaliliby jescze mniej i nie blokowali ruchu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniek, a tys badania robil spalania autobusow, ze wiesz kiedy mniej sie pali? Ze trzynascie ton berlieta lepiej szybko rozpedzic a potem niech sie toczy?

Ale jak on sie bedzie tak toczyl, to tez bedzie wolno potem jechal.

A ty myslisz, ze taryfiarze nie wiedza jak jezdzic, zeby mniej palilo? No powiedz, czy to az tacy kretyni, ze piec pokolen taksowkarskich nie dowiedzialo sie, ze trzeba gazu ile wlezie a potem na luzie, jesli by to dawalo wyniki oszczednosciowe? ( a zapomniales, ze nowe silniki pala zero, jak hamujesz silnikiem, a na luzie jedna pala)

Taniek, mam dla Ciebie temat na prace semestralna: dynamika ruchu miejskiego w aspekcie przepustowosci drogowej w kontekscie spalania i zatrucia Krakowa w dzielnicy Krowodrza. W ujeciu heglowskim.

Wszystkie tu na tem forum takiesmy madre sa jak nie przymierzajac Giertych Romanesku. Wszystko wszystkie wiemy lepi niz wszystkie inne. Ja wiem, Taniek wie. Krzysiom wie, Fido wie. ( Prosze wpisac siebie na liste). Aha, jest wyjatek, Witek. On nie wie. Ale on nie wie, ze nie wie, więc jakby wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi o gaz dno na poczatku, tylko ludzkie przyspieszenie. I prosze mi nie wmawiac, ze jadac powoli 40 na godzine ze stala predkoscia, to sie silnikiem hamuje :wink:

 

Dalej jestem przekonany, ze przedstawione przeze mnie rozwiazanie jest lepsze. Mozemy przeprowadzic badania, jesli ktos z tu obecnych ma autobus pod reka :wink: Rowniez jesli ktos mi udowodni w rozsadny sposob, ze sie myle, to oczywiscie dam sie przekonac.

 

[EDIT] Aha, i to, ze taksowkarze, to nie czyni z nich mistrzow kierownicy, bo troche sie najezdzilem taksowkami i moge smialo stwierdzic, ze polowa z nich albo nie dba, albo nie umie dbac o zmniejszenie spalania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co autobusem? Osobówką tak pojeździj. Światła - STOP. Rura, do połowy odległości gaz w podłodze, potem luz - jedziesz do następnych świateł. Sam zobaczysz, ile paliwa ci wessie.

 

P.S. Piłeś coś dzisiaj? To już drugi wątek gdzie okrutne pierdoły wypisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, bez przesady z tym dogryzaniem.

 

Poza tym przeczytaj moje poprzednie posty jeszcze raz. Pisalem: nie do dna, tylko "ludzko" przspieszac. Poza tym masa autobusu jest wiele wiele wieksza od osobowki, dzieki czemu toczy sie dluzej. Jak juz pisalem, udowodnij mi, ze sie myle i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masa jest większa. Przez co większy nacisk, większe opory TOCZENIA (gumy w autobusach też nie są zbyt 'nabite', raczej miększe niż twardsze) większe opory powietrza (przez powierzchnie - jakież te autobusy są opływowe). Wystarczy? Czy dalej jesteś nieprzekonany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[EDIT] Aha, i to, ze taksowkarze, to nie czyni z nich mistrzow kierownicy, bo troche sie najezdzilem taksowkami i moge smialo stwierdzic, ze polowa z nich albo nie dba, albo nie umie dbac o zmniejszenie spalania. :)

Taniek, ty jestes gorszy banan ode mnie. a to uwazaj jest karalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, bez przesady z tym dogryzaniem.

