Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko od siebie. Żadnemu zdrowemu na umyśle nie przyszłoby do głowy zawracać. Naturalnym ruchem jest zjechać w lewo lub prawo i zostawić wolny przejazd środkiem. To logika a nie przepisy ! Mam zjeżdżoną całą Europę, aktualnie piszę z Portugalii (STI08). Natomiast jest faktem, że służby drogowe są wydolne praktycznie w Holandii, Szwajcarii i Niemczech. Tak mi się zdarzyło w trakcie obecnej podróży, że gdzieś mi zwiało bilet autostradowy na terenie Hiszpanii. Była niedziela. Pomoc na stacji benzynowej -> będzie pan musiał przenocować na autostradzie. Służby autostradowe nie pracują. Żandarmeria nie jest w stanie otworzyć szlabanu ! Po siódmym przeszukaniu samochodu znalazłem bilet obok prowadnicy fotela mojej małżonki. Wyobrażacie sobie tę sytuację ? Hotel zamówiony, a mam nocować na autostradzie ? Bo jest niedziela ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bariery bez problemu można zdemontować. Można również na przeciwnym pasie wyznaczyc przjazd awaryjny,  bez znacznego zmniejszenia przepustowości, dla ruchu z kierunku przeciwnego prowadząc go pasem awaryjnym. Tak jest w tej chwili np. na A4. Nie powoduje to wielokilometrowych korkow. Jednak, aby sprawnie utworzyć taki przejazd potrzeba służb autostradowych, które błyskawicznie zjawią się na miejscu i  szybko porozstawiają pachołki i zdemontują bariery. Faktycznie wielogodzinne postoje na autostradach są problematyczne.

Jeszcze taka uwaga do kilku osób.

Rombu zaproponował rozwiązanie problemu,  wyraźnie zaznaczając,  że nie popiera jazdy pod prąd korytarzem ratunkowym. Okazało sie,  że jest demagogiem,  że popiera cwaniactwo i ogólnie dostał odpowiedź w stylu "czy ma jakiś problem". Tutaj staramy sie dyskutowac merytorycznie i kulturalnie czytać wypowiedzi ze zrozumieniem. Widzę,  że to właśnie kilku nowych użytkowników przyniosło skądś styl pyskówki. Panowie,  to nie jest forum onetu wyborczej czy tvpis. Starajmy się trzymać fason. Tym bardziej wątku dotyczącym nomen-omen chamstwa. Dodatkowo teksty w stylu: w Polsce to... Polacy to...a "za granico" to paanie kolorowo- sory, gadanie zakompleksionego janusza przy flaszcze.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Turbo napisał:

No ale trudno traktować poważnie pisanie "nie popieram zawracania na autostradzie, ALE..."

Dokładnie to napisałem tak :

W dniu 27.08.2019 o 21:28, rombu napisał:

Nie chcę usprawiedliwiać tych kierowców, ale chyba nikt z nas nie może sobie pozwolić na kilkugodzinne oczekiwanie w razie zdarzenia.

 

Jeżeli dwóm osobom to nie odpowiada to poprawię się i napiszę tak:

Niedopuszczalne jest zawracanie na autostradzie, jazda pod prąd i blokowanie korytarza życia, więc, żeby całkowicie wyeliminować to zjawisko proponuje oprócz rozliczania łamiących prawo kierowców proponuję...

Czy teraz jest ok ?

Macie Panowie jakieś argumenty i pomysły aby całkowicie wyeliminować niedopuszczalne zachowania ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rombu napisał:

Macie Panowie jakieś argumenty i pomysły aby całkowicie wyeliminować niedopuszczalne zachowania ?

Zacząć je karać. Wystarczyłoby, żeby w takich przypadkach policja ukarała KAŻDEGO takiego kierowcę mega wysokim mandatem i w mediach była informacja typu "127 kierowców otrzymało wczoraj mandat o wysokości 1000 złotych i 10 punktów karnych za jazdę pod prąd na autostradzie i blokowanie korytarza życia. To trzecia taka sytuacja w tym tygodniu. Do budżetu Państwa trafiło już w ten sposób 318 tysięcy złotych."

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rosaskc napisał:

127 kierowców otrzymało wczoraj mandat o wysokości 1000 złotych

A co to za kara? Kolejnym razem jedynie 50 kierowców przekalkuluje, że lepiej zapłacić 1000 niż stać „nie wiadomo nawet ile”.

za jazdę pod prąd autostradą prawko powinno lecieć na 3 miesiące.

