Jump to content

Recommended Posts

23 godziny temu, DEXiu napisał:

Jechał ktoś z was kiedyś taką szosówką? No właśnie. A ja... znam kogoś kto jechał i opowiedział mi to i owo :P W każdym razie moja wyrozumiałość bierze się właśnie stąd, że dla takiego rowerka krzywo ułożona płyta chodnikowa albo 2-centymetrowy krawężnik to przeszkoda niemal nie do pokonania :thumbup:

Ja jeździłem na szosie przez kilka lat (jeszcze w latach 90-tych).

Dużo z tych dróg po których jeździłem miało bardzo złą nawierzchnie - z dziurami i "wybrzuszonym" od ciężkich pojazdów asfaltem. Zdarzało mi się też jeździć po szutrowych drogach.

Najbardziej niebezpiecznie nie były poprzeczne nierówności, ale właśnie ten "wybrzuszony asfalt", choć muszę przyznać, że kiedyś urwałem ze 3 szprychy podczas pokonywania torowiska.

Jakość drogi była wówczas dla mnie drugorzędnym problemem - głównym byli kierowcy, a właściwie ich stosunek do mnie, jako rowerzysty na drodze. Nieważne jak blisko krawędzi jechałem - zawsze było źle. Dostawałem groźby i wyzwiska.

Co do dzisiejszych rowerzystów na szosach - to jest jedna z gorszych grup rowerzystów. Nie chce im się czekać na zielone i normalnie przejeżdżają na czerwonym nic sobie z tego nie robią. Praktycznie nigdy nie korzystają ze ścieżek w miastach. Gdy jadą koło siebie na drodze i tamują ruch samochodów, to na zwrócenie uwagi reagują w chamski sposób.

Poruszam się bardzo dużo na rowerze (więcej niż samochodem), ale większość rowerzystów w PL właściwie ma za nic jakiekolwiek przepisy ruchu drogowego. Jeżdżąc na rowerze, najbardziej muszę uważać na: innych rowerzystów, pieszych, kierowców SUV-ów. Najbardziej przewidywalni są kierowcy ciężarówek.

• Upvote 4
  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Najgorsze chamstwo z jakim miałem do czynienia... Pijany kierowca. Najpierw myślałem, że gość się zakopał, sypał śnieg, ślisko na drodze, więc podjechałem do niego i faktycznie, z lekka utkn

To w Polsce nieco inne doświadczenie. Pomiędzy Częstochową a Tomaszowem, na sławetnej "Gierkówce" postawiono ograniczenie do 70 km/godz.  Ze względu na zły stan nawierzchni. Nawierzchnia istotnie, dob

No tak, a chwile poźniej 4:06 jest akcja, która moim skromnym zdaniem, potwierdza, że jednak brak jest kultury i myślenia. Z daleka widać co się dzieje, wystarczyło odpowiednio wcześniej zdjąć nogę z

Posted Images

3 minuty temu, sambor napisał:

I znowu @Aga będzie musiała przenosić do innego wątku :)

Pierwsze zdanie mówi:

Czyli rozumiem to jako normalne skrzyżowanie - dwie ulice.

Nawet nie wiesz jak sie zdziwilem jak kliknalem submit a tu caly watek wyglada inaczej... :D

Jak zerkniesz na Street View to juz to troche inaczej wyglada. Jakby byla to droga wewnetrzna osiedlowa - wyjezdzasz z bramy, kostka brukowa podniesiona, etc.

• 4 weeks later...

Niezrównoważony. Zabrać prawo jazdy i izolować w zakładzie zamkniętym.

Trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś normalny może tak się na drodze zachować.

Edited by subleo
  • Thanks 1
23 minuty temu, subleo napisał:

Niezrównoważony. Zabrać prawo jazdy i izolować w zakładzie zamkniętym.

A pewnie skończy się na paru tysiach kary w sądzie i to za kilka lat

2 minuty temu, GREGG napisał:

A pewnie skończy się na paru tysiach kary w sądzie i to za kilka lat

Sędzia nie powinien mieć wątpliwości co z tym zrobić, to było działanie zamierzone i z premedytacją,nie ma mowy o nieumyślnym spowodowaniu wypadku.

13 minut temu, olo11 napisał:

Sędzia nie powinien mieć wątpliwości co z tym zrobić, to było działanie zamierzone i z premedytacją,nie ma mowy o nieumyślnym spowodowaniu wypadku

W kółko są informacje o tysiącach zatrzymanych pijanych i różnych wariatów jak ten na filmiku i jakoś ich nie ubywa, ani nie słychać o odstraszających karach, stąd mój brak wiary w skuteczność systemu

8 minut temu, GREGG napisał:

W kółko są informacje o tysiącach zatrzymanych pijanych i różnych wariatów jak ten na filmiku i jakoś ich nie ubywa, ani nie słychać o odstraszających karach, stąd mój brak wiary w skuteczność systemu

Fakt,tak jest.Problem nie leży w przepisach tylko w zbytniej poblażliwosci sądów,bo kary mogą być dotkliwe tylko trzeba je stosować 

Przecież piesi i rowerzyści to święte krowy.

Wielu z Was tak napisało w tym wątku i w wątku o przepisach.

Następnym razem również Wy zastanówcie się co piszecie.

I jeszcze cytat uczestniczki wypadku : Na pewno ten weekend pokazał ile jest agresji w stosunku do kolarzy i to jest smutne… Pilnujcie się na drogach!”

Godzinę temu, Aga napisał:

Wg mnie to była próba zabójstwa ...

Już powinien siedzieć w lochu i tam powinien być sprawdzany na okoliczność choroby umysłowej oraz usiłowania zabójstwa.

Próba zabójstwa by była jakby ich rozjechał przodem czy potrącił specjalnie.. A nie jak wyprzedził i zahamował przed nimi.. Wyolbrzymianie i nadużywanie nie jest dobre.

• Upvote 1
7 minut temu, allu napisał:

Próba zabójstwa by była jakby ich rozjechał przodem czy potrącił specjalnie.. A nie jak wyprzedził i zahamował przed nimi.. Wyolbrzymianie i nadużywanie nie jest dobre.

To jakaś różnica potrącenie czy zabicie kogoś przodem a tyłem samochodu? Albo bokiem?

• Upvote 1

Wiem, że jeśli słowa będą nadużywane to za ileś lat 60km/h w zabudowanym będzie oznaczać katastrofę w ruchu lądowym i planowanie zabójstwa pieszych.

Usiłowanie zabójstwa jest np. Gdy ktoś nóż komuś w brzuch wsadzi i przeżyje, a nie jak ktoś dostanie strzała w nos.. 

Dla mnie to przesadne jest nazwane. 

• Like 1