Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.07.2019 o 21:29, Drizzt napisał:

Ciekaw jestem jaki to haniebny czyn pieszej może usprawiedliwiać zachowanie chama z prosiaka i powodować wyłączenie (nie ograniczenie) jego odpowiedzialności :question:

Nikogo nie usprawiedliwiam, ale też nie osądzam pochopnie, nie znając całej sprawy. Chodzi mi tylko o to, że chciałbym wiedzieć, co było wcześniej - i czy w ogóle coś było czy tylko kierowcy odbiła szajba. Ale na 99% obstawiam, że coś wcześniej było - nie twierdzę, że coś, za co należy się liść, ale zachowanie tej pani na samym początku jest dla mnie mocno nieracjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 22:18, ThorG. napisał:

ale tak na serio, to oczywiście nic - absolutnie nic - nie usprawiedliwia takiego zachowania, i to jeszcze wobec kobiety

Bez przesady, mogą być jednak takie opcje - przykładowo na cios odruchowo odpowiadam ciosem (chyba że widzę "kafara" - wtedy wieję, ale i tak rękami zawsze próbuję "wywijać", także w ramach ucieczki ;) Ale za np. oplucie auta to chyba nie wiem co musiałoby się ze mną dziać, żebym kogoś uderzył. Może alkohol czy narkotyki - ale ani jednego, ani drugiego się nie tykam, więc nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubanow napisał:

dzisiaj na stop chamie czy tym podobnym jeszcze raz oglądałem ten filmik

pytanie - czy zawodnik w golfie na pewno nie zaingerował w ruch na lewym pasie?

 

 

 

Image 344.png

 

Tak, to Gdańsk, Słowackiego w kierunku obwodnicy Trójmiasta.... klasyczna sytuacja i klasyczny psychopata jakich niestety w Trójmieście coraz więcej. 

 

Chciał się wcisnąć z prawego pasa i taki szlag go trafił, ze mu się nie udało, że musiał dać lekcję temu który go „złośliwie nie wpuścił”, i jak to  zwykle bywa, przez niego ucierpieli niewinni,  przypadkowi ludzie.  

Na tej dwupasmówce jest ograniczenie do 70. Wyobraźcie sobie dopiero co się dzieje na samej obwodnicy przy duuuuużo większej prędkości.

Jadąc lewym pasem za kimś, nie można trzymać bezpiecznej odległości większej  niż długość auta które właśnie z prawego pasa chce cię wyprzedzić, wcisnąć się na grubość lakieru i dać nauczkę przyhamowując - i to nie takim truchłem jak ten golf. 

Taka walka o życie jest na porządku dziennym. Obwodnica głównie przez takie sytuacje i stłuczki często się korkuje, dlatego spokojniej i bezpieczniej jest jechać przez miasto. 

 

Nie wiem jak się jeździ w innych miastach, ale w Trójmieście poziom agresji sięga zenitu. Czesto im mocniejsze auto, tym większe zagrożenie dla otoczenia. 

Oby golfiarza złapali i zamknęli dożywotnio - nie widzę szans resocjalizować takiej agresji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Blixten napisał:

Tak, to Gdańsk, Słowackiego w kierunku obwodnicy Trójmiasta.... klasyczna sytuacja i klasyczny psychopata jakich niestety w Trójmieście coraz więcej. 

Już o tym pisałam na początku dyskusji o tej sytuacji.

 

51 minut temu, Blixten napisał:

Obwodnica głównie przez takie sytuacje i stłuczki często się korkuje, dlatego spokojniej i bezpieczniej jest jechać przez miasto. 

Jeżdżę na trasie Gdańsk-Gdynia i z powrotem codziennie. Rano najczęściej przez miasto, wracam obwodnicą.

Tych, co mnie na obwodnicy wyprzedzają z prawej i się wciskają mimo sznuru samochodów wpuszczam, bo trzymam większy dystans niż większość ;)

Stłuczki wynikają z bardzo dużego ruchu i jazdy na zderzaku...

 

Niemniej nie jest tak źle w mojej opinii, jak piszesz, a korki wynikają z ogromnej ilości samochodów. W związku ze zwężeniem w Sopocie do jednego pasa, nawet jak obwodnica jest cała czerwona na mapach Google, i tak opłaca mi się tamtędy jechać (stać lub wlec się) ;)

 

Sytuacja się może poprawić dopiero jak zostanie zbudowana obwodnica metropolitalna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, Aga napisał:

Tych, co mnie na obwodnicy wyprzedzają z prawej i się wciskają mimo sznuru samochodów wpuszczam, bo trzymam większy dystans niż większość ;)

Jak sama przyznałaś, wyprzedzanie (zajeżdżanie) z prawej jest powszechnym zjawiskiem.   

