Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, GREGG napisał:

 

Może jakaś dobra dieta pomoże? 

Tekst generalnie dobry, ale... gdybyś mnie kiedyś widział, to byś wiedział, że totalnie nietrafiony :biglol: Koledzy z pracy się śmieją, że skoro ja się już nie mieszczę do MPK, to naprawdę musi być źle ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, aflinta napisał:

A nie ma to przypadkiem związku z totalnym rozkopaniem głównych szlaków komunikacyjnych z powodu budowy dodatkowych torów kolejowych, niekończącego się remontu Krakowskiej, budowy trasy Łagiewnickiej?

Może tak, nie zaprzeczę, ale ktoś wydał pozwolenia na wszystkie te budowy jednocześnie, ktoś odpowiada za to, że trwają nieprawdopodobnie długo. Chińczycy szpital budują w 10 dni, u nas nawet członków komisji przetargowej nie da się wybrać w 10 dni :-( Poza tym remonty bywały już wcześniej, ale tak źle jeszcze nie było. Mnie nie interesuje tak naprawdę, DLACZEGO tak jest, tylko stwierdzam fakt, że jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak, nie zaprzeczę, ale ktoś wydał pozwolenia na wszystkie te budowy jednocześnie, ktoś odpowiada za to, że trwają nieprawdopodobnie długo. Chińczycy szpital budują w 10 dni, u nas nawet członków komisji przetargowej nie da się wybrać w 10 dni :-( Poza tym remonty bywały już wcześniej, ale tak źle jeszcze nie było. Mnie nie interesuje tak naprawdę, DLACZEGO tak jest, tylko stwierdzam fakt, że jest źle.
Tyle że w chinach jest to sytuacja kryzysowa a nie codzienność.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, LosioDriver napisał:

Ja miałem tak dokładnie w tym samym miejscu już kilka razy... przez ten buspas się coś w głowach zepsuło.

 

Nie znam miejsca więc się wypowiem :)

Zmieniasz pas, wcześniej włączasz kierunkowskaz. Osoba czekająca do wjazdu z podporządkowanej odbiera to tak, że będziesz skręcał w prawo, no i niewiele myśląc niechcący wymusza pierwszeństwo. Niefortunne miejsce zakończenia pasa, wjeżdżający też powinien brać poprawkę na to, że włączony kierunkowskaz nie zobowiązuje do skrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bednarcm napisał:

Niefortunne miejsce zakończenia pasa

Na to wychodzi i zgadzam się, że w tej sytuacji kierowca wyjeżdżający z podporządkowanej błędnie odczytuje włączenie kierunkowskazu. Dlatego wyjeżdżając z podporządkowanej w tym samym miejscu (a często stamtąd wyjeżdżam) zawsze czekam aż będzie zupełnie pusto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Bednarcm napisał:

 

Nie znam miejsca więc się wypowiem :)

Zmieniasz pas, wcześniej włączasz kierunkowskaz. Osoba czekająca do wjazdu z podporządkowanej odbiera to tak, że będziesz skręcał w prawo, no i niewiele myśląc niechcący wymusza pierwszeństwo. Niefortunne miejsce zakończenia pasa, wjeżdżający też powinien brać poprawkę na to, że włączony kierunkowskaz nie zobowiązuje do skrętu.

Błędne projekt, tam powinien się kończyć buspas, podobnie jak w Krakowie na ciągu Czarnowiejskiej

Wtedy nie dochodziło by do takich nieporozumień. Mam nadzieję, że zmienią to jak najszybciej nim dojdzie tam do tragedii.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie znam miejsca więc się wypowiem
Zmieniasz pas, wcześniej włączasz kierunkowskaz. Osoba czekająca do wjazdu z podporządkowanej odbiera to tak, że będziesz skręcał w prawo, no i niewiele myśląc niechcący wymusza pierwszeństwo. Niefortunne miejsce zakończenia pasa, wjeżdżający też powinien brać poprawkę na to, że włączony kierunkowskaz nie zobowiązuje do skrętu.
Ja tam już nie sygnalizuję zmiany pasa albo migam tylko raz (z nawyku)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200 km na trasie Olsztyn-Berlin-Olsztyn. O ile na A2 nie widziałem ani jednego chamskiego zachowania (nawet mrugania światłami) o tyle na innych drogach już tak w stylu zasuwanie busem 140 po drogach krajowych, lawetą (oczywiście z autem na pace) 130, jazda po terenie zabudowanym byle w limicie ograniczenie + 50. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufam kierunkowskazom gdy włączam się z podporządkowanej - już bym miał przynajmniej dwa samochody zaparkowane w swoim lewym boku, czekam aż będzie dość miejsca i mam w dupie czy ktoś z tyłu trąbi bo się niecierpliwi (jest takich cymbałów mnóstwo).

 

Ale nie da się wszystkiego uniknąć - na początku lutego, dwa tygodnie po kupieniu samochodu, baran w dostawczaku wjechał mi w tył jak puszczałem pieszych na pasach - stałem z dobre 2-3 sekundy już, więc nie wiem co robił zamiast patrzeć na drogę. Szczęście że szkody stosunkowo niewielkie... 

Nie mam pomysłu, jak można by wymuszać na ludziach większe skupienie na prowadzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pumex1 napisał:

Chyba się gościowi w OBK lekko w główce poprzestawiało

To się nazywa "instant karma" za wyprzedzanie przed/na przejściu dla pieszych, w nocy, przy przeciętnej widoczności ;) Też zwróciłem uwagę, że to OBK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ipsx82 napisał:

Nie potrzebnie się czepiata kierowcy OBK przecież tylko testował zawieszenie off-roadowe :biglol:

Przed Plejadami może nie zdążyć z naprawą zawieszenia ;) 

 

18 godzin temu, PR7EMEK napisał:

"instant karma"

"Karma is a bicz" ;)

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedzanie na przejściu - bez dyskusji, ale nie dostrzegłem tam ani znaków poziomych, ani pionowych informujących, że to pas do skrętu, albo, że zaraz się kończy...

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...