Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Dobi1972 napisał:
5 minut temu, rombu napisał:

Warszawa tutaj --->   stopagresjidrogowej@ksp.policja.gov.pl

 

To znaczy jakich ?

 

I z całym szacunkiem do Ciebie, siebie też zgłoś

Chodnikiem się nie jeździ. Chcesz / chcecie mieś dojazd do parkingu - proszę zgłosić do zarządcy drogi i przebudować chodnik i dołożyć prawidłowe oznakowanie.

 

 

Wygląda to na wjazd na parking nawet krawężnik przystosowany. Zakaz ruchu z tabliczką czyli z wyjątkami. 

 

już zrozumiałem oburzenie kolegi wcześniej, tam jest wjazd na parking, a zakaz dotyczy parkowania na stałe dla innych osób niż pracownicy ;)

No ale solidarność posiadaczy EVO musi być :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, markos007 napisał:

gość ewidentnie ma predyspozycje do jeżdżenia co najwyżej komunikacją miejską. Nie każdy dorósł do posiada szybszego auta

To, że jest "kiepskim" kierowcą to widać. Ale dlaczego kojarzysz  to z "takim autem".

Te same manewry można wykonać każdym samochodem.

 

13 minut temu, markos007 napisał:

nie wiem do czego pijesz?

 

12 minut temu, Dobi1972 napisał:

Wygląda to na wjazd na parking nawet krawężnik przystosowany. Zakaz ruchu z tabliczką czyli z wyjątkam

No właśnie "wygląda" na samowolną przeróbkę.

Czyli wykroczenie - jazda po chodniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rombu napisał:

To, że jest "kiepskim" kierowcą to widać. Ale dlaczego kojarzysz  to z "takim autem".

Te same manewry można wykonać każdym samochodem.

 

 

No właśnie "wygląda" na samowolną przeróbkę.

Czyli wykroczenie - jazda po chodniku.

 

 

Jeśli nawet tak jest to z punktu widzenia kierowcy jest to bez znaczenia.  Jak już to problem zarządcy drogi czy nadzoru budowlanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rombu napisał:

To, że jest "kiepskim" kierowcą to widać. Ale dlaczego kojarzysz  to z "takim autem".

Te same manewry można wykonać każdym samochodem.

 

widzę analiza każdego napisane słowa: czas start. Określenie "takim autem" nie miało na celu wbicia w szpilki akurat kierowców "Evo" bo to widać najbardziej zabolało, tylko odniosło się akurat do tego kierowcy w takim aucie (jechałby Subaru, BMW, nic by to nie zmieniło) ;)

 

8 minut temu, rombu napisał:
35 minut temu, Dobi1972 napisał:

Wygląda to na wjazd na parking nawet krawężnik przystosowany. Zakaz ruchu z tabliczką czyli z wyjątkam

No właśnie "wygląda" na samowolną przeróbkę.

Czyli wykroczenie - jazda po chod

 

Nie wydaje mi się ale ktoś zaprojektował parking + szlaban i wjazd zaprojektowany (żadnego podjazdu tam pod krawężnik nie ma) więc żadnego łamania przepisów tam nie ma (to że ktoś nie przeprojektował chodnika akurat nie ma dla mnie znaczenia bo niejednokrotnie na ten parking wjeżdżały też służby publiczne), ale oczywiście przekaz rozumiem i szukanie dziury w całym "widzisz łamanie przepisów innych ale już swoich bardzo niebezpiecznych zachowań jak rzekoma jazda przez chodnik już nie!" :)

Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dobi1972 napisał:

Jeśli nawet tak jest to z punktu widzenia kierowcy jest to bez znaczenia

Z punktu widzenia kierowcy to ja widzę chodnik. Ciągły, bez żadnego podjazdu/wjazdu.

10 minut temu, markos007 napisał:

Określenie "takim autem" nie miało na celu wbicia w szpilki akurat kierowców "Evo" bo to widać najbardziej zabolało

Zabolało. W dodatku innych tez boli, bo co się nie stanie to kierowca EVO winny.

 

13 minut temu, markos007 napisał:

Nie wydaje mi się ale ktoś zaprojektował parking + szlaban i wjazd zaprojektowany (żadnego podjazdu tam pod krawężnik nie ma) więc żadnego łamania przepisów tam nie ma, ale oczywiście przekaz rozumiem i szukanie dziury w całym :)

Możesz podać adres tego parkingu?

Dziurę w całym to znajdzie policja- uwielbiają takie sytuacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rombu napisał:

Zabolało. W dodatku innych tez boli, bo co się nie stanie to kierowca EVO winny.

 

Rozumiem, że jako kierowca EVO czujesz solidarność z innym właścicielem tego auta ale dla potencjalnych zabójców i idiotów za kółkiem nie ma miejsca na głaskanie i usprawiedliwianie bo jak napisałem wcześniej, ten kierowca zrobił takie manewry drugi raz w przeciągu miesiąc więc po prostu "ten typ tak ma".

