Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

To już coś :)
Jak się chce, to chyba udowodnić się da -- na podstawie serii filmów i wydźwięku komentarzy nagrywającego, pełnych samozadowolenia z wygzekwowania swojego pierwszeństwa.
Może kiedyś któryś sprawco-poszkodowany się uprze, weźmie dobrego adwokata i to wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest prawilnego w rozpoczęciu wyprzedzania, gdy ciężarówka zasygnalizowała już zmianę pasa ruchu? :) Gość się robi znany, więc jak trafi na cwańszego, to rośnie szansa, że ten cwańszy go rozpozna :)Pisano tu, że gdzieś rozszyfrowano samochód i numery. Ktoś coś wie? Nie żebym namawiał do linczu, ale warto by było wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bvb napisał:

A co jest prawilnego w rozpoczęciu wyprzedzania, gdy ciężarówka zasygnalizowała już zmianę pasa ruchu?

No niezupełnie. Ciężarowy sygnalizował i rozpoczął zmianę pasa ruchu, praktycznie w tym samym momencie, co "bohaterski" Dominik.

 

32 minuty temu, Paweł_P napisał:

W końcu się doigra.

To wysoce prawdopodobne. Już na tym przykładzie mogło się skończyć. Wystarczyło żeby ciężarowy gwałtownie wcisnął hamulec (nietrudno o takie manewry, w sytuacji, gdy słyszy się klakson z tyłu), a drugi ciężarowy (ten już wyprzedzony) spóźnił się z reakcją o 1 sekundę...  szeryfowi raczej trudno było by wyjść z auta bez pomocy strażaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten buc z osobówki nie powinien mieć prawa jazdy,ciężarówka wykonywała manewr wyprzedzania prawidłowo sygnalizując i próba wyprzedzenia jej prawą stroną gdy wracała na swój prawy pas była debilna, kretyńska i na pewno celowa by było co pokazać w necie  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię nieco temat, ale też się tu nadaje.

Ładnych parę lat wstecz podjechałem z żoną pod skarbówkę i spokojnie czekam sobie na nią w samochodzie. Z miejsca parkingowego obok mnie wyjeżdżał facet Polonezem i spoglądając do tyłu przez ramię cofał wykonując jednocześnie skręt kierownicą. Nie kontrolował co się dzieje z przodem auta i w konsekwencji przerysował dwoje drzwi sąsiedniego auta (lepsza fura, ale już nie pamiętam marki). Gościu sądził, że nikt nie widział i odjechał. Odpisałem numery tablic i siedzę dalej w aucie. Po kilku minutach do uszkodzonego auta podchodzi facet przed 30 - stką, w okularach "spawalniczych" na oczach i otwiera auto. Nie zdążył jeszcze odpalić, gdy podszedłem do niego i mówię, co się stało. Facet wysiadł, obszedł auto, spojrzał na uszkodzenia, siarczyście pozdrowił jakąś bliżej nieokreśloną kobietę i ... odszedł. Po kolejnych kilku minutach do owego wozu podchodzi inny facet, nieco starszy i gustowniej ubrany i powtarza opisane wyżej czynności: otwiera auto, wsiada, pakuje kluczyk do stacyjki. Podchodzę do niego z mocno zdziwioną miną i pytam, czy to jego wóz? Trochę mało uprzejmie facet odpowiada, że g... mnie to obchodzi. Na co ja - wyciągając policyjną legitymację - mówię o Polonezie i uszkodzeniach, a następnie o facecie w ciemnych okularach... Gościu w ramach podziękowania i przeprosin za oschłe i mało kulturalne potraktowanie, uszczęśliwił mnie dobrym koniakiem, choć i tu się nie popisał, bo przyniósł go na komendę :facepalm:        i długo musiał tłumaczyć, że to nie łapówka.    

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik się obsrał i usunął wszystkie filmy pokazujące jego wyczyny. Prawdopodobnie wystraszyl się, bo na wykopie już go znaleźli.

https://m.imgur.com/zWDBBIQ stłuczka po subaru. 

