Jump to content

Recommended Posts

8 godzin temu, MKK napisał:

W każdym regionie są nie do końca lubiane tablice. 

Gdzieś GKA czy GWE. Gdzie indziej LU czy BI. W innym miejscu CB czy DJ. 

Jako wywołany do tablicy jestem szczerze zainteresowany gdzie DJ wywołuje jakiekolwiek reakcje. Ze znanych mi antagonizmów parkowanie we Wrocławiu z tablicami DLU i w Lubinie parkowanie DW jest obarczone ryzykiem, ale to z racji kibolowskich.

• Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Najgorsze chamstwo z jakim miałem do czynienia... Pijany kierowca. Najpierw myślałem, że gość się zakopał, sypał śnieg, ślisko na drodze, więc podjechałem do niego i faktycznie, z lekka utkn

No tak, a chwile poźniej 4:06 jest akcja, która moim skromnym zdaniem, potwierdza, że jednak brak jest kultury i myślenia. Z daleka widać co się dzieje, wystarczyło odpowiednio wcześniej zdjąć nogę z

Posted Images

Zeby nie nadziać sie na chama trzeba wyprzedzac wszystkich jak leci, a szczegolnie tych których auto przejawia oznaki braku zycia, wolno, bez dynamiki, , nie wiem jak to okreslic

Żeby uniknąć chama samemu trzeba chamsko...
Godzinę temu, aflinta napisał:

Są trzy pasy na kawałku A4 w Krakowie i Katowicach... Na mój gust wiele to nie zmienia bo niewielu z prawego pasa korzysta, tylko trzyma się kurczowo środkowego 

Jechałem ostatnio z Żor do Pyrzowic na lotnisko (jako pasażer auta). Pan kierownik busa (stąd wniosek, że to zawodowy kierowca), pomyka sobie środkowym pasem nie przekraczając 120 km/h (bo powyżej za dużo pali), a swoich pasażerów "uszczęśliwia" monologiem epitetów kierowanych do innych kierowców ("Czego trąbisz kretynie? Masz jeszcze dwa wolne pasy! ", "Tymi długimi, to sobie w kibelku zaświeć, żebyś do dziury trafił..." itp.). Najciekawsze jest jednak to, że facet częściej zaglądał w lusterko wsteczne (wewnętrzne), niż w przednią szybę. Facet był nawet uprzejmy przestawić obiektyw swojej kamerki, aby uwiecznić niecodzienne widoki. - To jednak składam na karb siedzącej przede mną pasażerki w kusym mini i bieliźnie ze sznurka...     

• Like 1
2 godziny temu, aflinta napisał:

Są trzy pasy na kawałku A4 w Krakowie i Katowicach... Na mój gust wiele to nie zmienia

Ale to są trzy pasy przez krótką chwilę gdzieś w trakcie autostrady. A w tej chwili ruch na A4 jest taki, że w godzinach "korkowych" często na wyjeździe z Katowic auta suną 10 km do bramek z prędkością 50-60 km, jest takie zagęszczenie ruchu. Na trzech pasach to by się rozładowało 

28 minut temu, GREGG napisał:

że w godzinach "korkowych" często na wyjeździe z Katowic auta suną 10 km do bramek z prędkością 50-60 km, jest takie zagęszczenie ruchu. Na trzech pasach to by się rozładowało 

Chodzi o wylot na Wrocław? Tam to jest zupełnie z czapy punkt poboru opłat zrobiony, o dramatycznie małej przepustowości. 

Miejsce jest na trzeci pas, pytanie tylko kiedy powstanie. Na odcinku między bramkami z pewnością nie (stalexport do końca koncesji palcem nie kiwnie), a reszta w gestii GDDKiA - ale to pewnie poczeka aż skończą budować inne drogi.

7 godzin temu, aflinta napisał:

Są trzy pasy na kawałku A4 w Krakowie i Katowicach... Na mój gust wiele to nie zmienia.

To jest kropla w morzu potrzeb. O A4 Wrocław-LSSE Krzywa i nazad nie wspominając. Tyle, że na A18 coś się dzieje (patatajka) na bagatela 26km odcinku. I będą dalej 2 pasy.

