Jump to content

Recommended Posts

To już coś :)
Jak się chce, to chyba udowodnić się da -- na podstawie serii filmów i wydźwięku komentarzy nagrywającego, pełnych samozadowolenia z wygzekwowania swojego pierwszeństwa.
Może kiedyś któryś sprawco-poszkodowany się uprze, weźmie dobrego adwokata i to wyciągnie.

• Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Najgorsze chamstwo z jakim miałem do czynienia... Pijany kierowca. Najpierw myślałem, że gość się zakopał, sypał śnieg, ślisko na drodze, więc podjechałem do niego i faktycznie, z lekka utkn

No tak, a chwile poźniej 4:06 jest akcja, która moim skromnym zdaniem, potwierdza, że jednak brak jest kultury i myślenia. Z daleka widać co się dzieje, wystarczyło odpowiednio wcześniej zdjąć nogę z

Posted Images

1 godzinę temu, bvb napisał:

Może kiedyś któryś sprawco-poszkodowany się uprze, weźmie dobrego adwokata i to wyciągnie.

Albo koleżka-szeryf trafi na jakichś większych kozaków i będzie bolało :biglol:

• Like 3

No ja właśnie też mam nadzieję, że ktoś w końcu wytłumaczy gościowi pewne kwestie i przestanie się tak zachowywać.

A co jest prawilnego w rozpoczęciu wyprzedzania, gdy ciężarówka zasygnalizowała już zmianę pasa ruchu? :) Gość się robi znany, więc jak trafi na cwańszego, to rośnie szansa, że ten cwańszy go rozpozna :)Pisano tu, że gdzieś rozszyfrowano samochód i numery. Ktoś coś wie? Nie żebym namawiał do linczu, ale warto by było wiedzieć.

7 godzin temu, bvb napisał:

A co jest prawilnego w rozpoczęciu wyprzedzania, gdy ciężarówka zasygnalizowała już zmianę pasa ruchu?

No niezupełnie. Ciężarowy sygnalizował i rozpoczął zmianę pasa ruchu, praktycznie w tym samym momencie, co "bohaterski" Dominik.

32 minuty temu, Paweł_P napisał:

W końcu się doigra.

To wysoce prawdopodobne. Już na tym przykładzie mogło się skończyć. Wystarczyło żeby ciężarowy gwałtownie wcisnął hamulec (nietrudno o takie manewry, w sytuacji, gdy słyszy się klakson z tyłu), a drugi ciężarowy (ten już wyprzedzony) spóźnił się z reakcją o 1 sekundę...  szeryfowi raczej trudno było by wyjść z auta bez pomocy strażaków.

Ten buc z osobówki nie powinien mieć prawa jazdy,ciężarówka wykonywała manewr wyprzedzania prawidłowo sygnalizując i próba wyprzedzenia jej prawą stroną gdy wracała na swój prawy pas była debilna, kretyńska i na pewno celowa by było co pokazać w necie  :angry:

Zmienię nieco temat, ale też się tu nadaje.

Ładnych parę lat wstecz podjechałem z żoną pod skarbówkę i spokojnie czekam sobie na nią w samochodzie. Z miejsca parkingowego obok mnie wyjeżdżał facet Polonezem i spoglądając do tyłu przez ramię cofał wykonując jednocześnie skręt kierownicą. Nie kontrolował co się dzieje z przodem auta i w konsekwencji przerysował dwoje drzwi sąsiedniego auta (lepsza fura, ale już nie pamiętam marki). Gościu sądził, że nikt nie widział i odjechał. Odpisałem numery tablic i siedzę dalej w aucie. Po kilku minutach do uszkodzonego auta podchodzi facet przed 30 - stką, w okularach "spawalniczych" na oczach i otwiera auto. Nie zdążył jeszcze odpalić, gdy podszedłem do niego i mówię, co się stało. Facet wysiadł, obszedł auto, spojrzał na uszkodzenia, siarczyście pozdrowił jakąś bliżej nieokreśloną kobietę i ... odszedł. Po kolejnych kilku minutach do owego wozu podchodzi inny facet, nieco starszy i gustowniej ubrany i powtarza opisane wyżej czynności: otwiera auto, wsiada, pakuje kluczyk do stacyjki. Podchodzę do niego z mocno zdziwioną miną i pytam, czy to jego wóz? Trochę mało uprzejmie facet odpowiada, że g... mnie to obchodzi. Na co ja - wyciągając policyjną legitymację - mówię o Polonezie i uszkodzeniach, a następnie o facecie w ciemnych okularach... Gościu w ramach podziękowania i przeprosin za oschłe i mało kulturalne potraktowanie, uszczęśliwił mnie dobrym koniakiem, choć i tu się nie popisał, bo przyniósł go na komendę :facepalm:        i długo musiał tłumaczyć, że to nie łapówka.    

• Like 1
32 minuty temu, Guliwer napisał:

A może to była ustawka?