 

https://www.wykop.pl/link/3977369/szeryf-dominik-doprowadza-do-niebezcznej-sytuacji-znowu-szuka-stluczki/

 

A tu szeryf.

https://m.facebook.com/profile.php?id=100005999168880&ref=content_filter

Edytowane przez allu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 minut temu, rombu napisał:

A teraz mi napiszcie, kto jest większym "chamem" - kierowcy, którzy chyba byli zmuszeni tak postępować, czy policja, która do tego zamieszania dopuściła ?

Zamiast nie wypuszczać kierowców w zablokowany kierunek - itp.

Z filmu nie wynika w czym zawiniła policja. Domyślam się jednak, że zdarzył się wypadek i jeden z kierunków ruchu był nieprzejezdny, wskutek czego "kierownicy" postanowili szukać własnej drogi. To niestety dość częste sytuacje na naszych drogach. Nie sądzę jednak, by skromne siły i środki policji można było rozpatrywać w kategorii chamstwa. Znam to niestety od podszewki, a zwykle wygląda to tak: " wypadkowy, jedź na skrzyżowanie ...., masz poważne zdarzenie, jedzie już karetka i straż, jak będę miał wolną załogę to wyślę ci wsparcie". Właśnie ta wolna załoga i wsparcie jest kwintesencją tematu, bo czasem grabarz zdąży wykopać dziurę w ziemi zanim przyjadą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎10‎-‎21 o 18:59, allu napisał:

Dominik się obsrał i usunął wszystkie filmy pokazujące jego wyczyny. Prawdopodobnie wystraszyl się, bo na wykopie już go znaleźli.

https://m.imgur.com/zWDBBIQ stłuczka po subaru. 

 

https://www.wykop.pl/link/3977369/szeryf-dominik-doprowadza-do-niebezcznej-sytuacji-znowu-szuka-stluczki/

 

A tu szeryf.

https://m.facebook.com/profile.php?id=100005999168880&ref=content_filter

Co to w ogóle za pajac jakiś jest? Piękny Roman czy co za cholera?

Głupich nie sieją sami się rodzą.Kiedyś się koleś zdziwi i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, olo11 napisał:

Co to w ogóle za pajac jakiś jest? Piękny Roman czy co za cholera?

Głupich nie sieją sami się rodzą.Kiedyś się koleś zdziwi i to bardzo.

Masa jest takich którzy żerują... :( Niestety... 

BTW. Wg mnie, ostatnimi czasu coraz większym chamstwem jest wrzucanie praktycznie "wszystkiego" do sieci. Nie rozumiem takich ludzi... Ktoś wymusił pierwszeństwo - może przez zagapienie, problemy etc. ale co tam, trzeba wrzucić dla przysłowiowego "fejmu", nie mówię tutaj o ewidentnych, świadomych przegięciach. Przecież to chore jest... :facepalm: Już nie wspominam o gamoniach którzy wrzucają filmiki z kolizji, których się defacto dało uniknąć, "ale co tam... Walnę, bo co mi zależy". 
Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że kiedyś słyszałem w Szkole Jazdy, że jeżeli mamy możliwość uniknięcia kolizji nie robiąc przy tym krzywdy innym, to tak należy postąpić. Nijak się to ma do niektórych filmików w sieci...  :facepalm: :facepalm: :facepalm:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, thomson0073 napisał:

wydaje mi się, że kiedyś słyszałem w Szkole Jazdy, że jeżeli mamy możliwość uniknięcia kolizji nie robiąc przy tym krzywdy innym, to tak należy postąpić.

Dobrze ci się wydaje, bo Art. 3. 1. prd Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie. 

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
16 minut temu, ipsx82 napisał:

 

Hmmm " Nie od dziś wiadomo, że wielu kierowców nie zna podstawowych zasad ruchu drogowego i nie potrafi się zachować na skrzyżowaniach. To idealne miejsce na łowy dla wyłudzaczy odszkodowań komunikacyjnych z polis OC. " tak sobie myślę, że trochę niebezpiecznie jak ktoś wyjeżdża i nie zna takich zasad, a ponad to czy osoba która jedzie prawidłowo a umyślnie nie zachowa szczególnej ostrożności zasługuje na miano wyłudzacza? Chyba nawet nie na chama na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...