Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę trudno się dziwić, że tak na nas patrzą jako na kierowców skoro takie rzeczy się dzieją -> 2:49

 

 

 

Niestety regularnie jestem na odcinku A2 - Warszawa-Poznań-Warszawa. Takie rzeczy - zwłaszcza Styków-Warszawa to codzienność niestety :(  Ten fragment autostrady to swoją drogą jeden z najgorszych odcinków drogowych, którymi przychodzi mi poruszać się :(

 

 

Dobra... ale od 10:28 to mnie rozwaliło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... autostrada, 114 km/h na budziku i panisko jedzie... Na tym lewym pasie to może 120 km/h jechał :( nie wiemy co było wcześniej ale mogę podejrzewać, że bus utknął za tymi 2 baranami i pojechał jak pojechał. Nie żebym go tłumaczył ale spójrzmy wgłąb naszej pamięci: jak odwalaliście jakiś numer to był on taki sobie spontaniczny bo jesteście kanaliami czy zostaliście "sprowokowani" durną sytuacją?

Edytowane przez Paweł_P
  • Zmieszany 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Paweł_P napisał:

Ech... autostrada, 114 km/h na budziku i panisko jedzie... Na tym lewym pasie to może 120 km/h jechał :( nie wiemy co było wcześniej ale mogę podejrzewać, że bus utknął za tymi 2 baranami i pojechał jak pojechał. Nie żebym go tłumaczył ale spójrzmy wgłąb naszej pamięci: jak odwalaliście jakiś numer to był on taki sobie spontaniczny bo jesteście kanaliami czy zostaliście "sprowokowani" durną sytuacją?

 

czyli uważasz że autostrada jest tylko dla tych co jeżdżą 140km/h, a jak już jedzie mniej to panisko i burak

ciekawe podejście masz

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie, nie chciałem też nikogo urazić i jeśli kogoś dotknąłem to przepraszam. ALE mogę też odbić piłkę: Czy uważasz, że 114 km/h w takich warunkach to odpowiednia prędkość? Pomijam powody, dla których nie mógłbyś tyle jechać bo auto niesprawne, bo z przyczepą itd. Mówię o czystej sytuacji a Ty jedziesz 114 km/h. Albo Ty chcesz jechać 140 km/h a inni jadą 114 km/h i permanentnie utrudniają Ci jazdę - jak reagujesz?

 

  • Super! 1
  • Smutny 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym odcinku Łódź - Warszawa nie da się inaczej jechać niż 160 lub 105 ze względu na obłożenie ruchu tranzytem  i poganiaczami podczas wyprzedzania tranzytu. Chcąc jechać przepisowe 130-140 byś musiał non stop hamować i przyspieszać oraz wpierdzielać się innym przed maskę podczas wyprzedzania tranzytu. A po godzinie takiej jazdy jesteś bardziej padnięty i spięty niż po 5 godzinach jazdy zwykłą krajówką.

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ipsx82 napisał:

Na tym odcinku Łódź - Warszawa nie da się inaczej jechać niż 160 lub 105 ze względu na obłożenie ruchu tranzytem  i poganiaczami podczas wyprzedzania tranzytu. Chcąc jechać przepisowe 130-140 byś musiał non stop hamować i przyspieszać oraz wpierdzielać się innym przed maskę podczas wyprzedzania tranzytu. A po godzinie takiej jazdy jesteś bardziej padnięty i spięty niż po 5 godzinach jazdy zwykłą krajówką.

 

Jeżdżę tą trasą ostatnio codziennie na odcinku z Warszawy do Starego Gostkowa. Zwykle jest to 120km/h. Nie widzę problemu z taka prędkością. Bardzo tłoczno jest do zjazdu na Grójec/Sochaczew. Na odcinku do Strykowa codziennie napotykam jakiś wypadek tak- codziennie!!!

Prawda jest taka, że 20% czasu poświęcam na obserwację tego co widać w lusterkach. Czasem trafi się ktoś, ktoleci 200km/h ale to nie jest nagminne. Czasem trafia się "pacjent" jadący 60km/h. Za Strykowem jest już raczej luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym ustalił  to jakoś odgórnie. Taka na przykład oficjalna tabela polskiej użyteczności drogowej ;) 

do 40 km/h - ma prawo jechać przez pola i lasy i drogi gruntowe z głębokością kolein nie mniej niż 20 cm. 

jak jedzie 40-80 - ma prawo wjechać do miasta. Głównie na lawecie i na parking przy markecie.  

jak ma na budziku 80-120 - ewentualnie może  okazyjnie zajrzeć na drogę z ograniczeniem do 60. 

