Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, chojny napisał:

Z drugiej strony, zastanawia mnie, że mi się takie historie nigdy nie zdarzają. 

Za to zdarzają się innym i statystycznie wychodzi tak jak z moim psem, z którym statystycznie mamy po 3 nogi ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chojny napisał:

Z drugiej strony, zastanawia mnie, że mi się takie historie nigdy nie zdarzają. Nie mam czego opowiadać w sumie. 

Paweł to nic fajnego. Naprawdę ciesz się tym, że nie masz co opowiadać. Mi wcale do śmiechu nie było, bo równie dobrze mogłoby mnie już tu nie być.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze nie "odstawać" na drodze, ani w dół ani w górę. Wtedy jedzie się bardzo płynnie. Duża część kierowców przy dobrych warunkach na drodze jeździ przepisowo z marginesem na plus (10-30 km/h w zależności od rodzaju drogi / zabudowań / ruchu). Ogólnie po zachowaniach na drodze widać, że mają doświadczenie np. obok szkoły zwolnią. Jazda wtedy jest wręcz relaksująca.

 

Ale są też tacy którzy:

- muszą jechać te 10 km/h (średnio) więcej ... bo wiadomo, że te 6 min. krótszy czas dojazdu to sprawa honorowa;)

- jak wbiją po wyjeździe za miasto 5-kę to już lecą 90-100 km/h nieważne jaki teren i jaka droga ... czyli oszczędzamy jak możemy, bo wiadomo niskie spalanie najważniejsze a dodatkowo klocki się nie zużywają ;)

- "Boże co ja robię na tej drodze" czyli kierowcy niedzielni/okazjonalni/niedoświadczeni którzy tam gdzie można jechać 90 km/h jadą 40 km/h ... choć tym to należy wybaczyć, już lepiej niech jadą wolno ale bezpiecznie (choć z tym różnie bywa) niż szybko i niebezpiecznie.

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, subleo napisał:

Najważniejsze nie "odstawać" na drodze, ani w dół ani w górę

 

I dlatego jak w Stanach na 55mph limit, kiedy wszyscy jadą 65 a jeden te przepisowe 55, to Policja zatrzyma tego jadącego przepisowo sprawdzić co się dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chojny napisał:

 

I dlatego jak w Stanach na 55mph limit, kiedy wszyscy jadą 65 a jeden te przepisowe 55, to Policja zatrzyma tego jadącego przepisowo sprawdzić co się dzieje. 

Z drugiej strony mamy autostrady w Niemczech. Nie ma limitu prędkości na autostradach, a użytkownicy są nauczeni jak zachowywać się na takich drogach: obserwują co dzieje się za nimi, potrafią oszacować odległość i nie mają pretekstu, w postaci ograniczenia, żeby jechać lewym pasem 140 km/h. Jakoś masowo nie giną na drogach i ruch odbywa się płynnie.

Ostatnio uzyskałem informację z radia TOK FM, że na naszych autostradach można wyprzedzać prawym pasem. Inaczej wygląda sprawa na eSkach: tu przepisy nie są jednoznaczne. Jeszcze tego nie zweryfikowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Izotom napisał:

Ostatnio uzyskałem informację z radia TOK FM, że na naszych autostradach można wyprzedzać prawym pasem. Inaczej wygląda sprawa na eSkach: tu przepisy nie są jednoznaczne. Jeszcze tego nie zweryfikowałem.

Art. 24  PRD

 

10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

  • 1) na jezdni jednokierunkowej;
  • 2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo art. 4 ust. 6 pkt a ustawy o drogach publicznych z 21.03.1985 Dz. U. nr 71 poz. 838, definiuje autostradę jako drogę, która powinna być wyposażona przynajmniej w dwie rozdzielone, jezdnie jednokierunkowe. Także na autostradzie można zawsze wyprzedzać z prawej strony

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Izotom napisał:

 

Czyli ze spokojem można "(...)wystarczy, jadąc za wolniejszym pojazdem, dać do zrozumienia, że powinien zjechać na prawy pas. W ten sposób ograniczamy ryzyko związane z wykonywaniem tego manewru" – mł. insp. Marek Konkolewski Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

57 minut temu, pumex1 napisał:

A o tej prędkości wiem, bo mnie panowie na rejestracjach z Rosji dosłownie pchali na zderzaku zmuszając do takiej jazdy. Skończyło się telefonem na 112, bo panowie pokazali mi przez szybę pistolet.... 

 

Widzisz, Rosjanie dostosowali się do zalecenie mł. insp. Marek Konkolewski Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. 

 

Wytłumaczyli Ci pod 112 że to było danie do zrozumienia? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Izotom napisał:

Tomek - ale wszystko się zgadza z tym co wyżej. Szczerze mówiąc w Wawie na S8 regularnie jadę prawym pasem i wyprzedzam tych co na środku. Nie rozumiem tej awersji do prawego pasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:

Wytłumaczyli Ci pod 112 że to było danie do zrozumienia? 

