Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Szłam przejściem - powinno być - wtargnelam na pasy zza auta 

Nie wiemy jak wyglądała sytuacja wcześniej, fajnie jakby ktoś dał te 5 sekund materiału więcej. Swoją drogą auto nie powinno blokować przejścia dla pieszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, blejzu napisał:

Oplulalam? Z 2 metrow? Jakies dodatkow informacje sa?

Aa, ok. Ona go oplula jak juz z auta wysiadl. Ale still.. z liscia? No ale na pewno bedzie ciekawie bo oplucie to, podobnie jak uderzenie w twarz, naruszenie nietylalnosci. Proba rozjechania tez bedzie ciekawa do obrony :)

Edytowane przez blejzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było na tyle ... ;) 

 

" Po zapoznaniu się z zebranymi przez policję materiałami Prokurator Okręgowa w Poznaniu podjęła decyzję o zatrzymaniu kierowcy porsche. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia. Na razie śledczy prowadzą w tej sprawie postępowanie przygotowawcze, które dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na zmuszaniu przemocą do określonego zachowania " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dzieki temu nagraniu kobieta jeszcze powinna dostac za składanie falszywych oskarżeń, 

Auto pokrywalo 4/5 przejścia dlq pieszych stoi tam juz dawno, i kobieta obchodzila go z przodu, no to naprawde rewelacja. I nie oplula go z 2 metrow. 

Inaczej bym mowil gdyby ten gosc ltory na nia ruszyl cos jej zrobił pierwszy, bo moglobyc tqk ze faktycznie chcial ja uderzyć. 

W każdym razie śmieszne to jest to jaka awantuta z tego jest a z tysiecy gorszych filmikow nic nie ma. Rozumiem taa kobieta wezwala karetkr potem tak? Ile za to jest 4000zl za nieuzasadnione wezwanie sluzb? Jak czula sie sponiewierana to do szpitala na obdukcje a nie blokowac karetke. 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blejzu.. Bezdomny to inna liga ich raczej nie powinno sie klepac duzo w życiu przeszli. Nawet nie wiem cxy tam poprostu nie odepchnal jej twarzy na tym nagraniu, co juz nawet nie jest uderzeniem, tylko proba powstrzymania plucia :)

Proba rozjechania to nie byla, bo w takiej sytuacji kazda proba rozjechania skończyłaby sie sukcesem. To byla proba odjechania od "wrednej baby" 

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszWwa napisał:

Moim zdaniem...Auto pokrywalo 4/5 przejścia dlq pieszych stoi tam juz dawno,

Godzinę temu, MateuszWwa napisał:

Proba rozjechania to nie byla, bo w takiej sytuacji kazda proba rozjechania skończyłaby sie sukcesem.

 

No tak. Przecież to nic złego stanąć na przejściu, a piesi niech szukają kładki nad drogą, albo cierpliwie czekają aż Jaśnie Pan raczy zjechać z przejścia...

 

Godzinę temu, MateuszWwa napisał:

Rozumiem taa kobieta wezwala karetkr potem tak? Ile za to jest 4000zl za nieuzasadnione wezwanie sluzb? 

Być może cierpiała na chroniczny łupież, ale bardziej prawdopodobne jest potwierdzenie doznanych obrażeń, a może także chęć zdobycia dodatkowych świadków, do przyszłego procesu z Jaśnie Panem... 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 22.07.2019 o 10:51, hak64 napisał:
W dniu 22.07.2019 o 10:24, rafacon napisał:

Czy jeżeli ktoś przytarłby twój samochód, to zajechałbyś tak drogę i zmusił do zatrzymania w takim miejscu?

Powiem, tak. Tak bym zrobił.

Wprawdzie w temacie ( jakże intensywnie dyskutowanym !) się nie wypowiadałem,  ale dyskusję jak najbardziej śledziłem. Choć ogólnie zgadzam się z wyjaśnieniami @hak64   i doceniam oraz wielce szanuję rolę specjalisty, to powyższe ( cytowane)  sformułowanie wzbudziło mój wielki niepokój. Albowiem nie zawiera żadnych warunków, taką akcję ograniczających ( np. "ale nie zrobiłbym tego na autostradzie"). A to z kolei oznacza, że akcja byłaby podjęta nawet w takim wypadku, w którym powodowałaby potencjalne bezpośrednie zagrożenia dla życia osób postronnych ( np. zatrzymania na autostradzie podczas mgły ). W moim przekonaniu nic nie usprawiedliwia przedkładanie dobra materialnego nad zdrowie lub życie. Liczę na relatywizację użytego sformułowania ...

 

Co samego zdarzenia - o ile sam fakt wymuszenia zatrzymania innego samochodu i do tego w miejscu niedozwolonym ( na początku filmiku widać, że gość Golfem usiłuje przed zwężeniem wyprzedzić z prawej strony nagrywającego - sytuacja stresująca, bo próbuje też przed nagrywającego się wcisnąć czemu tenże skutecznie przeciwdziała ) i spowodowanie tym sposobem zagrożenia jest bezdyskusyjne, to kwestia jego bezpośredniej odpowiedzialności za wypadek na lewym pasie jest mocno wątpliwa. Co do samego hamowania to istotnie wygląda na to, że nie było bardzo gwałtowne. Wprawdzie pod koniec Golf zachowuje się dość niestabilnie, ale patrząc na czas hamowania i prędkość początkową ( ograniczenie do 70 km/godz ) można przyjąć opóźnienie na poziomie 3,5m/s2, czyli poniżej wymaganego homologacją minimum ( 5m/s2).

