Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, blejzu napisał:

Czasami sie zastanawiam dlaczego takie ewidentne wymuszenia kamerkarzy nie sa wycinane przez kanaly. 

 

Bo liczą się liczniki wyświetleń a kontrowersja się zawsze sprzedaje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chojny napisał:

Bo liczą się liczniki wyświetleń a kontrowersja się zawsze sprzedaje.  

Ale na dluzsza mete im to zaszkodzi bo zacznie sie zakazywanie kamerek w autach. Moze trzeba zrobic kanal konkurencyjny "cham z kamerka" na ktorym beda kompilacje kolesi ktorzy wjezdzaja na rondo trabiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blejzu napisał:

Ale na dluzsza mete im to zaszkodzi bo zacznie sie zakazywanie kamerek w autach. Moze trzeba zrobic kanal konkurencyjny "cham z kamerka" na ktorym beda kompilacje kolesi ktorzy wjezdzaja na rondo trabiac :)

 

Wiesz że wiele z tych sytuacji jest dyskusyjna, niby ma racje ale mógł zapobiec, a może "nie mógł", przyczynił się a może "nie widział". 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:

Wiesz że wiele z tych sytuacji jest dyskusyjna, niby ma racje ale mógł zapobiec, a może "nie mógł", przyczynił się a może "nie widział". 

Jest tez "debil" vs "ma parcie na szkolo"... :)

Edytowane przez blejzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na dluzsza mete im to zaszkodzi bo zacznie sie zakazywanie kamerek w autach. Moze trzeba zrobic kanal konkurencyjny "cham z kamerka" na ktorym beda kompilacje kolesi ktorzy wjezdzaja na rondo trabiac 

Problem nie leży w posiadaniu kamerki, tylko rozumieniu przepisów. Źle się dzieje, jak taki nagrywacz forsuje swoje pierwszeństwo przyspieszając na rondzie albo trąbiąc zamiast hamować, ale tragicznie jest, że ludzie nie rozumieją najprostszych przepisów.
To, ze to dokumentuje kamerka, to akurat dobrze, bo może mu kolega albo ktoś z rodziny wyjaśni przy okazji na jakiego barana sam się wylansował.

Zresztą obrona tej Pani, z wyliczaniem kto jest którym „elementem” zamiast odesłania koleżki do przepisów i czytania ze zrozumieniem też świadczy, że dała się przynajmniej częściowo przekonać do jego koncepcji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, rafacon napisał:

dała się przynajmniej częściowo przekonać do jego koncepcji.

To chyba nadinterpretacja. Możliwe jest bowiem, że pani wolała zastosować zasadę ustępowania głupszemu. W myśl przysłowia naszych dziadków "do byka nie podchodź od przodu, do konia od tyłu, a do idioty w ogóle"

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rafacon napisał:

"Ja to mam na kamerce i jak by była sprawa, to bym wygrał"

Jazda na suwak.... geee... to teraz trzeba wpuszczać wszystkich przed siebie, bo oni mają pierwszeństwo nawet jak jest normalny ruch...

 

 

 

W tej kompilacji rozbawił mnie również rowerzysta, po którego ścieżce śmiali przechodzić ludzie. 

Straszne chamstwo ;)

Jak widzę takie rzeczy, to przypomina mi się, jak wchodzę czasem na Bulwary Wislane, przy Koperniku. Tam przy zejściu dla wózków, trzeba przejść przez ścieżkę dla rowerów, bardzo szeroka, chyba z 10 metrów, żeby dojść do chodnika dla pieszych

I wtedy, ta najbardziej sfrustrowana grupa społeczna potrafi nie tylko używać ostentacyjnie dzwonka, ale również kwiecistego języka.

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mam wrażenie, że autorzy zdjęć, jakoś (być może podświadomie) dążą do zaognienia sytuacji. W wielu filmach widzę sytuacje, w których nawet bym nie bluzgnął pod nosem, nie mówiąc o przedstawianiu tego w sieci. Oczywiście jest też dużo filmów pokazujących duże przegięcie. Dzisiaj wieczorem, jadąc od Żerania i zjeżdżając na Wisłostradę w kierunku Śródmieścia wpadłem w poślizg. Było po deszczu. Ten skręt w lewo nigdy mi się nie podobał. Dwa pasy, ale jakby promień się zmniejszał. Ten tunel pod S8. Na wlocie prawy, Kierunkowskaz na lewy (przed łukiem w lewo), wydawało mi się, że bez problemu. To chyba z STI. ESP wyłączone (choć nie mam pewności, czy w VW wyłącza mi się do do końca). Zarzuciło mi tyłek, szybka kontra i z powrotem w lewo. Praktycznie straciłem z 10 km/h, na pasie się utrzymałem. Już widzę ewentualnego reżysera jadącego za mną i kablującego na policję. Pirat do zabrania prawa jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Adi napisał:

 

Jak widzę takie rzeczy, to przypomina mi się, jak wchodzę czasem na Bulwary Wislane, przy Koperniku. Tam przy zejściu dla wózków, trzeba przejść przez ścieżkę dla rowerów, bardzo szeroka, chyba z 10 metrów, żeby dojść do chodnika dla pieszych

I wtedy, ta najbardziej sfrustrowana grupa społeczna potrafi nie tylko używać ostentacyjnie dzwonka, ale również kwiecistego języka.

:facepalm:

 

Jest jeszcze lepsza grupa, weekendowy biegacz plażowy. Każdy szanujący się członek tej grupy musi odbyć trening w niedzielne południe brzegiem morza, bo ścieżka wzdłuż plaży jest dla amatorów.