Nie wiem jak Ty, ale ja nie jestem taki kozak, żeby brać na czoło 9 mm ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o terenie zabudowanym, czy nie? ... S8 nie zawsze przebiega przez obszar zabudowany pomimo tego, że Wawa jest duża i sięga aż do Radomia ;)

Jak napisałem, z eSkami sprawa nieco może się komplikować w przypadku gdy nie ma pomiędzy nimi pasa zielenie - osobnych jezdni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Izotom napisał:

Piszesz o terenie zabudowanym, czy nie? ... S8 nie zawsze przebiega przez obszar zabudowany pomimo tego, że Wawa jest duża

S8 zaczyna się na węźle Konotopa i kończy w Białymstoku :)

image.png

 

Tak samo jak we Wrocku obwodnica. Jest w obrębie miasta i ma status drogi ekspresowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, aflinta napisał:

Może warto spróbować bagażnik rowerowy na hak?

Niestety....w EU nie jestem w stanie kupić homologowanego bagażnika na hak z uchwytami dedykowanymi na rowery z ramami z włókna węglowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pumex1 napisał:

Nie wiem jak Ty, ale ja nie jestem taki kozak, żeby brać na czoło 9 mm ;) 

 

 

Troszkę przesadzasz. Zapraszam na przeprawę przez Bosfor mostem: z takim podejściem sama presja by Cię zabiła.

Twoje zachowanie przypomina mi Pana, która stał na zielonym świetle i patrzył w tylne lusterka co się za nim dzieje. A z tyłu ja, jadąc swoim WRX po trzech pasach dobijałem się to tegoż samego zielonego światła, mając nadzieję na przejechania skrzyżowania płynnie. A Pan stał swoim samochodem zafascynowany moją desperacją. Tak stał, że zahamowałem na jego bagażniku. Pomyślałem sobie: jakbyś nie stał to ja przejechałbym to skrzyżowanie, a Ty człowiecze mógłbyś dalej cieszyć z posiadania 20-letniego Forda Mondeo:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pumex1 napisał:

Nie wiem jak Ty, ale ja nie jestem taki kozak, żeby brać na czoło 9 mm ;) 

 

 

 

Ale strzelali do Ciebie czy tylko delikatnie, zgodnie z zaleceniami polskiej Policji zasugerowali możliwość zjazdu na prawy pas, przy pomocy międzynarodowo rozumianego gestu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Izotom napisał:

Troszkę przesadzasz.

Napawdę? Byłeś tam? Widziałeś klamkę? 

 

Teraz, Izotom napisał:

Zapraszam na przeprawę przez Bosfor

Zapraszam na Zabkowicką w nocy z flagą Lecha. 

 

1 minutę temu, Izotom napisał:

Twoje zachowanie przypomina mi Pana, która stał na zielonym świetle i patrzył w tylne lusterka co się za nim dzieje

Które? Bo chyba nie rozumiem co piszesz. 

 

1 minutę temu, Izotom napisał:

Pomyślałem sobie: jakbyś nie stał to ja przejechałbym to skrzyżowanie, a Ty człowiecze mógłbyś dalej cieszyć z posiadania 20-letniego Forda Mondeo

Mam tylko 20 letniego GT-ka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chojny napisał:

Ale strzelali do Ciebie czy tylko delikatnie, zgodnie z zaleceniami polskiej Policji zasugerowali możliwość zjazdu na prawy pas, przy pomocy międzynarodowo rozumianego gestu? 

Wygrałeś. Jesteś maczo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Izotom napisał:

A kto tu ma kicie z kijem baseballowym? :biglol:;)

To ma tylko przykrywać moją miękką osobowość ;) W naturze jestem "fluffy" i uwielbiam mizianie ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pumex1 napisał:

Wygrałeś. Jesteś maczo :)

 

Bo tak czytam i mi wychodzi że Ci co blokują lewy pas to debile a Ci co sugerują żebyś zwolnił im lewy pas to też debile. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pumex1 napisał:

S8 zaczyna się na węźle Konotopa i kończy w Białymstoku :)

Tak samo jak we Wrocku obwodnica. Jest w obrębie miasta i ma status drogi ekspresowej :)

We Wrocławiu obwodnica jest w obrębie miasta ale ma status autostrady A8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chojny napisał:

Bo tak czytam i mi wychodzi że Ci co blokują lewy pas to debile a Ci co sugerują żebyś zwolnił im lewy pas to też debile. 

 

Nie Paweł. Zupełnie źle zinterpretowałeś moją wypowiedź. Jadę prawym, wyprzedzam dość sprawnie lewym, a na widok pistoletu wymiękam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał W. napisał:

ale ma status autostrady A8

Naprawdę? Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, bo byłem przekonany, że z powodów poboru opłat zmieniono status z A na S. Dobrze wiedzieć. Niepotrzebnie zatem jeżdzę tam 120-130. Dzięki za uświadomienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pumex1 napisał:

Nie Paweł. Zupełnie źle zinterpretowałeś moją wypowiedź. Jadę prawym, wyprzedzam dość sprawnie lewym, a na widok pistoletu wymiękam :)

 

Jedziesz prawym, dojeżdżasz do Rosjanina, zmieniasz pas na lewy, przyspieszasz, zaczynasz wyprzedzać tego na prawym, patrzysz na niego, on na Ciebie, chwila napięcia, on wyciąga broń i puka w szybkę, Ty się wystraszyłeś, zwalniasz, wracasz Rosjanina na prawy pas?

 

Następnym razem wyprzedzaj taką techniką. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...