 

Poza tym przeczytaj moje poprzednie posty jeszcze raz. Pisalem: nie do dna, tylko "ludzko" przspieszac. Poza tym masa autobusu jest wiele wiele wieksza od osobowki, dzieki czemu toczy sie dluzej. Jak juz pisalem, udowodnij mi, ze sie myle i bedzie ok.

taniu, zastanow sie ile wazy taki wezmy go autobus. No ile wazy. to ile trzeba tego oalywa, zeby go rozpedzic, poza tym, jaka on ma skrzybnie biegow, chyba mocno sportowa.

Autobus jest po to zeby sie normalnie scigac po miesc ie, nie.

Boje suie Taniu, zes juz przesadzil z damami i pijanstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stale monitoruje apetyt mojej pociechy i pali mniej jeśli szybko ruszę i wyluzuje, ale ciężko tak jeździć na codzień w ruchu miejskim niemal niemozliwe, a z drugiej strony wyobrażam sobie autobus pełen ludzi zafascynowanych przyśpieszeniami autobusu (solarisy całkiem nieżle mogą rzucać ludźmi podczas przyśpieszania) no ale na wybiegu będą mogli oblizać spokojnie rany i werbalnie pognębić kierowce. Podczas rajdów o kropelce auta często ruszaja nawet z piskiem, w końcu aby rozpędzić auto do powiedzmy 50 musimy dostarczyć tyle samo energi nieważne czy przez długi czy krótki okres czasu, a silniki pala najmniej pod max obciążeniem w zakresie obrotów max momentu obrotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior co do MPK to jeszcze jedna kwestia - oprócz tego co piszecie trzeba brać pod uwagę, że kierowca musi jechać zgodnie z rozkładem, a że rozkłady róznie są tworzone i czasami ciężko wycyrklować idealnie minuty między poszczególnymi przystankami, a do tego jeszcze korkii są albo ich nie ma i to też trzeba brać pod uwagę przy układaniu, to czasami musi jechać wolno, żeby za chwilę nie musieć stać na przystanku, żeby być punktualnie (później ludzie klną że za wcześnie przyjechał i nie zdążyli - nawet się skargi na to zdarzają), też mnie to denerwuje czasami ale niestety, nie każdy lubi jak autobus rozwija duże prędkości - wsiądź kiedyś to starego dobreko ikarusa i namów pana kierowcę, żeby trochę przycisnął z górki albo na jakichś zakrętach, a następnie udaj sie na sam koniec przegubu - powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wsiądź kiedyś to starego dobreko ikarusa i namów pana kierowcę, żeby trochę przycisnął z górki albo na jakichś zakrętach, a następnie udaj sie na sam koniec przegubu - powodzenia :mrgreen:

 

haha i zrób to w zimie. Kilka (może nawet naście) lat temu na ulicy wielickiej stojąc na końcu niemal pustego ikarusa przeżyłem drift życia. Teraz już wiem że przegub składa się niemalże o 90stopni, w widok przelatujących za tylnią szybą latarni wywołuje błogie ciepło w brzuszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sluszna uwaga. Tak samo kierwocy MPK jada powoli 40ka, zeby mniej spalic i dostac premie. Ale nie mysla o tym, ze jakby sie ropedzili do 60-iu i potem wrzucili luz, a aastepnie sie toczyli (a toczyliby sie daleko, bo masa i ped duze) to spaliliby jescze mniej i nie blokowali ruchu :?

 

Taniu, 85% wszystkich autobusów MPQ w Krakowie ma automatyczne skrzynie biegów, więc możliwości wrzucenia na luz nie ma!

 

a co do sposobu który zaproponowałeś to w taki sposób jezdzi sie tramwajami - sandał w podłoge,uzyskanie np. 50km/h po czym "gaz" sie puszcza i tramwajka sie toczy do przystanku.

