Jump to content

Recommended Posts

Śmiała teza, Jacku. Nazywać poglądami bełkot analfabety. :)

Śmiałe posunięcie, uzewnętrznić swoją głupotę prowadzącą do niemożności zrozumienia paru prostych zdań.

Agresji? :shock:

Nie.

Jestem wyluzowany i pokojowo nastawiony!

To jest wyraz załamania i rozpaczy.

Ot, taki głos na puszczy, w sumie po nic, dla zasady....

+1 - tak, zebys poczul, ze nie jestes osamotniony w swoich pogladach :)

Dzięki! :D

sensownych przepisów i sensownych ograniczeń

Ale większośc przepisów, głównie ograniczeń prędkości, ale nie tylko, jest absurdalna. Po co je w takim razie przestrzegać?

Są pewne kraje gdzie najważniejsza jest wolność i ona nie zostanie naruszona.

hahaha.gif

No weź nie rób se jaj, ile Ty masz lat???

Rozumiem, że ten, kto łamiąc przepisy, zabija ludzi na drodze, cieszy się nieskrępowaną wolnością? :

O boże, boże! Tak, przepisy są jedyną drogą do szczęścia, lepszej przyszłości, nirwany i może nawet pokochania naszych wspaniałych nadzorców, co nas coraz mocniej za pysk łapią.

Krasicki wybiegł w przyszłość pisząc zacytowaną wcześniej fraszkę....

Była mowa o ograniczeniu prędkości, bądź zastosowaniu się do innego prawa drogowego, poprawiającego bezpieczeństwo.

Prędkości zostały przepisami ograniczone do absurdu.

Wleczenie się 50km/h na większości ulic w "terenie zabudowanym" to bezsens i głupota. Z większością innych nakazów jest podobnie.

• Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Najgorsze chamstwo z jakim miałem do czynienia... Pijany kierowca. Najpierw myślałem, że gość się zakopał, sypał śnieg, ślisko na drodze, więc podjechałem do niego i faktycznie, z lekka utkn

No tak, a chwile poźniej 4:06 jest akcja, która moim skromnym zdaniem, potwierdza, że jednak brak jest kultury i myślenia. Z daleka widać co się dzieje, wystarczyło odpowiednio wcześniej zdjąć nogę z

Posted Images

Tylko, że w PL każdemu więźniowi który pracuje trzeba wypłacić wynagrodzenie :!: Pytanie za czyje on siedzi i z czyjego wypłacą mu to wynagrodzenie? :roll:

Niestety w PL/EU istnieje coś takiego jak godność człowieka która jest nie zbywalna. Czy to jest więzień czy człowiek który uczciwie rypie na rodzinę na 3 zmiany... ta godność jest równa i wszyscy mają takie same prawa. Tej godności nie można więźnia pozbawić i do pracy zmusić go nie można a za wykonaną pracę trzeba mu zapłacić.

W USA człowiek, który dopuści się złamania prawa owej godności zostaje pozbawiony. Logiczne bo skoro wybrał drogę odejścia od norm społecznych to sam pozbawił się tego co one gwarantują. Dlatego można go zagnać do kamieniołomu żeby zarabiał na swoje wyżywienie pod celą.

Jeżeli chodzi o piratów to uważam, że zamiast płacić 500 zł tym debilom którzy i tak to roztrwonią (pfu.. rządowi), to lepiej żeby taki ukarany delikwent na własny koszt pojechał i odbył szkolenie w takim ... np SJS. Kara będzie dotkliwa bo będzie musiał pojechać (wziąć wolne), za własne paliwko, ale dowie sie jakim jest pikusiem, że nie umie: hamować, zmieniać biegów, skręcać... a co za tym idzie panować nad autem.

Czyli- stanie się bardziej świadomym kierowcom.

Poza tym dlaczego na egzaminie na prawko sprawdza się np wjazd do zatoczki :?:

Proszę mi napisać ilu ludzi zginęło od złego wjazdu do zatoczki :!: Dużo więcej ginie ludzi nie świadomych, którzy źle wyprzedają, źle dobierają prędkość, źle oceniają swoje możliwości. A ja po to mam OC i AC żebym się nie martwił, o to że kogoś otrę o zderzak przy parkowaniu , bo ubezpieczenie za mnie zapłaci. Dlatego wg mnie młodzi kierowcy powinni być uczeni podstawowych zagadnień, które są na szkoleniach typu wspomniany SJS I stopień.

Sorry, Premo, ale karanie debila koniecznością odbycia szkolenia w SJS, to raczej nagroda,nie kara. nawet jesli sam będzie musiał ponieść koszty, o których piszesz.