 

I jeszcze o kierowcy Porsche ( czyli drugi "gorący" temat ). Być może dlatego, że jestem starej daty : moim zdaniem NIC nie usprawiedliwia zachowania tego kierowcy.

 

Pozdrowienia

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, subleo napisał:

Prokurator Okręgowa w Poznaniu podjęła decyzję o zatrzymaniu kierowcy porsche. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia

 

Ale to nie ten kierowca.

Jak zwykle "drobna" pomyłka.

 

Oglądnąłem jeszcze raz ten film, i jak dla mnie porsche przepuszczało idącego ścieżka rowerową rowerzystę.

Może rowerzysta jechał, zsiadł , zaczął iść ?

Dlatego stal na pasach, wtedy od tyłu nadeszła piesza.

Może powinna poczekać, aż pasy będą wolne ?

 

Rzeczywiście, jak kierowca wysiadł to został opluty.

 

1 godzinę temu, Dyrekcja napisał:

Być może dlatego, że jestem starej daty : moim zdaniem NIC nie usprawiedliwia zachowania tego kierowcy.

 

Jestem co prawda młodszy, ale nie już nie młody :mellow: i też uważam, że nic nie usprawiedliwia.

Ale Ojcze Dyrektorze, teraz walka jet o jakieś równoprawnienie...

Może to jest efekt ?

 

Edytowane przez rombu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, rombu napisał:

Ale to nie ten kierowca.

Jak zwykle "drobna" pomyłka.

Oglądnąłem jeszcze raz ten film, i jak dla mnie porsche przepuszczało idącego ścieżka rowerową rowerzystę.

 

A który ;) ? 

 

Źródło: https://poznan.onet.pl/leszno-kierowca-porsche-uderzyl-piesza-zostanie-zatrzymany/z2wts4y

 

7 minut temu, rombu napisał:

walka jet o jakieś równoprawnienie

 

Równouprawnienie byłoby wtedy, gdyby zarówno on jak i ona jechali Porsche ;) 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

Choć ogólnie zgadzam się z wyjaśnieniami @hak64   i doceniam oraz wielce szanuję rolę specjalisty, to powyższe ( cytowane)  sformułowanie wzbudziło mój wielki niepokój. Albowiem nie zawiera żadnych warunków, taką akcję ograniczających ( np. "ale nie zrobiłbym tego na autostradzie").

Ogólnie nie wypada się z tym nie zgodzić. Mój błąd. Nie uściśliłem warunków takiego zatrzymania, bo istotnie jest to dopuszczalne w sytuacji, gdy nie stwarza się bezpośredniego zagrożenia dla innych użytkowników drogi.

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aflinta napisał:

Prokurator dopatrzył(a) się jednak czegoś więcej i zapewne nie tylko na podstawie siedzenia przed komputerem i komentowania urywka nagrania. 

 

Rozumiem zgadzasz sie z prokuratorem.. Najlepiej zironizowac i zyskac śmieszne plusiki na forum. 

Jest nagranie i widac wykroczenia pieszej i impulsywna kontr reakcje kierowcy porsche, moze troche niespolmierna do sytuacji. 

Nie bylo by calej sytuacji gdyby piesza sie upewnila ze kierowca porsche ja widzi, takie niepozorne wyjscir zza auta kiedys sie skończy dla niej tragicxnie. A jesli sąd ja utwierdzi, w postaci pozytywnego werdyktu dla niej, to baba kazdemu bedxie tak wychodzic zza auta. Przeciez gosc z Porsche zwrocil jej uwagę po części w jej interesie zeby yak nie robiła a zostal opluty. Tym samym z osoby ktora upomniala naganne zachowanie, stal sie ofiara jej falszywych zeznan i prowokujacego zachowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



impulsywna kontr reakcje kierowcy porsche, moze troche niespolmierna do sytuacji. (...)
Przeciez gosc z Porsche zwrocil jej uwagę po części w jej interesie zeby yak nie robiła (....)


Idąc tym tokiem rozumowania możemy dojść do wniosku, że ham z prosiaka uratował kobiecie życie, no bo przecież... mógł ją zabić, a tego wspaniałomyślnie nie uczynił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszWwa napisał:

Jest nagranie i widac wykroczenia pieszej i impulsywna kontr reakcje kierowcy porsche, moze troche niespolmierna do sytuacji. 

Lol, jakie wykroczenie? Byla na pasach, auto stalo, ona ma pierwszenstwo. Gosciu wysiadl z auta w ewidentnie agresywny sposob. W innych okolicznosciach skonczyloby sie gazem pieprzowym w oczy a to dosyc skutecznie ustawia rozmowe. Nie do konca rozumiem dlaczego bronisz tego damskiego boksera, ale luz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszWwa napisał:

Rozumiem zgadzasz sie z prokuratorem.. Najlepiej zironizowac i zyskac śmieszne plusiki na forum. 

Nie mam szerszego wglądu do sprawy niż on(a), więc tak zgadzam się. Masz dostęp do obszerniejszego materiału? Podziel się nim, to każdy będzie potrafił wyrobić swoją opinię. Plusiki mnie nie interesują - zieleńszy już nie będę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubanow napisał:

dzisiaj na stop chamie czy tym podobnym jeszcze raz oglądałem ten filmik

pytanie - czy zawodnik w golfie na pewno nie zaingerował w ruch na lewym pasie?

 

 

 

Image 344.png

Można prosić o link ? Wyglada na moje rejony - Gdańsk / Słowackiego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...