Dlatego tym oto akcentem kończę dyskusję na temat złych kierowców Evo :)

 

13 minut temu, rombu napisał:

Możesz podać adres tego parkingu?

przy skrzyżowaniu ulicy Potockiej i Mickiewicza w Warszawie. Przy zgłaszaniu na policję możesz oczywiście to podać :)

Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rombu napisał:

Zabolało. W dodatku innych tez boli, bo co się nie stanie to kierowca EVO winny.

 

Chyba nie chodzi o markę samochodu, tylko że "mocny" samochód nie jest dla każdego. Chyba kierowcy BMW mają gorzej też są wszystkiemu winni, tak to bywa ze stereotypami. 

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli dochodzimy do modelu społeczeństwa bawarskiego - zdyscyplinowani obywatele, sami na siebie donoszą wyręczając odpowiednie służby.

Oczywiście takich zachowań jak wspomniane "EVO" nie pochwalam.

 

p.s. 48km/h w mieście???? :blink::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, dako napisał:

 

Powoli dochodzimy do modelu społeczeństwa bawarskiego - zdyscyplinowani obywatele, sami na siebie donoszą wyręczając odpowiednie służby.

Oczywiście takich zachowań jak wspomniane "EVO" nie pochwalam.

 

p.s. 48km/h w mieście???? :blink::blink:

 

 

napisałem wcześniej elaborat, że o żadne donoszenie nie chodzi a przytemperowanie psychola, który jeździ za kierownicą zamiast komunikacją miejską ;)

a jakie mamy ograniczenie w mieście? 30 czy 80 km/h bo może nie jestem na bieżąco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dobi1972 napisał:

W przypadku gdy jest tam sygnalizacja świetlna to może sobie wyprzedzać, pytanie po co skoro jedziesz przepisowo więc on musi przekroczyć prędkość (jak widać na filmie sporo) no i nie z tego pasa co trzeba.

 

Pod koniec filmu po chamsku wyprzedza na pasach i skrzyżowaniu bez sygnalizacji. No i jak zauważyłeś, wcześniej jedzie z nie tego pasa.

 

2 godziny temu, rombu napisał:

Zabolało. W dodatku innych tez boli, bo co się nie stanie to kierowca EVO winny.

 

Też nie rozumiem, czemu zabolało Cię stwierdzenie, że niebezpieczny idiota nie powinien jeździć EVO. Nie wiem, może to głupie, ale od kierowców Subarów oczekuję trochę wyższych standardów niż od innych i jak widzę taką akcję, to mam ochotę wszystkich za niego przeprosić, a potem dogonić i skopać tyłek. Tyle, że na dobrych chęciach się kończy, bo jak tu dogonić, nie łamiąc pięćdziesiątki :D 

23 minuty temu, dako napisał:

50km/h jest dla wszystkich pojazdów w tym 40-tonowych tirów, autobusów- logiczne, że dla osobówek jest więcej ;)


Z chęcią zaśmieję się z tego dowcipu, jak tylko takie scenki znikną z naszych ulic i na nagrywanie takich filmików będziemy musieli jeździć gdzieś daleko od Polski ;p

Edytowane przez bvb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bvb napisał:

Pod koniec filmu po chamsku wyprzedza na pasach i skrzyżowaniu bez sygnalizacji. No i jak zauważyłeś, wcześniej jedzie z nie tego pasa.

 

nie chodzi właśnie o to, że akurat mnie wyprzedził bo nigdy nie mam z tym problemu, tylko kwestia tego w jakim miejscu to zrobił (dokładnie widać, że jest to pas do skrętu w lewo) oraz jak dokonał manewru wyprzedzania kolejnego auta (przejście + skrzyżowanie) które jest widoczne bardzo dobrze i za taki manewr z miejsca powinien mieć zabrane prawo jazdy. 

49 minut temu, dako napisał:

50km/h jest dla wszystkich pojazdów w tym 40-tonowych tirów, autobusów- logiczne, że dla osobówek jest więcej ;)

 

racja, wąska droga z samochodami zaparkowanymi po obydwu stronach jezdni dodatkowo w blokach i z przejściami dla pieszych co 300 m. Idealnie warunki na minimum 70 km/h ;)

Edytowane przez markos007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam skrupułów nie mam i delikwentów co łamią po chamsku  ale tak fest zgłaszam na Policję już miałem okazje 3 takie nagrania przekazać a 4 niestety nieczytelne nr rejestracji do zgłoszenia ale chyba najgorsze z do tej pory zarejestrowanych a nie chciało mi się typa gonić po uliczkach osiedlowych by złapać w kamerę nr rejestracyjne. A tu link do tego zdarzenia i sami powiedzcie czy takich idiotów byście nie zgłaszali co wyprzedzają na przejściach dla pieszych gdy inne auta zatrzymują się by przepościć pieszego

https://drive.google.com/open?id=0By4CJwuktMWHWkJGQnRhX0xFcG8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś ominął radiowóz, gdy zatrzymałem się przed przejściem. I nie były to dawne czasy, może z rok temu.