Z pozostałą częścią wypowiedzi się zgadzam :)

Prędkości zostały przepisami ograniczone do absurdu.

Wleczenie się 50km/h na większości ulic w "terenie zabudowanym" to bezsens i głupota. Z większością innych nakazów jest podobnie.

Ale większośc przepisów, głównie ograniczeń prędkości, ale nie tylko, jest absurdalna. Po co je w takim razie przestrzegać?

Na szczęście nie Ty jesteś decydentem w tej sprawie i swoim przykładem udowodniłeś, że wobec niektórych użytkowników dróg jedyną metodą prewencji jest właśnie sposób postępowania "socjalistyczno"-austriackiej policji.

Śmiała teza, Jacku. Nazywać poglądami bełkot analfabety. :)

Śmiałe posunięcie, uzewnętrznić swoją głupotę prowadzącą do niemożności zrozumienia paru prostych zdań.

Ponawiam pytanie o to gdzie wyczytałeś, że to ja jechałem owym lewym pasem, którym tak się onanizujesz.

Tu masz materiały pomocnicze bo widzę, że nie ogarniasz:

Inna sprawa, że jak oglądam "Stop Drogówkę" albo "Uwaga Pirat" to policjanci za bardzo niektórym kierowcom pobłażają. Jak to napisał sebachon:

Raz widziałem jak zabrali typowi uprawnienia bo sadził takie dyrdymały (wg niego to była pewnie tzw. 'gadka'), że aż włos się jeżył.

Inna sprawa to zachowanie miszczów. Przed chwilą kozak bije światłami i trąbi bo jemu 150 km/h na autotradzie to mało, wielki król szosy i z drogi śledzie bo miszczu jedzie, a po spotkaniu oko w oko nagle zmiana strategii.

90% zatrzymanych 'kozaków' zaczyna brudzić gacie i ryczeć o litość: 'a nie dałoby się mnieeeeej', 'a dlaczego aż tyleeeee'...

Przed minutą twardziele z jajami, a nagle ryczą jak dzieci.

Przed chwilą kozak bije światłami i trąbi bo jemu 150 km/h na autotradzie to mało, wielki król szosy i z drogi śledzie bo miszczu jedzie, a po spotkaniu oko w oko nagle zmiana strategii. .

Jeżeli mogłeś zjechać na prawy to czemu tego nie robiłeś? Sprawia Ci przyjemność przeszkadzać innym i jeszcze potem się onanizować tym, jaki jestem świętojebliwy?

Masz też wsparcie na powyższą tezę? Póki co nawoływanie do rozumienia słowa pisanego w wykonaniu analfabety wygląda groteskowo. :)

Są pewne kraje gdzie najważniejsza jest wolność i ona nie zostanie naruszona.

hahaha.gif

No weź nie rób se jaj, ile Ty masz lat???

Jednak prawda jest w powiedzeniu, że 'podróże kształcą... wykształconych'. 8)

gdybyś miał pod oknem trzypasmówkę

Trzypasmówki nie biorą się z siebie ot tak, jakiś "orzeł" musi ją najpierw umieścić na mapie. Zresztą ja widzę zupełnie inny "trynd", że do obwodnic dociągają domy i w końcu się okazuje że obwodnica jest w centrum osiedla. :roll:

W tym konkretnym wypadku piszę o tej ulicy:

http://maps.google.pl/maps?q=podr%C3%B3 ... e&t=k&z=18

Coś mi się kojarzy, że może i było tam nawet jakieś ograniczenie czy coś, no ale kto się czymś takim przejmuje w kraju wolności. :mrgreen:

Sorry, Premo, ale karanie debila koniecznością odbycia szkolenia w SJS, to raczej nagroda,nie kara. nawet jesli sam będzie musiał ponieść koszty, o których piszesz.

Raczej forma resocjalizacji, oczywiście szkolenie SJS należy powtórzyć jeśli wyniki nie będą dobre :-).

-- 22 kwi 2012, o 10:38 --

Z drugiej strony, tam gdzie na prawde mozna jechac szybko i bezpiecznie, ale urzednik zza biurka wiedzial lepiej, jedzie sie albo szybko i z poczuciem zagrozenia, albo zgodnie z przepisami czujac sie frajerem.

To jest ogólny problem z percepcją ryzyka nie dostrzegamy zagrożeń które widzi urzędnik :-). Z drugiej strony ograniczenia prędkości są tak powszechnie łamane że przepisowa jazda staje się ryzykowana.