Godzinę temu, aflinta napisał:

. Na odcinku między bramkami z pewnością nie (stalexport do końca koncesji palcem nie kiwnie

A to na pewno, jeszcze do 2027 mają czas wyciskać kasę z tego biznesu (czytaj przekrętu)  

• Upvote 2

To pewnie kwestia, poruszana tu, regionu. Dalej twierdzę, że czym samochód gorszy, tym więcej lekceważących ze strony nowobogackich. Ostatecznie, stać mnie na nowe X nie wiadomo co, w leasingu, ale po co ??? Stary STI mnie zadawala.

1uq, nie panikuj. W Warszawie jest to samo. Kiedyś sąsiadowi zwróciłem uwagę, że z tyłu nic nie ma. Ciemna noc. Odpowiedział, że wraca z myjni i nie opłacało mu się już włączać świateł. Normalny ?

12 godzin temu, mz56 napisał:

wraca z myjni i nie opłacało mu się już włączać świateł. Normalny ?

Można i tak;

Policjant pyta blondynkę dlaczego jedzie na wstecznym?

- Bo jadę na zakupy i zaraz będę wracać... 

18 godzin temu, aflinta napisał:

Miejsce jest na trzeci pas, pytanie tylko kiedy powstanie. Na odcinku między bramkami z pewnością nie (stalexport do końca koncesji palcem nie kiwnie), a reszta w gestii GDDKiA - ale to pewnie poczeka aż skończą budować inne drogi.

Trzeci pas na Kraków - Katowice?

Myślę, że zaraz po tym jak skończą remont :OO:

13 godzin temu, mz56 napisał:

1uq, nie panikuj. W Warszawie jest to samo. Kiedyś sąsiadowi zwróciłem uwagę, że z tyłu nic nie ma. Ciemna noc. Odpowiedział, że wraca z myjni i nie opłacało mu się już włączać świateł. Normalny ?

ludzie mają niekoniecznie dobrze w główkach ;)

a potem takie cuda

https://i.imgur.com/XB63WgR.mp4

Edited by 1uq
  • Thanks 1
19 godzin temu, aflinta napisał:

Miejsce jest na trzeci pas, pytanie tylko kiedy powstanie.

Nawet pięć pasów ruchu nie pomoże, jeśli nie zwiększy się przepustowości na bramkach.

I ten baran - jak się potem okazuje w Skodzie - wyżywający się na kobitce, która nie chce pojechać na czerwonym... Pięknie potwierdził pisane wcześniej słowa o kierownikach tej marki.

2 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

Też miałem dziś sytuację. Jedzie ziom przede mną ja za nim, a ten nagle po hamplach. Da fuk?:blink:

Kiedyś miałem znajomych co tak zarabiali na życie... kupował auto (najlepiej drogie w częściach) i hamował na stłuczkę... ktoś walił w dupę i kasa z ubezpieczenia szła... 

Edited by niebieski708
15 minut temu, niebieski708 napisał:

Kiedyś miałem znajomych co tak zarabiali na życie... kupował auto (najlepiej drogie w częściach) i hamował na stłuczkę... ktoś walił w dupę i kasa z ubezpieczenia szła... 

Dlatego warto mieć kamerę, choćby za parę dyszek. Ale uratuje często dupsko w takich sytuacjach. Policja przyjeżdża, odtwarza się im nagranie i już mają prowodera. 

9 godzin temu, niebieski708 napisał:

Ten co mnie przyhamował to raczej nie można nazwać drogiego w częściach (renault scenic II gen).

12 godzin temu, niebieski708 napisał:

miałem znajomych co tak zarabiali na życie..

mama opowiadala ze sasiad taksowkarz pan olek na poczatku lat 90tych tak polowal w szczecinie

opuscilo go szczescie jak wylapal na zderzak chlopakow z mierzyna  ;)

tapatalked

• Haha 1
4 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

Ten co mnie przyhamował to raczej nie można nazwać drogiego w częściach (renault scenic II gen).

I tu byś się ździwił... wgnieciona tylna klapa w scenic-u u ubezpieczyciela 3000zł (ciotce ktoś lekko wjechał w tył). Najczęściej jeździli na giełdy samochodowe (z odłączonym na krótko światłem stopu ;) tam zawsze ktoś na zderzaku siedzi.

2 godziny temu, FOR CVT napisał:

mama opowiadala ze sasiad taksowkarz pan olek na poczatku lat 90tych tak polowal w szczecinie

opuscilo go szczescie jak wylapal na zderzak chlopakow z mierzyna  ;)

Niech zgadnę, kupili mu kwiaty i czekoladę gratulując niebywałemu poczuciu humoru :D

• Haha 2