Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, evi napisał:

Gość miał stalowe nerwy. 

 

Myślę, że nie zdążył ich użyć i zareagować. Ale na pewno kilka sekund później miał miękkie nogi...i luźny zwieracz.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej uważacie, że Moto nie może zagrozić każdemu z Was ? Tak jak pisałem kiedyś, zawsze patrzę dwa razy w lusterka. Aby poznać prędkość potencjalnego wroga. Jeżeli klient jedzie ponad 200 km/h, za pierwszym razem go nie widzę, za drugim siedzi mi na drzwiach. Kiedyś mówiło się, że nie wolno wyprzedzać pojazdu sygnalizującego zamiar skrętu w lewo. Tylko po prawej stronie. Tak jest w kodeksie. Teraz mądra policja karze niewinnego człowieka za "nieupewnienie się, czy może skręcić". Czy ktoś go nie wyprzedza !!! Może trochę nie na temat, ale 150 kg żelastwa lecące z przeciwka może zrobić krzywdę i STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post wyżej jest.
Kierowca w głowie to chyba kisiel miał.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dzixd napisał:

Post wyżej jest.
Kierowca w głowie to chyba kisiel miał.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu
 

Sorka, nie zauważyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2020 o 09:36, pumex1 napisał:

na 0:44 masz znak pokazujący układ drogi ( z zaznaczeniem wysepki). Kawałek później oznaczenie przejścia dla pieszych. 

Gdybyś był uprzejmy wrzucić mi screena z zaznaczonym tym znakiem, to będę zobowiązany. No chyba, że chodzi Ci o ten na lampie przy prawej krawędzi (ja nie potrafię rozpoznać jego treści), ale jeśli tak, to jednak oznaczenie trochę słabe dla lewego pasa 2-3-pasmowej jezdni jednokierunkowej...

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tymi motorami co chcecie, poprostu chyba ich nie zauważył wczesniej ze leca (bo gdyby zauważył zjechal by wczesniej do prawej) tylko mial  wzrok skierowany w wyświetlacz predkosci wiec znow winny nagrywający. 

Albo nagrywamy albo kierujemy i chcemy byc filmowcem! 

Ja tam setki razy jezdzilem na lusterka  a moze na kartke papieru i wielu oburzonych, wiele razy tez mi ktos tak pojechal. Ważne zeby nie pękać tylko jechać swoje.  Teraz juz tak bez potrzeby nie ryzykuje, choc z perspektywy czasu nic niebezpieczneto nie było. 

Inaczej, czasem jak jest remont drogi i zwezka na zoltych liniach, to pasy sa takie waskie ze wtedy na legalu objechać ciezarowke to to dopiero jest niebezpieczne, i mijanka jest podobna do tej z filmu, tyle ze jak to bywa w remontach nie wiadomo w ktorym momencie bedzie pacholek ktory ktos lub coś przesunelo a my jesteśmy w trakcie jazdy obok innego pojazdu. 

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Ale z tymi motorami co chcecie, poprostu chyba ich nie zauważył wczesniej ze leca (bo gdyby zauważył zjechal by wczesniej do prawej) tylko mial  wzrok skierowany w wyświetlacz predkosci wiec znow winny nagrywający. 

Albo nagrywamy albo kierujemy i chcemy byc filmowcem! 

Ja tam setki razy jezdzilem na lusterka  a moze na kartke papieru i wielu oburzonych, wiele razy tez mi ktos tak pojechal. Ważne zeby nie pękać tylko jechać swoje.  Teraz juz tak bez potrzeby nie ryzykuje, choc z perspektywy czasu nic niebezpieczneto nie było. 

Inaczej, czasem jak jest remont drogi i zwezka na zoltych liniach, to pasy sa takie waskie ze wtedy na legalu objechać ciezarowke to to dopiero jest niebezpieczne, i mijanka jest podobna do tej z filmu, tyle ze jak to bywa w remontach nie wiadomo w ktorym momencie bedzie pacholek ktory ktos lub coś przesunelo a my jesteśmy w trakcie jazdy obok innego pojazdu. 

Ty tak serio czy potrzebujesz specjalisty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MateuszWwa napisał:

czasem jak jest remont drogi i zwezka na zoltych liniach, to pasy sa takie waskie ze wtedy na legalu objechać ciezarowke to to dopiero jest niebezpieczne, i mijanka jest podobna do tej z filmu, tyle ze jak to bywa w remontach nie wiadomo w ktorym momencie bedzie pacholek ktory ktos lub coś przesunelo a my jesteśmy w trakcie jazdy obok innego pojazdu. 

Już kolega wyłuszczył problem, ale ja nieco dołożę.

 

34 minuty temu, Turbo napisał:

Ty masz w ogóle prawo jazdy? Bo po postach w tym temacie, można nabrać sporych wątpliwości...

Jak się kolega zagłębi w treść ustawy prd, to przy stosunkowo niewielkim wysiłku natrafi tam na Art. 24. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy: 1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu; 

Zatem z treści tego przepisu wynika dość jasno (choć być może nie dla wszystkich), że nie wolno podjąć manewru wyprzedzania nie mając pewności, czy manewr uda nam się bezpiecznie zakończyć. W związku z czym należy ocenić odległość potrzebną do zakończenia manewru, naszą prędkość i pojazdu wyprzedzanego, a także fakt, czy na potrzebnym do wyprzedzenia odcinku drogi nie ma możliwości pojawienia się innych pojazdów, bądź przeszkód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, haubi65 napisał:

jest jedna podstawowa zasada. Wyprzedzajac pomysl ze z naprzeciwka moze jechac taki kozak jak ty i wez na to poprawke

 

zawsze się zastanawiam czy ktoś nie jedzie 200+ kiedy koncze wyprzedzać przed zakrętem ( jeszcze na przerywanej) wtedy zastanawiam się czy malujący wziął na to poprawkę:) 

Myślę ze jest tez taka zasada ze jadąc na wprost swoim pasem wiedz ze spotkasz takich którym to nie robi różnicy i unikniemy szoku ogladajac takie filmiki. Bo takie prawie to 140kmh i mijanie innych aut obok można tez powiedzieć prawie się z nim zderzyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Myślę ze jest tez taka zasada ze jadąc na wprost swoim pasem wiedz ze spotkasz takich którym to nie robi różnicy i unikniemy szoku ogladajac takie filmiki. Bo takie prawie to 140kmh i mijanie innych aut obok można tez powiedzieć prawie się z nim zderzyłem. 

Myślę, że prócz wymienionych przez Ciebie zasad, powinieneś także poznać zasady pisowni, ze szczególnym uwzględnieniem zasad interpunkcji...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...