Problem w tym, że kierowców można karać albo wychowywać- uświadamiać. Człowiek który dostaje mandat nie jest zły na siebie, tylko na policjanta, bo ta menda chce mu wyrwać z gardła jego ciężko zarobione pieniądze. Nawet podniesienie kar przyniesie jedynie to, że ludzie będą rozglądać się za patrolami policji, a nie zwalniać na 70-tce.

Człowiek jadący Despero na starych, startych, eko oponach, trzymając w jednej ręce telefon, w drugiej fajkę nie widzi problemu jechać 100 na 70 bo przecież wszyscy tak jadą... Lepiej żeby wiedział w czym problem czy żeby dostał mandat?

Ja tam wole na swojej drodze spotykać uświadomionych aniżeli ukaranych kierowców :wink:

Ja tam wole na swojej drodze spotykać uświadomionych aniżeli ukaranych kierowców :wink:

Tak by było najlepiej, tylko jak takich uświadomić skoro oni są "najmądrzejsi". Kara (a tak naprawdę jej nieuchronność) powoduje że pewne zachowania stają się nieopłacalne - lepsze uświadomieni jest wtedy gdy ma taki osobnik lżej w portfelu - taka zależność jak w przypadku psa Pawłowa :-)

lepsze uświadomienie ma wtedy gdy ma lżej w portfelu.

Mylisz uświadomienie z samoograniczeniem.

lepsze uświadomienie ma wtedy gdy ma lżej w portfelu.

Mylisz uświadomienie z samoograniczeniem.

Nie wszystkich można uświadomić tak, aby rozumieli konsekwencje swojego zachowania na drodze ...

...ale wszyscy powinni odbyć kurs, albo co najmniej spróbować jazdy w ciemności lub ciemność+opady.

Nie znam statystyk, ale z tego co widzę na drogach, to ci, którzy prawa jazdy nie mają a są uczestnikami ruchu(piesi na chodnikach, przejściach i poza nimi, rowerzyści itp.) są nieustannym zagrożeniem dla samych siebie zwłaszcza w w/w warunkach pogodowych :evil:

Siedzisz i nie musisz nic robić, masz TV w celi, czasem jakieś inne rozrywki, żarcie, ciepło - wszystko na koszt państwa. Alternatywa to w ramach prac społeczno-resocjalizacyjnych "przewijanie" pensjonariuszy jakiegoś domu starości czy hospicjum, sprzątanie, może jakieś roboty budowlane. Więcej jak miesiąc odsiadki pewnie nie dostanie (bo tłok i są cięższe przestępstwa), myślisz, że co wybierze? Tak naprawdę, takie prace to są atrakcją dla tych co mają długoletnie wyroki, i każda możliwość wyrwania się na chwilę za kraty jest dobra. Kto wsadzi gościa do więzienia na 5 lat tylko za to, że nie udało mu się rozjechać pieszego na pasach?

Mysle, ze wiekszosc ludzi mimo wszystko bedzie staralo sie uniknac odsiadki za kratkami, nawet jesli to tylko miesiac.

Beeezdura.

Moze dla Ciebie.

W istocie. Paranoidalne teorie spiskowe rodem z Orwella są dla mnie bzdurą.

To jeszcze tak a propos II osoby liczby mnogiej, która wygląda tu (nazwijmy eufemistycznie) dziwnie.

Moze i dziwnie - ale to nie ja nawoluje do zwiekszania ograniczen i kar.

Dziwne było użycie drugiej osoby liczby mnogiej.

Sprzedajecie wolnosc po kawaleczku, zeby sie potem za parenascie lat obudzic ze zdziwieniem, ze znow wszystko jest centralnie sterowane, a wy nie macie prawa do odrobiny wolnosci, bo wszystko jest przekroczeniem jakeigos przepisu.

W imie "bezpieczenstwa".

No tak, Ty jesteś albo supermenem, albo jedynym sprawiedliwym i walczącym dlatego możesz pisać o zjawisku jako komentator i wytykać 'głupotę' nas/ich, kimkolwiek my/oni są. No bo nie są Tobą - to już ustaliliśmy.

Nie rozumiem takiego myślenia, ze dla kogoś 500zl to pól pensji i to jest za drogo. To ja sie pytam - trzeba było, dla przykładu, lecieć 180km/h, albo wyprzedzać na piątego?? Sam sobie te 5 stow człowiek odbiera.