jak sobie spokojnie jedzie 120-160 - warunkowo nadaje się na ekspresówkę z obniżonym do 100 km/h odcinkiem .Ale 120 - to tylko jak jedzie z przyczepką albo kombajnem. 

przy 160-200 - ma prawo jechać prawym pasem i przepuszczać TIRy 

jak gdzieś tam się spokojnie toczy 200+  - a jego samochód ma  zamontowany obowiązkowo i wyłącznie lewy kierunkowskaz, non stop migające światła drogowe, automatyczny klakson i odtwarzany z taśmy przez system 3 głośników na dachu tekst o "burakach, looserach, amatorach i spowalniaczach czasu" to generalnie może być pełnoprawnym użytkownikiem dróg o oznaczeniach zaczynających się na "A" i może wyprzedzać bokiem, górą i pod spodem ;)

 

:mrgreen:

 

  • Haha 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze gonimy we wlasciwym kierunku, a nie mowimy ze slon i mucha to takie same zwierzęta. 

Tak dla przypomnienia kraje starej uni to zdrajcy i kapitulanci, to ludzie dla ktorych slimak jest owocem(czy jakoś tak)  a ogorek musi byc prosty bo taki maja interes. To ludzie dla ktoryxh w Polsce lamana jest demokracja (bo ich niemieckieninteresy traca sprzymierzeńców) i wreszcie to kraje ktore wymordowaly mnostwo niewinnych ludzi na calej planecie w imie swoich interesów, wiec nie uwazam zeby bylo sie na kim wzorowac w czym kolwiek - bądźmy sobą. Ruscy chociaz sa spojni w swojej bezkompromisowosci i w polityce i na drodze tj nie udaja kogos kim nie sa. Jednak nasza mentalnośc rozni sie troche od tej unijnej... i blizej nam na wschod niz na zachod, wystarczy spojrzeć nawet na mape, wiec nje badzmy na sile francuskim pudlem. 

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
  • Do kitu 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MateuszWwa napisał:

ciesze sie ze gonimy we wlasciwym kierunku,

na pewno trafiłeś we właściwe miejsce? :blink:

 

52 minuty temu, MateuszWwa napisał:

Tak dla przypomnienia kraje starej uni to zdrajcy i kapitulanci,

Ty tak na poważnie,? :blink:

 

52 minuty temu, MateuszWwa napisał:

w Polsce lamana jest demokracja (bo ich niemieckieninteresy traca sprzymierzeńców) i wreszcie to kraje ktore wymordowaly mnostwo niewinnych ludzi na calej planecie w imie swoich interesów, wiec nie uwazam zeby bylo sie na kim wzorowac w czym kolwiek - bądźmy sobą.

Nawet nie wiem jak skomentować te... nie wiem... brednie... bełkot... pijacki stan odłączenia mózgu od rąk na klawiaturze? :blink:

 

54 minuty temu, MateuszWwa napisał:

Ruscy chociaz sa spojni w swojej bezkompromisowosci i w polityce i na drodze tj nie udaja kogos kim nie sa.

Człowieku  - drogi w Rosji są znane jako przykład totalnej degrengolady i braku przestrzegania jakichkolwiek zasad. To Ci się marzy? Anarchia i chamstwo bez granic? :blink:

 

56 minut temu, MateuszWwa napisał:

blizej nam na wschod niz na zachod

:blink:

 

56 minut temu, MateuszWwa napisał:

Jednak nasza mentalnośc rozni sie troche od tej unijnej.

:blink:

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Turbo napisał:

No ale też bądźmy poważni - wprawdzie prawo tego nie nakazuje, ale jak ktoś chce jechać 60km/h to są inne drogi, na których taka jazda nie będzie ani tak uciążliwa, ani tak niebezpieczna. Autostrady powstały, żeby dojeżdżać na miejsce szybko

 

Między Warszawą a Strykowen na razie jeździmy za darmo, więc jak ktoś chce jechać 60km/h to kto bogatemu zabroni.

Mam do pracy 170km i dylemat, czy wynająć pracownikom hotel czy ich wozić. Ciekawostka- żaden z tej brygady nie ma prawa jazdy :th_dash:

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MateuszWwa napisał:

ciesze sie ze gonimy we wlasciwym kierunku, a nie mowimy ze slon i mucha to takie same zwierzęta. 

Tak dla przypomnienia kraje starej uni to zdrajcy i kapitulanci, to ludzie dla ktorych slimak jest owocem(czy jakoś tak)  a ogorek musi byc prosty bo taki maja interes. To ludzie dla ktoryxh w Polsce lamana jest demokracja (bo ich niemieckieninteresy traca sprzymierzeńców) i wreszcie to kraje ktore wymordowaly mnostwo niewinnych ludzi na calej planecie w imie swoich interesów, wiec nie uwazam zeby bylo sie na kim wzorowac w czym kolwiek - bądźmy sobą. Ruscy chociaz sa spojni w swojej bezkompromisowosci i w polityce i na drodze tj nie udaja kogos kim nie sa. Jednak nasza mentalnośc rozni sie troche od tej unijnej... i blizej nam na wschod niz na zachod, wystarczy spojrzeć nawet na mape, wiec nje badzmy na sile francuskim pudlem. 

