Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny któremu pierwszeństwo nie przyda się na cmentarzu w grobie. Dla mnie powinno być tak że, jak ktoś z premedytacja łamie przepisy drogowe to powinien być pozbawiony przywilejów wynikających z KD i ponosić 100 % odpowiedzialności za wypadek.

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ipsx82 napisał:

Dla mnie powinno być tak że, jak ktoś z premedytacja łamie przepisy drogowe to powinien być pozbawiony przywilejów wynikających z KD i ponosić 100 % odpowiedzialności za wypadek.

Nie. To nie jest zbyt szczęśliwe rozwiązanie. czym innym jest bowiem samo wytworzenie zagrożenia na drodze, a czym innym jazda z prędkością uniemożliwiającą podjecie skutecznego manewru obronnego, a w skrajnych przypadkach nawet uniemożliwiającą panowanie nad pojazdem. Ten filmik jest fatalnej jakości, mimo to jednak wydaje mi się, że motocyklista pojawił się na skrzyżowaniu jadąc na jednym kole (w pierwszych kadrach przód motocykla opada /choć może też to być efektem gwałtownego hamowania/). Niemniej samo zagrożenie wytworzył kierujący Volvo i tu na jego obronę można użyć argumentu, że motocyklista - świecąc w niebo - podczas jazdy na jednym kole, był praktycznie niewidoczny, a i sam motocyklista podziwia widoki na niebie . Co więcej ocena odległości i prędkości jest w tym przypadku także utrudniona, bo łatwiej ocenić te parametry obserwując dwa zbliżające się (rosnące w oczach) światła samochodu, niż jedno motocykla.

Tu mamy do czynienia z kompletnym brakiem wyobraźni motocyklisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2019 o 14:57, bobek8008 napisał:

Moim zdaniem wina kierowcy motocykla,ten z samochodu nawet go nie widział.

Racja. Na filmie tego tak dobrze nie widac, ale tam jest dość spore wzniesienie. W momencie, gdy kierowca sie rozglądal i zaczynal ruszać, motocyklista byl jeszcze za wzniesieniem

Edytowane przez Giechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, VitoZ napisał:

właśnie tutaj nagrywający ma problemy ze sobą. tak zjechać dla każdego może się zdażyć...

 

Osobiście uważam, że każdy kierowca (włączając motocyklistów) powinien przechodzić coroczne szczegółowe badania psychiatryczne.

Edytowane przez xemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś to ja mogłem być chamem... Czekam na skrzyżowaniu na jednokierunkowej z inną jednokierunkowa przed znakiem 'ustąp' żeby rowerzysta przejechał (wow miał oświetlenie) . A ten zamiast, jak nakazano, jechać w swoje lewo, skręca pod prąd w moją ulice, mnie na czołowe... No zesz. Trąby w dłoń a przez okno: ty głupi bu... pop.dolony!

Gośc znikł spanikowany. Uniosłem się...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ub. roku z powodu takiego nieprzepisowego i nielogicznego zatrzymania na drodze szybkiego ruchu zginęło dwóch kierowców (ciężarówka nie zdążyła się zatrzymać ). O agresji kierowcy Porsche nawet nie ma co mówić, każdy ma mózg ale nie każdy rozum, niestety.

 

A propos służb ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem braku jakichkolwiek prób poradzenia sobie z chamstwem i agresją na drogach. Dlaczego w skrajnych przypadkach wykroczeń nie można by klienta przymknąć z miejsca na 48 godzin ? Znacznie bardziej jest to dotkliwe niż największy mandat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, RoadRunner napisał:

Dlaczego w skrajnych przypadkach wykroczeń nie można by klienta przymknąć z miejsca na 48 godzin ?

Może dlatego -

art. 15 ust. 1 pkt 3 ustawy o Policji pozwala na zatrzymanie prewencyjne, ale warunkiem jest faktyczna przesłanka, że osoba zatrzymana stwarzać będzie w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia. Najważniejszy jest tu zwrot będzie stwarzać, a nie stwarzała. Mając powyższe na uwadze przeczytaj jeszcze art 31 oraz 41 Konstytucji, zwłaszcza pkt 5 ( każdy bezprawnie pozbawiony wolności ma prawo do odszkodowania).Nie muszę chyba dodawać, że bezprawne zatrzymanie osoby skutkuje przedstawieniem zarzutów funkcjonariuszowi i pożegnaniem się z pracą.

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

Nie rozumiem braku jakichkolwiek prób poradzenia sobie z chamstwem i agresją na drogach. Dlaczego w skrajnych przypadkach wykroczeń nie można by klienta przymknąć z miejsca na 48 godzin ? Znacznie bardziej jest to dotkliwe niż największy mandat. 

 

Też tak uwazam, nawet nie żeby kartotekę mu zakładać tylko niech posiedzi 48 na dołku z jakimiś bandziorami to szybko mu przejdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 09:36, subleo napisał:

O agresji kierowcy Porsche nawet nie ma co mówić, 

W kwestii formalnej, to nie kierowca był agresorem, a pasażer. Porsche jest zarejestrowane w UK, kierowca siedzi po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przerażające jest to ze większość tych "mega groznych akcji" z kanalu stop cham, to wlasciwie sprowokowane akcje przez samych nagrywajacych, a jesli nie sprowokowane to napewno zeeskalowane, ta sytuacja w pierwszych sekundach filmu z subaru-no co za złośliwiec z nagrywającego, gdyvy w subaru siedział kark to bysmy widzieli jak wysiada a potem leca gongi i kamera ulega utylizacji. U nas w kraju to osoby niestabilne psychicznie maja kamery bo caly czas probuja komus cos udowodnić. Polecam psychiatre. Naprawdę kupujmy mega szybkie auta i unikajmy tych drogowych imbecyli, zostawiajmy ich w oparach spalin. Oni nawet nie umieja jezdzic i i tak nas nie dogonia, albo przestana gonic myslac ze sie go przestraszylismy. Ja to nawet nie dyskutuje jak ktos otwiera szybe o cos mowi, krzyczy itd. Zlewam to. Unikam, nie chce sie pakowac w awanturę. Te cale awantury tych dziadow biora sie z tego ze nie potrafia jezdzic, wiec nawet sie nie przejmuje ze ktos z nich mnie dogoni. A ta część kierowcow co potrafi jezdzic nie ulega konfliktom drogowym. Oczywiście czasem na filmikach widac jakis awanturnikow z Porsche czy innych ssybkich aut, ale zwykle sa sprowokowani przez grupe tych pierwszych wyposazonych zreszta w kamerki. Najzlosliwsze sa pajace w zwyklych niepozornych furach - kombi, van, dostawcze (choc to innq bajka). 

Edytowane przez MateuszWwa
  • Super! 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...