Edytowane przez Zyzol
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zyzol napisał:

A co to za kara? Kolejnym razem jedynie 50 kierowców przekalkuluje, że lepiej zapłacić 1000 niż stać „nie wiadomo nawet ile”.

za jazdę pod prąd autostradą prawko powinno lecieć na 3 miesiące.

tak czy inaczej część się opamięta a kolejna część przestraszy się tego, że jednak coś im może za takie odwały grozić. I tak całego buractwa nie wyplenisz bo znajdzie się zawsze taki, który powie, że na to sra. Ale nawet jedno uratowane w ten sposób życie i tak jest chyba warte zachodu.

 

Swoją drogą, czy znacie kogoś osobiście, kto tak by robił? Mi się nóż otwiera w kieszeni jak słyszę, że ktoś ze znajomych/rodziny odwala na drodze i od razu się unoszę, także to nie jest tylko cwaniaczenie na forum. Jedna impreza rodzinna skończyła się już na kłótni, jednak bez ofiar śmiertelnych :D

 

Edytowane przez przemo_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blejzu napisał:

Grzywna + prawko na 3 miesiace bylaby bardziej motywujaca na pewno...

To było by dobre rozwiązanie. Wysokość grzywny mogła by być też uzależniona od przychodu delikwenta na wzór krajów skandynawskich. Może ostudziło by to zapędy niektórych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 28.08.2019 o 20:35, rombu napisał:

 

Czyli po staremu. Media kłamią, lub przynajmniej wprowadzają w błąd !

Kiedyś wziąłem udział w konferencji organizowanej przez Ministerstwo Finansów. To nie oznacza, że z MF współpracuję ( no, poza jednostronną współpracą w postaci płacenia podatków ).

Kiedyś wziąłem udział w programie telewizyjnym. To nie oznacza, że jestem prezenterem, aktorem, albo że mam na telewizję jakikolwiek wpływ.

Tutaj umieszczono moje zdjęcie jako rodzaj podziękowania za naszą aktywność w promowaniu bezpieczeństwa ( w samej konferencji ze względów czasowych nie brałem udziału; nawet gdyby tak było, to byłbym jako widz, nie aktywny uczestnik)  . To nie oznacza ....  :)

Tak więc wniosek, iż media kłamią ( w sensie ogólnym mający swe uzasadnienie ) bazuje w tym przypadku na błędnych przesłankach .

 

Pozdrowienia ( z zakończeniem OT z mojej strony )

 

Edytowane przez Dyrekcja
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rosaskc napisał:
2 godziny temu, rombu napisał:

Macie Panowie jakieś argumenty i pomysły aby całkowicie wyeliminować niedopuszczalne zachowania ?

Zacząć je karać. Wystarczyłoby, żeby w takich przypadkach policja ukarała KAŻDEGO takiego kierowcę mega wysokim mandatem i w mediach była informacja typu "127 kierowców otrzymało wczoraj mandat o wysokości 1000 złotych i 10 punktów karnych za jazdę pod prąd na autostradzie i blokowanie korytarza życia. To trzecia taka sytuacja w tym tygodniu. Do budżetu Państwa trafiło już w ten sposób 318 tysięcy złotych."

 

Godzinę temu, przemo_pl napisał:

Mi się nóż otwiera w kieszeni jak słyszę, że ktoś ze znajomych/rodziny odwala na drodze i od razu się unoszę, także to nie jest tylko cwaniaczenie na forum. Jedna impreza rodzinna skończyła się już na kłótni, jednak bez ofiar śmiertelnych :D

 

komentarz graficzny:

image.thumb.png.326eadb851bbd88205dfa180c969387b.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, przemo_pl napisał:

tak czy inaczej część się opamięta a kolejna część przestraszy się tego, że jednak coś im może za takie odwały grozić. I tak całego buractwa nie wyplenisz bo znajdzie się zawsze taki, który powie, że na to sra. Ale nawet jedno uratowane w ten sposób życie i tak jest chyba warte zachodu.

 

Swoją drogą, czy znacie kogoś osobiście, kto tak by robił? Mi się nóż otwiera w kieszeni jak słyszę, że ktoś ze znajomych/rodziny odwala na drodze i od razu się unoszę, także to nie jest tylko cwaniaczenie na forum. Jedna impreza rodzinna skończyła się już na kłótni, jednak bez ofiar śmiertelnych :D

 

 

Niedawno w efekcie pewnej sytuacji wyprzedziłem na pasach dla pieszych (okoliczności zdarzenia opisywałem nie tak dawno na forum).

Po 20 latach odkąd mam prawo jazdy jest mi wstyd tymbardziej, że jestem wyczulony m.in. właśnie na to wykroczenie , ale stało się i pokornie  zapłacę mandat .... jeśli przyjdzie. 