Akurat wtedy te cholerne dzieciaki bawią się na brzegu co kilka metrów, a Pan Biegacz cały wkur..., bo mu rytm skacze na garminie, a przecież jest czelendż wyznaczony przez kołcza ;)

 

P.S. nie mam nic do biegaczy, popieram. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, GdaKon napisał:

 

Jest jeszcze lepsza grupa, weekendowy biegacz plażowy. Każdy szanujący się członek tej grupy musi odbyć trening w niedzielne południe brzegiem morza, bo ścieżka wzdłuż plaży jest dla amatorów.

 

 

Brzegiem po plaży biegają tylko amatorzy. Ani to mądre ani zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GdaKon napisał:

 

Jest jeszcze lepsza grupa, weekendowy biegacz plażowy. Każdy szanujący się członek tej grupy musi odbyć trening w niedzielne południe brzegiem morza, bo ścieżka wzdłuż plaży jest dla amatorów.

Akurat wtedy te cholerne dzieciaki bawią się na brzegu co kilka metrów, a Pan Biegacz cały wkur..., bo mu rytm skacze na garminie, a przecież jest czelendż wyznaczony przez kołcza ;)

 

P.S. nie mam nic do biegaczy, popieram. 

 

 

Może za młody jesteś, kiedyś to było życie, kiedyś to był lans, są tacy co nadal chcą być jak... 

 

 

200.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GdaKon napisał:

 

to w samo południe, a wieczorami do TRANS AMa i Night Rider :) 

 

Może znowu będzie co oglądać. 

 

 

 

8 minut temu, Adi napisał:

@chojny Wtedy biegało się zawsze w slow motion ;)

Mogłeś Pamelę wkleić. Wtedy doszedłby jeszcze ten charakterystyczny, nieco falujący ruch.

 

To do estetów. ;) 

 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 00:07, rafacon napisał:

"Ja to mam na kamerce i jak by była sprawa, to bym wygrał"

Jazda na suwak.... geee... to teraz trzeba wpuszczać wszystkich przed siebie, bo oni mają pierwszeństwo nawet jak jest normalny ruch...

 

 

 

jazda na suwak... odwieczny problem

księga ulicy kodeks ruchu drogowego mówi jasno

 

 

Cytat
4.
Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, z wyjątkiem ust. 4a i 4b, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas ruchu z prawej strony.
 
4a.
W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody na tym pasie ruchu lub jego zanikania, kierujący pojazdem poruszający się sąsiednim pasem ruchu jest obowiązany bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasa ruchu umożliwić jednemu pojazdowi lub jednemu zespołowi pojazdów, znajdującym się na takim pasie ruchu, zmianę tego pasa ruchu na sąsiedni, którym istnieje możliwość kontynuacji jazdy.
 
4b.
W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy dwoma pasami ruchu z powodu przeszkód na tych pasach ruchu lub ich zanikania, jeżeli pomiędzy tymi pasami ruchu znajduje się jeden pas ruchu, którym istnieje możliwość kontynuacji jazdy, kierujący pojazdem poruszający się tym pasem ruchu jest obowiązany bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasów ruchu umożliwić zmianę pasa ruchu jednemu pojazdowi lub jednemu zespołowi pojazdów z prawej strony, a następnie jednemu pojazdowi lub jednemu zespołowi pojazdów z lewej strony.

 

 

Cytat

W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni

 

 

Ostatnio rozmawiałem z policjantem, który akurat siedział w aucie jak jego kolega "suszył", żeby zapytać co to znaczy "znaczne zmniejszenie prędkości". Sam stwierdził, że ma być korek, i to taki korek, który się "toczy", bo to że pas się kończy, ale jazda jest płynna, i jedzie może 3 samochody w odstępie 100m, nie daje od razu prawa do bezczelnego wpieprzania się komuś pod koła ;)

ale jak widać chłop pewny siebie, on wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, rombu napisał:

Czy w tym przypadku tez uważacie, że nagrywający robi to dla sławy i "wyświetleń" ?

 Uważam, że nagrywający minął się z powołaniem. Być może do policji nie został przyjęty ze względu na nadgorliwość właśnie. Dla mnie to nic innego jak "szeryfowanie", że nie wspomnę o ryzyku nabycia guza. Z jednej strony piętnuje niewłaściwe parkowanie, z drugiej uniemożliwia wyjazd owym parkującym, a to już raczej nie jest zgodne z prawem. 

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rombu napisał:

Czy w tym przypadku tez uważacie, że nagrywający robi to dla sławy i "wyświetleń" ?

 

 

 

Formalnie robi to dla sławy i wyświetleń, nie da się zaprzeczyć. Przecież mógłby dokumentować i zgłaszać bez publikacji na YT.

 

Zachowanie kierującego jest naganne, ale postawienie roweru obok auta to dziecinada i zejście do poziomu nagrywanego. Szoda, że się nie położył obok, albo powietrza nie spuścił z koła i nagrywał z drugiej strony ulicy co będzie...

Serio, mnie też denerwuje takie zachowanie. Ja, ja i ja. Zaparkuję, zastawię, a niech poczeka aż ja wrócę, co mi zrobi. Przecież mi auta nie odholują, policja siedzi po krzakach. A widzę to wyraźnie, jak przyjeżdżam czasem do Polski. Chamstwo, cwaniakowanie, poczucie bezkarności i uważanie wszystkich dookoła za stado owiec, ale to co zaprezentował autor, było słabe i niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...