 

Mam kumpla z liceum jeszcze - czyli znamy się już >30 lat.

Trzy lata temu jego matka zapisała go (...!) na wykłady.  Zaczął przy piwie mówić o "lewactwie" i in.

Pranie mózgu kogoś,  kto nigdy nie interesował się polityką - raczej sportem. Raptem pojawia się jakiś konstrukt - gotowy do przyswojenia i użytku. I tworzy się bezrefleksyjny fanatyzm.

I brak umiejętności udziału w dyskusji.

Przykre&smutne&zatrważające bo dzieci rosną. 

End of OT.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
10 godzin temu, MateuszWwa napisał:

i blizej nam na wschod niz na zachod

To jest wątek o chamstwie na drodze więc zakładam, że chodzi o tam właśnie temat. Oczywiście jest trochę kierowców, którzy takie wschodnie wzorce uważają za właściwe ( wiem o czym mówię - miałem okazję jeździć w Rosji). Ale ogólnie kultura na naszych drogach zdecydowanie jednak bliższa zachodowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fala napisał:

 

 

I brak umiejętności udziału w dyskusji.

 

 

Heh, tego to na pewno ich nie uczą a powinni, skupiają się na praniu mózgów i wbijaniu "faktów" do głowy bo przecież nie nauczą otwartości głowy, szukania odpowiedzi u źródeł czy właśnie merytorycznej dyskusji, podczas której ktoś mógłby co nieco wyjaśnić takiemu delikwentowi ;) Lepiej wbić topór w stół i nie pozwolić się nikomu odezwać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipk93 napisał:

Domyślam się, że ekipa mocno budowlana :D 

 

Czy automatyk montujący linię produkcyjną jest budowlańcem?

A jeśli masz na myśli alkohol, to zdziwisz się. Na budowach częsciej używa się alkomatu niż w biurach a powinno być odwrotnie.

Wracając do tematu: Zdarza mi się zobaczyć w lusterku światła drogowe i kierunkowskaz nawet przy 150km/h gdy jestem na lewym pasie. Ja jednak ignoruję takich kierowców, bo zawsze jestem na lewym pasie tylko na czas niezbędny do wyprzedzania a potem zjeżdżam na prawy.

Na odcinku z Warszawy do Strykowa aż prosi się o trzeci pas. Może będzie lepiej gdy siódemka z Warszawy do Krakowa i dalej, stanie się ekspresóką na całym odcinku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dyrekcja napisał:

Ale ogólnie kultura na naszych drogach zdecydowanie jednak bliższa zachodowi.

pod warunkiem, że nie trafi się samochód z rejestracją z "RU". I to na odcinku Stryków-Warszawa. Jakiś czas temu 4 panów z Toyoty Land Cruiser V8  próbowało najpierw  zmusić mnie do szybszej jazdy - w kolumnie. Nie wiem jak bym miał to zrobić, ale używali standardowej metody na zderzak , trąbienie, dawanie długimi, wygrażanie. Po czym jak wreszcie znalazła się przerwa miedzy TIRami na prawym i uciekłem przez nimi, to próbowali jeszcze  spychania z boku. Kolumna na lewym oczywiście niezmiennie jechała równym tempem , więc zabrali się za następnego. Jak wróciłem na lewy - standardowo zrobili mi hamowanie prawie do zera , Ponieważ 4 kolesi nie wyglądało na pracowników działu obsługi klienta, a ewidentnie nie skończył im się repertuar, to skończyło się na telefonie na 112. O dziwo nawet nie skończyłem czytać numeru rejestracji, a w policjantkę po drugiej stronie ogień wstąpił (w tle poszły szybkie komunikaty do innych). Chyba trafiłem na obywateli dawnego ZSRR, których samochód figurował na liście policyjnej...

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Godzinę temu, lojszczyk napisał:

Na odcinku z Warszawy do Strykowa aż prosi się o trzeci pas

Pod warunkiem, że ktoś będzie prawego pasa używał. Moje niedawne doświadczenia z drogi wyjazdowej na Białystok ( 3 pasy ) wskazują na to, że używanie prawego pasa w tym regionie jest ( na razie ?) w tym regionie jeszcze rzadszym zjawiskiem, niż na Śląsku ( A4 Katowice - Gliwice ). 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...