Również jestem zdania, że skuteczność policji, monitoringu, innych środków jest za niska, tak samo jak wymiar kar.

Im wyższa byłaby skuteczność łapania i wymiar kar, tym większe byłoby bezpieczeństwo, większe wpływy do budżetu, mniejsze korki i mniejsze chamstwo.

Same zalety, tylko kiedy i/lub który rząd odważy się na takie zmiany ? 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mattipk napisał:

Wysokość grzywny mogła by być też uzależniona od przychodu delikwenta na wzór krajów skandynawskich.

Wysoki Sądzie! Auto którym jeżdżę należy do banku, opłaca go firma zarejestrowana w Czechach, w której pracuję na stanowisku prezesa za najniższą krajową, a dom należy do mojej konkubiny :) Formalnie jestem bezdomny a firma przynosi same straty. ;)

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście system podatkowy i inne przepisy powinny być w tym kierunku dostosowane żeby zmniejszyć możliwość mataczenia, zatajania majątku itp ;) 

26 minut temu, aflinta napisał:

a firma przynosi same straty

Dlatego też pisze o przychodzie a nie dochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mattipk napisał:

Dlatego też pisze o przychodzie a nie dochodzie.

To nie firma prowadziła a jej prezes. Ścigasz osobę fizyczną a nie prawną. Tak więc przychody firmy nie mają tu nic do rzeczy. Takich wałków nie robi się na JDG.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mają rozkręcić barierki, ustawić pachołki rozdzielające pasy ruchu, ustawić kogoś do sterowania ruchem, by nie stać w korku godziny? :)  wiesz ile te przygotowania potrwają? zdajesz sobie sprawę, że służby utrzymania autostrady to nie straż pożarna? nie siedzą i nie czekają na sygnał do natychmiastowego wyjazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisze, że potrzebne byłyby do tego służby autostradowe. W Polsce takich nie ma, więc nie ma komu kierować ruchem w nietypowych sytuacjach

7 minut temu, fulcrum napisał:

czyli mają rozkręcić barierki, ustawić pachołki rozdzielające pasy ruchu, ustawić kogoś do sterowania ruchem, by nie stać w korku godziny? :)  wiesz ile te przygotowania potrwają?

Godzinę może nie, ale jeśli ma to potrwać 3 godziny to czemu nie? Nie wiem ile takie przygotowania potrwają, ale jeśli masz tak specjalistyczną wiedzę to chętnie się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Giechu napisał:

Właśnie o tym pisze, że potrzebne byłyby do tego służby autostradowe. W Polsce takich nie ma, więc nie ma komu kierować ruchem w nietypowych sytuacjach

Godzinę może nie, ale jeśli ma to potrwać 3 godziny to czemu nie? Nie wiem ile takie przygotowania potrwają, ale jeśli masz tak specjalistyczną wiedzę to chętnie się dowiem.

Przeciez sluzby autostradowe sa i dzialaja. Przyklad: https://www.autostrada-a4.com.pl/bezpieczenstwo/operator_autostrady_i_sluzby_autostradowe. Ostatnio widzialem samochod sluzb ktory oznaczyl pacholkami zepsute auto, wczesniej widzialem inny ktory stal za uszkodzonym autem i migal swiatlami zeby ostrzec innych kierownikow. Tutaj problemem jest skala takiej operacji, jej skomplikowanie  oraz czas potrzebny na rozlozenie pacholkow miedzy lacznikami na autostradie. Podejrzewam tez, ze decyzje o rozladowaniu zatoru musi podjac policja, ktos musi sie zgodzic na plan objazdu, zamkniecia pasa, etc. A to na pewno trwa dluzej niz rozladowanie kilku godzinnego korka. No i najwazniejsze: priorotytem jest ratowanie ludzi - ofiar wypadku i tym sie sluzby autostradowe musza zajac od razu (np. pomoc strazy pozarnej w dostaniu sie do miejsca zdarzenia). Mam tez wrazenie, ze korytarz zycia stalby sie niedrozny gdyby nagle pojawil sie tabun aut ktore zmieniaja pasy zeby przejechac na druga strone autostrady. I, wbrew temu co sie niektorym chyba wydaje, sa odpowiednie procedury na przypadki opisane powyzej. W przypadku dlugich korkow policja ewakuuje osoby potrzebujace (dzieci, starszych etc) wlasnie tym wspomnianym korytarzem zycia. Takie przypadki tez juz sie zdarzaly. O tym co sie dzieje na drogach rownoleglych do autostrady kiedy nagle trzeba ja zamknac i skierowac na nia wszystkie auta nawet nie wspomne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...