Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, diuk napisał:

Obserwując politykę Subaru - już za parę lat skutery 50ccm nie będą zawalidrogami dla nowych Subaraków. (nie to żeby się polepszyły osiagi skuterów)  ;)

Nie jestem aż tak pesymistycznie nastawiony i liczę, że kolejna odsłona e-Boxera będzie sporo żwawsza (być może trzeba poczekać do nowej platformy jaką dłubią z Toyotą). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2020 o 13:30, sambor napisał:

Czy ten sam film oglądaliśmy? Na tym co ja widziałem potrącił specjalnie.

 

Hmm, ja na filmie widzę rowerzystów jadących obok siebie, auto ich wyprzedza, zajeżdża drogę i hamuje, a rowerzyści wpadają na auto (jeden w bok auta, drugi w tył). Technicznie auto ich nie potrąciło, choć wymuszenie to jednak było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2020 o 13:27, Szürkebarát napisał:

To jakaś różnica potrącenie czy zabicie kogoś przodem a tyłem samochodu? Albo bokiem?

Jestem pewien, że gdyby to rowerzysta w TAKI SAM sposób zajechał samochodziarzowi, to policja i inne służby robiłyby wszystko, żeby "udowodnić" choćby współwinę kierowcy. Przykład tego był w jednym z odcinków "Stop drogówka", gdzie kobieta autem zajechała (przy zmianie pasa) ciężarówce po czym ostro zahamowała, "bo ja tu miałam skręcić w prawo". Policja uznała za sprawcę... kierowcę ciężarówki, argumentując, że od razu po tym, jak mu kobieta wjechała, powinien ostro hamować, żeby wyrobić "zachowanie prawidłowej odległości". Serio! Czyli wg policji winni są rowerzyści, bo od razu nie zaczęli hamować na maxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tichy napisał:

Jestem pewien, że gdyby to rowerzysta w TAKI SAM sposób zajechał samochodziarzowi, to policja i inne służby robiłyby wszystko, żeby "udowodnić" choćby współwinę kierowcy. Przykład tego był w jednym z odcinków "Stop drogówka", gdzie kobieta autem zajechała (przy zmianie pasa) ciężarówce po czym ostro zahamowała, "bo ja tu miałam skręcić w prawo". Policja uznała za sprawcę... kierowcę ciężarówki, argumentując, że od razu po tym, jak mu kobieta wjechała, powinien ostro hamować, żeby wyrobić "zachowanie prawidłowej odległości". Serio! Czyli wg policji winni są rowerzyści, bo od razu nie zaczęli hamować na maxa...

Akurat w tej sytuacji którą przytaczasz kierowca ciężarówki miał czas na reakcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tichy nie wiem co chcesz przekazac, ale teoretyzowanie czy szukanie analogii do przypadku rowerzystów spod Tatr nie jest w dobrym tonie, delikatnie rzecz ujmując.

 

Jest konkretny, oczywisty przypadek. Wg mnie poza dyskusja. Pisanie, że gdyby zamienić role to Policja próbowała by udowodnic winę kierowcy jest co najmniej karkołomne, bo raczej trudno rowerem zepchnąć auto z drogi.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Wikipedią " Zasada humanitaryzmu polityki karnej.

Sąd przy wymiarze kary lub innych środków ma szanować godność osoby karanej. Wiąże się z nią nakaz traktowania kary pozbawienia wolności jako ultima ratio. Z zasadą humanitaryzmu związany jest zakaz stosowania tortur i okrutnego traktowania.".

 

To oczywiście nie dotyczy szeryfów. Szeryf , jak pan Kiler, może wszystko. :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tichy napisał:

Hmm, ja na filmie widzę rowerzystów jadących obok siebie, auto ich wyprzedza, zajeżdża drogę i hamuje, a rowerzyści wpadają na auto (jeden w bok auta, drugi w tył). Technicznie auto ich nie potrąciło, choć wymuszenie to jednak było...

Aleś rozkminę walnął.... Szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Szürkebarát napisał:

Za Wikipedią " Zasada humanitaryzmu polityki karnej.

Sąd przy wymiarze kary lub innych środków ma szanować godność osoby karanej. Wiąże się z nią nakaz traktowania kary pozbawienia wolności jako ultima ratio. Z zasadą humanitaryzmu związany jest zakaz stosowania tortur i okrutnego traktowania.".