Trudno podejrzewać, że ktoś wystawia auto złodziejowi w takim miejscu (z jednej strony skarbówka, z drugiej komenda policji), choć podobno pod latarnią - najciemniej. 

Dominik się obsrał i usunął wszystkie filmy pokazujące jego wyczyny. Prawdopodobnie wystraszyl się, bo na wykopie już go znaleźli.

https://m.imgur.com/zWDBBIQ stłuczka po subaru. 

https://www.wykop.pl/link/3977369/szeryf-dominik-doprowadza-do-niebezcznej-sytuacji-znowu-szuka-stluczki/

A tu szeryf.

https://m.facebook.com/profile.php?id=100005999168880&ref=content_filter

Edited by allu
  • Haha 1
  • 2 weeks later...

A teraz mi napiszcie, kto jest większym "chamem" - kierowcy, którzy chyba byli zmuszeni tak postępować, czy policja, która do tego zamieszania dopuściła ?

Zamiast nie wypuszczać kierowców w zablokowany kierunek - itp.

21 minut temu, rombu napisał:

A teraz mi napiszcie, kto jest większym "chamem" - kierowcy, którzy chyba byli zmuszeni tak postępować, czy policja, która do tego zamieszania dopuściła ?

Zamiast nie wypuszczać kierowców w zablokowany kierunek - itp.

Z filmu nie wynika w czym zawiniła policja. Domyślam się jednak, że zdarzył się wypadek i jeden z kierunków ruchu był nieprzejezdny, wskutek czego "kierownicy" postanowili szukać własnej drogi. To niestety dość częste sytuacje na naszych drogach. Nie sądzę jednak, by skromne siły i środki policji można było rozpatrywać w kategorii chamstwa. Znam to niestety od podszewki, a zwykle wygląda to tak: " wypadkowy, jedź na skrzyżowanie ...., masz poważne zdarzenie, jedzie już karetka i straż, jak będę miał wolną załogę to wyślę ci wsparcie". Właśnie ta wolna załoga i wsparcie jest kwintesencją tematu, bo czasem grabarz zdąży wykopać dziurę w ziemi zanim przyjadą. 

W dniu ‎2017‎-‎10‎-‎21 o 18:59, allu napisał:

Dominik się obsrał i usunął wszystkie filmy pokazujące jego wyczyny. Prawdopodobnie wystraszyl się, bo na wykopie już go znaleźli.

https://m.imgur.com/zWDBBIQ stłuczka po subaru. 

https://www.wykop.pl/link/3977369/szeryf-dominik-doprowadza-do-niebezcznej-sytuacji-znowu-szuka-stluczki/

A tu szeryf.

https://m.facebook.com/profile.php?id=100005999168880&ref=content_filter

Co to w ogóle za pajac jakiś jest? Piękny Roman czy co za cholera?

Głupich nie sieją sami się rodzą.Kiedyś się koleś zdziwi i to bardzo.

5 minut temu, olo11 napisał:

Co to w ogóle za pajac jakiś jest? Piękny Roman czy co za cholera?

Głupich nie sieją sami się rodzą.Kiedyś się koleś zdziwi i to bardzo.

Masa jest takich którzy żerują... :( Niestety... 

BTW. Wg mnie, ostatnimi czasu coraz większym chamstwem jest wrzucanie praktycznie "wszystkiego" do sieci. Nie rozumiem takich ludzi... Ktoś wymusił pierwszeństwo - może przez zagapienie, problemy etc. ale co tam, trzeba wrzucić dla przysłowiowego "fejmu", nie mówię tutaj o ewidentnych, świadomych przegięciach. Przecież to chore jest... :facepalm: Już nie wspominam o gamoniach którzy wrzucają filmiki z kolizji, których się defacto dało uniknąć, "ale co tam... Walnę, bo co mi zależy". 
Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że kiedyś słyszałem w Szkole Jazdy, że jeżeli mamy możliwość uniknięcia kolizji nie robiąc przy tym krzywdy innym, to tak należy postąpić. Nijak się to ma do niektórych filmików w sieci...  :facepalm: :facepalm: :facepalm:

• Upvote 1
37 minut temu, thomson0073 napisał:

wydaje mi się, że kiedyś słyszałem w Szkole Jazdy, że jeżeli mamy możliwość uniknięcia kolizji nie robiąc przy tym krzywdy innym, to tak należy postąpić.

Dobrze ci się wydaje, bo Art. 3. 1. prd Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie. 

Edited by hak64
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
16 minut temu, ipsx82 napisał:

Hmmm " Nie od dziś wiadomo, że wielu kierowców nie zna podstawowych zasad ruchu drogowego i nie potrafi się zachować na skrzyżowaniach. To idealne miejsce na łowy dla wyłudzaczy odszkodowań komunikacyjnych z polis OC. " tak sobie myślę, że trochę niebezpiecznie jak ktoś wyjeżdża i nie zna takich zasad, a ponad to czy osoba która jedzie prawidłowo a umyślnie nie zachowa szczególnej ostrożności zasługuje na miano wyłudzacza? Chyba nawet nie na chama na drodze.