 

a tak BTW, stare poczciwe Ikarusy to najekonomiczniejsze autobusy przegubowe :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania, ze jednak toczenie sie 60 km/h z lekkim obciazeniem, na odpowiednim biegu w zakresie max momentu obrotowego bedzie bardziej oszczedne niz dynamiczne przyspieszenie do 70 czy 80 i luz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRCfan: a co z wcisnieciem guzika "N"? :twisted:

 

No dobra, widze, ze zdania sa podzielone. Tramwaje tak robia, autobusy nie moga. Coz, kwestia sie wyjasni, jak na nastepnych plejadach zrobimy test porownawczy (jak znow bedzie TIR Kuzaja :wink:)

 

 

A tak powracajac do tematu, to objawem szczytowego chamstwa jest tez parkowanie dostawczakiem 20m od skrzyzowania tak, aby mu dupa wystawala na jezdnie i aby ludzie z podporzadkowanej nie widzieli, czy cos nadjezdza, czy nie. U mnie we wsi sie to zdarza ciagle :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja (ale nie dotyczy automatu)... zamiast luzu zapiac najwyzszy bieg - samochod dotoczy sie rownoczesnie delikatnie hamujac silnikiem i zuzywajac minimalna ilosc paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi autobusami jadącymi 40stką to chyba tylko w Krakowie i Poznaniu jest problem. W innych miastach jeżdżą szybciej, a już na pewno we Wrocławiu. Zresztą dajnie zaczyna się robić jak autobus (niekoniecznie przegubowy) jedzie 65-70 na prostej i się stoi przy przedniej szybie, a jak przez dziury przelatuje. Niby to wolno, a ma się wrażenie przestrasznej prędkości. A co do oszczędności, to i tak jazda nawet na wstecznym do przodu, na luzie z górki nie przebije trolejbusu. O !

 

 

 

P.S. Jeszcze z 2 strony i będziemy rozmawiać o chamstwie na wodzie :mrgreen:

 

Płynełam se spokojniuśko crowlem z Kuby Do województwa Florydzkiego a tu jakiś cham rekin mie nogie odgryz. Niezwłocznie zawiadomiłam organa ścigania. Przybyły radiołódź spisał gnojka i wlepił mu 30 punktów za wypadek z ofiarą, przekroczenie prędkości i wymuszenie pierszeństwa. Nogie wyklepali mi z jego OC. Powiedziałem chamowi, żeby se zielony listek przykleił.

 

Najchamsze jest dno. Płynie sobie człowiek spokojnie a ono wpieprza ( a może wsala ? w końcu słone jest?) się w łódkę. Mało tego, po całym zdarzeniu mimo udowodnionej winy, Ono rżnie głupa i udaje, że nas nie słyszy ! Wiem, co piszę, bo mi tak kiedyś chamsko wypłynęło.

 

 

Aha, jest wyjatek, Witek. On nie wie. Ale on nie wie, ze nie wie, więc jakby wiedział.

Muszę Cię zmartwić, ale ja wiem, że nie wiem. Ba ! Ja nawet wiem, że nie wiem, że wiem ! Nie pasuję do Twojego przykładu.

 

 

Than - nie pisz jak Witek ;).

Wypraszam sobie. To że ty nie możesz znaleźć logiki w moich wypowiedziach to wina nie moja lecz twojej wyszukiwarki :P

 

P.S. Nigdy nie byłem sławny, więc nie wiem jak to jest, mówcie mi kiedy chcecie autografy.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jest wyjatek, Witek. On nie wie. Ale on nie wie, ze nie wie, więc jakby wiedział.

Muszę Cię zmartwić, ale ja wiem, że nie wiem. Ba ! Ja nawet wiem, że nie wiem, że wiem ! Nie pasuję do Twojego przykładu.

:

Normalnie mnie Witulia ożartowujesz, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRCfan: a co z wcisnieciem guzika "N"?

]

zdażały sie takie przypały w Krakowie i skutkowały długim postojem na zajezdni z powodu uszkodzeń skrzyni :wink: Ostatni taki przypał to jak przyszły nowe Jelcze na wiosne to kierowca w taki właśnie sposób zakatował skrzynie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...