Swoją drogą, masz dużo szczęścia, że nie trafiłaś jeszcze na takiego, który nagłym przyhamowaniem 'nauczy' Cię jakim pasem masz jechać.

Obyś nie miała tej 'przyjemności'. 

 

23 minuty temu, Aga napisał:

Stłuczki wynikają z bardzo dużego ruchu i jazdy na zderzaku...

Głównie z jazdy na zderzaku, widziałem większy ruch z większych miastach (niestety poza granicami) gdzie jeździło się płynnie i skutecznie - bez Husarii, szeryfów, ścigających się zakompleksionych frustratów. 

 

26 minut temu, Aga napisał:

W związku ze zwężeniem w Sopocie do jednego pasa, nawet jak obwodnica jest cała czerwona na mapach Google, i tak opłaca mi się tamtędy jechać (stać lub wlec się) ;)

Partacze chyba co roku remontują ten wiadukt... mimo tego zwężenia trasa Gdynia Śródmieście - Gdańsk Brzeźno max 40 minut moim (jak to niektórzy twierdzą mułowatym) XV :thumbup: 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Blixten napisał:

Swoją drogą, masz dużo szczęścia, że nie trafiłaś jeszcze na takiego, który nagłym przyhamowaniem 'nauczy' Cię jakim pasem masz jechać.

Obyś nie miała tej 'przyjemności'. 

Miałam, wielokrotnie ;)

 

6 godzin temu, Blixten napisał:

Głównie z jazdy na zderzaku,

Zapomniałam dodać, że coraz częściej ciężarówki wyprzedzają w miejscach niedozwolonych. To często powoduje, że się stoi, a nie jedzie ;)

 

6 godzin temu, Blixten napisał:

mimo tego zwężenia trasa Gdynia Śródmieście - Gdańsk Brzeźno max 40 minut moim (jak to niektórzy twierdzą mułowatym) XV :thumbup: 

To chyba w nocy jeździsz :P

Wczoraj po 16 trasa Grabówek-Dolne Miasto prawie 1,5 godziny. Korek od klifu to standard po południu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 11:37, Drizzt napisał:

Widocznie działa: "Funkcjonariusze przeanalizowali już nagranie i ustalili tożsamość kierowcy." https://www.tvn24.pl/leszno-kierowca-uderzyl-piesza-i-probowal-ja-rozjechac,955377,s.html

No jednak nie do końca: https://poznan.onet.pl/poznan-policja-szuka-kierowcy-porsche-ktory-pobil-kobiete/nvm5f3l 

Monitoring, wiadomy prefiks numeru, kolor, auto niezbyt pospolite a oni nie mogą ustalić. Tym bardziej, że sprawa medialna a w takich, przynajmniej dotychczas Policja rzucała do pracy sporo ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos agresji i interpretacji zachowań celem ustalenia kto stworzył zagrożenie - komentarz pod artykułem: "Agresywnie stojący pachołek rozdzielający jezdnie zaatakował dziennikarza Kamila D."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Drizzt napisał:

A propos agresji i interpretacji zachowań celem ustalenia kto stworzył zagrożenie - komentarz pod artykułem: "Agresywnie stojący pachołek rozdzielający jezdnie zaatakował dziennikarza Kamila D." emoji23.pngemoji1787.pngemoji23.png

Najsztub Przejechał na pasach 75-latkę bez prawa jazdy i przeglądu a sąd (!!) ... uniewinnił po 2 latach procesu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kuriozalna sytuacja -  pierwszy z zemsty zajechał drugiemu do zera, a ja, ten trzeci, żeby nie zrobić garażu z tego drugiego intuicyjnie wyminąłem obu z lewej .....  jednocześnie przejeżdżając przez przejście dla pieszych :facepalm:

Możecie mi uwierzyć, że z daleka widziałem, że na przejściu nikogo nie ma i może dlatego błyskawicznie zamiast dotykać hamulca wyminąłem oba auta przede mną, ale to nie tak powinno wyglądać.... :blush: Powinienem zachować większy odstęp za jadącym przede mną , a wtedy nic by się stało...  

 

10 punktów karnych i kilkaset pln mandatu jeśli w tamtym miejscu był miejski monitoring, ale o wiele gorsze jest poczucie winy za własną głupotę. :blush:    

 

'Ku przestrodze'... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafacon napisał:

Zobaczymy jak szybko wyjdzie. Pomroczność jasna, syrop na kaszel i czereśnie na deser już były, wiec pewnie coś nowego eksperci wymyślą. Siła wyższa, gdzieś jechał bo musiał.

 

Tak to u nas jest, są równi i równiejsi... 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...