Poza tematem jest, ze po naszych drogach przepisowo jeździć sie nie da i nie wierze, ze ktokolwiek z tutaj piszących tak jeździ. Z Gdańska do Krakowa taka podróż trwałaby pewnie ze 3 dni. Ale czym innym jest chyba przekraczanie prędkości o te 20 czy 30 km/h, a czym innym jazda po pijaku, albo inne cuda, jakie możemy wszyscy widzieć na drodze. Ostatnio jeden, siwy już Pan, zdenerwowany tym, że nie moze mnie wyprzedzić, a jadę w miarę przepisowo dłuższy kawałek drogi wyprzedził mnie, specjalnie mocno zahamowal, po czym gaz do dechy i uciekł. A ja jechałem z małym spiacym dzieckiem. Uwierzcie mi, ze gdybym miał broń - strzelilbym do niego!

A za głupotę trzeba po prostu karać i te wszystkie "wolnosciowe" postulaty są bardzo fajne, póki nie trafimy na takiego głąba, jak w linku 2 strony wcześniej...

A za głupotę trzeba po prostu karać i te wszystkie "wolnosciowe" postulaty są bardzo fajne, póki nie trafimy na takiego głąba, jak w linku 2 strony wcześniej...

No to został ukarany... 400zł :wink: Myślisz, że koleś siedzi zdołowany tym jaką głupotę zrobił czy raczej jest teraz zły, że musiał z 4 stówek wyskoczyć i obił swojego VW? :wink:

Myślisz, że koleś siedzi zdołowany tym jaką głupotę zrobił czy raczej jest teraz zły, że musiał z 4 stówek wyskoczyć i obił swojego VW? :wink:

...albo przeklina system, który śmiał pogwałcić jego wolność osobliwego podróżowania po publicznych drogach. :wink:

Myślisz, że koleś siedzi zdołowany tym jaką głupotę zrobił czy raczej jest teraz zły, że musiał z 4 stówek wyskoczyć i obił swojego VW? :wink:

...albo przeklina system, który śmiał pogwałcić jego wolność osobliwego podróżowania po publicznych drogach. :wink:

Spór jak widać jest jałowy :roll: Osobiście dziwię się tylko, że tak niewiele osób widzi, że ten system ukierunkowany jest nie na bezpieczeństwo, a na wyciągnięcie pieniędzy od obywateli :?

Spór jak widać jest jałowy :roll: Osobiście dziwię się tylko, że tak niewiele osób widzi, że ten system ukierunkowany jest nie na bezpieczeństwo, a na wyciągnięcie pieniędzy od obywateli :?

Czyli uważasz, że ukaranie tego delikwenta było zwyczajnym obdzieraniem (biednego) obywatela z kasy? Jak Twoim zdaniem objawiłoby się ukierunkowanie na bezpieczeństwo?

Zgoda, że każdy system ma złodziejskie zapędy, ale nie należy popadać w przesadę...

Czyli uważasz, że ukaranie tego delikwenta było zwyczajnym obdzieraniem (biednego) obywatela z kasy? Jak Twoim zdaniem objawiłoby się ukierunkowanie na bezpieczeństwo?

Zgoda, że każdy system ma złodziejskie zapędy, ale nie należy popadać w przesadę...

Ja nie mam na myśli, żadnego konkretnego delikwenta :roll: piszę tylko, że wdrażany u nas system nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. To dodatkowa forma "opodatkowania", a to co najważniejsze, czyli budowa dróg jest na ostatnim miejscu priorytetów, bo tak jest łatwiej, szybciej i taniej :?

To dodatkowa forma "opodatkowania", a to co najważniejsze, czyli budowa dróg jest na ostatnim miejscu priorytetów, bo tak jest łatwiej, szybciej i taniej :?

W sumie to fajna forma opodatkowania bo dobrowolna :-). Z drogami to nie problem priorytetów tylko beznadziejnego położenia państwa - są to lata zacofania do nadrobienia oraz brak kompetencji, aby cokolwiek próbować. Po prostu łatwiej kupić radary i czerpać dochody skoro społeczeństwo samo się garnie do płacenia.

Ale czym innym jest chyba przekraczanie prędkości o te 20 czy 30 km/h, a czym innym jazda po pijaku, albo inne cuda, jakie możemy wszyscy widzieć na drodze.

no właśnie, o to chodzi... żeby karanie miało jakiś sens i było adekwatne do przewiny. a u nas niestety wszystko idzie w skrajności, jak widać choćby po tej dyskusji, albo marzenia o państwie policyjnym albo na odwrót, o dzikim zachodzie :roll:

Drugi problem to że oznakowanie drogi powinno być adekwatne do prawdziwego ryzyka. Niestety różnie z tym bywa (np. ograniczenia na drodze nr. 10 Lipno-Toruń gdzie mamy ładne nowe skrzyżowania i ograniczenia 70 i 50 km/h - ruch poprzeczny minimalny pieszych brak). Czy obszary zabudowane w szczerym w lesie lub polu ...