 

To oczywiście nie dotyczy szeryfów. Szeryf , jak pan Kiler, może wszystko. :upside-down-face_1f643-small:

Dla mnie zajechanie rowerzystom było zamierzone i powinno być surowe ukarane

Ale jak zwykle, tym razem też nie będzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Szürkebarát napisał:

To oczywiście nie dotyczy szeryfów. Szeryf , jak pan Kiler, może wszystko. :upside-down-face_1f643-small:

Jak czasami czytam forum to stwierdzam, że mamy tu sporo kozaków, którzy zrobiliby porządek na drogach. Zza klawiatury oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Blixten napisał:

Dla mnie zajechanie rowerzystom było zamierzone i powinno być surowe ukarane

Ale jak zwykle, tym razem też nie będzie. 

 

Mnie też to wygląda na (przerażające) działanie z premedytacją i zapewne jest na coś takiego paragraf. No chyba, że biegły stwierdzi, że to psychopatia która nie pozwala osądzić. W takim przypadku prawo jazdy do kosza i leczenie.

 

Zastanawiam się też czy nie było by celowym, podobnie jak w USA, nakaz jeżdżenia takim młodzianom z asystą. Do powiedzmy 21 roku życia.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc trochę rowerem, głównie poza miastem, muszę powiedzieć, że kultura kierowców mimo ciągle sporej ilości zdarzeń, rośnie. W szczególności wielu kierowców nie próbuje na siłę wyprzedzać a poczeka aż będzie widoczności i zachowa odstęp. 

Mimo tego, jeśli jest możliwe to wybieram leśne szutry zamiast dróg lokalnych. Jak chcę zrobić trasę asfaltową to niedziela 4-5 rano. Na dystansie 70km spotykam 2-3 samochody. W dzień tyle aut mam na kilometrze.

Edytowane przez RoadRunner
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tichy napisał:

Hmm, ja na filmie widzę rowerzystów jadących obok siebie, auto ich wyprzedza, zajeżdża drogę i hamuje, a rowerzyści wpadają na auto (jeden w bok auta, drugi w tył). Technicznie auto ich nie potrąciło, choć wymuszenie to jednak było...

Może studia prawnicze? Potem widzę świetlaną przyszłość papugi ;)

10 godzin temu, mattipk napisał:

Najgorsze w tym jest to że [...] uciekł

Mimo podniesionych emocji na forum nie przeklinamy.... nawet z gwiazdkami. Gość może i uciekł (choć na filmie tego nie widać), ale jego dane są znane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aflinta napisał:

Mimo podniesionych emocji na forum nie przeklinamy.... nawet z gwiazdkami

Bardzo przepraszam za wygwiazdkowane przekleństwo, nieeleganckie wyrażenie emocji. Tak, kierujący uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielił pomocy. A dane są tylko dlatego, że szczęśliwym trafem ktoś tamtędy przejeżdżał i miał wideorejestrator. Gdyby nikogo nie było ten szabrownik szos dalej poruszałby się po drogach i tak się zachowywał... Mam nadzieję że go dorwą i sąd odpowiednio oceni jego poczynania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mattipk napisał:

Bardzo przepraszam za wygwiazdkowane przekleństwo, nieeleganckie wyrażenie emocji. Tak, kierujący uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielił pomocy. A dane są tylko dlatego, że szczęśliwym trafem ktoś tamtędy przejeżdżał i miał wideorejestrator. Gdyby nikogo nie było ten szabrownik szos dalej poruszałby się po drogach i tak się zachowywał... Mam nadzieję że go dorwą i sąd odpowiednio oceni jego poczynania.

Czy mowa o tym co potrącił rowerzystów na Podhalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie posiadasz błędne informacje. Sam poszkodowany (Grzegorz Wiercioch) zeznał w TV, że sprawca zatrzymał się by udzielić im pomocy. Policja też już ze sprawcą rozmawiała:

 

image.png

https://www.sport.pl/kolarstwo/7,64993,26034702,kierowcy-ktory-zaatakowal-rowerzystow-groza-trzy-lata-wiezienia.html

 

Oraz tu:

 

image.png

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/nowy-sacz/niedzica-potracil-umyslnie-rowerzystow-zobacz-film/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mattipk napisał:

Tak

No to nie uciekł, został na miejscu - zaraz zrobimy z gościa złodzieja, pijaka i pedofila. Mam z sytuacją ambiwalentne odczucia. Z jednej strony aż chce się jak najwyższej kary, z drugiej 18-latkowi z kolegami "odcięło" na chwilę dopływ krwi do mózgu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...