Póki 99% kierowców nie rozumie, na czym polega problem (zwłaszcza z wyprzedzaniem przed przejściem - klasyczne "przecież ja spokojnie jechałem swoim pasem"), to zgłaszanie tych przypadków nic nie zmieni bez szerokiej akcji infomacyjnej. Jakby się pan Dworak nie dwoił i troił, to ogląda go tylko garstka. Pewnie gdybym go kiedyś nie zobaczył, to też bym dziś nie miał pojęcia, o co ten cały szum i zadawałbym głupie pytania, dlaczego "aż" 10pkt i czy nie wystarczy pouczenie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ipsx82 napisał:

jak tam skrupułów nie mam i delikwentów co łamią po chamsku  ale tak fest zgłaszam na Policję już miałem okazje 3 takie nagrania przekazać a 4 niestety nieczytelne nr rejestracji do zgłoszenia ale chyba najgorsze z do tej pory zarejestrowanych a nie chciało mi się typa gonić po uliczkach osiedlowych by złapać w kamerę nr rejestracyjne. A tu link do tego zdarzenia i sami powiedzcie czy takich idiotów byście nie zgłaszali co wyprzedzają na przejściach dla pieszych gdy inne auta zatrzymują się by przepościć pieszego

https://drive.google.com/open?id=0By4CJwuktMWHWkJGQnRhX0xFcG8

Gwoli ścisłości; jeżeli pojazd stoi to inny jadący w tym samym kierunku go omija, nie wyprzedza. Jeżeli pojazd znajduje się w ruchu a inny przejeżdża obok poruszając się w tym samym kierunku z większą prędkością to wtedy wyprzedza.

Nomen omen jedno i drugie zakazane i niebezpieczne.

PS

Przed przejściem rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dobi1972 napisał:

W przypadku gdy jest tam sygnalizacja świetlna to może sobie wyprzedzać, pytanie po co skoro jedziesz przepisowo więc on musi przekroczyć prędkość (jak widać na filmie sporo) no i nie z tego pasa co trzeba.

A czy @markos007 miał na myśli wyprzedzanie na skrzyżowaniu ze światłami, na filmie widać że Evo wyprzedza na przejściu dla pieszych i zdaje się na skrzyżowaniu nie na światłach a już dalej na końcówce filmu. Zgadza się iż na światłach pojechał z nieprawidłowego pasa na wprost.
 

@markos007 np: http://stopdrogowymwariatom.pl/jak-zglosic-wykroczenie/

Najbardziej skuteczna pomoc w wyeliminowaniu wariata drogowego to przedstawienie materiału gdzie jednoznacznie można wskazać kierującego popełniającego konkretne wykroczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lewy87r napisał:

Wskazać kierującego ? :) Sprawa trafi do sądu i nikomu nic nie będzie bo nie udowodnią nikomu, ze kierował autem.

 

No właśnie, czy z filmiku bez nagranej twarzy kierowcy można komuś zrobić sprawę?

Przy zdjęciach z radaru jest kara za niewskazanie sprawcy ale wtedy bez punktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, GREGG napisał:

No właśnie, czy z filmiku bez nagranej twarzy kierowcy można komuś zrobić sprawę?

Zgodnie z przepisami karze podlega kierujący który popełnił wykroczenie. Brak "twardych" dowodów i jednoznacznego wskazania sprawcy wykroczenia może powodować komplikacje w postępowaniu i zakończyć się umorzeniem takiej sprawy. To jest potencjalnie przysłowiowy temat rzeka.

 

16 minut temu, GREGG napisał:

Przy zdjęciach z radaru jest kara za niewskazanie sprawcy ale wtedy bez punktów

Nie jest to całkowicie prawdziwe stwierdzenie, iż za brak wskazania sprawcy wykroczenia jest kara. Znajomość przepisów, paragrafów itd pozwala na anulowanie mandatu z fotoradaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
ORMO nie śpi. ORMO czuwa.

Nie rozumiem, co Cię tak bulwersuje. Jest kategoria kierujących (żeby nie rozszerzać tego na ogół zachowań), którzy wszystko i wszystkich mają w poważaniu. Są sprytniejsi, szybsi, lepsi, a cała reszta wokół jest planktonem hamującym ich ruchy. Nie ważne czy mają auto za 1.000pln czy za 300.000pln, to kwestia samoświadomości.

Do ich świadomości cokolwiek dociera zasadniczo, jeśli trafią na podobnego delikwenta, albo trafią na policję zanim coś nieodwracalnego się wydarzy. Obywatelskie zachowanie zwiększa ich szanse na przeżycie na wolności i w zdrowiu w ramach drugiego scenariusza.
Sam nic nigdy nie wysłałem, ale nie mam nic przeciwko wysyłającym takie drastyczne scenki do rozstrzygnięcia winy i kary przez uprawniony organ. Mnie nauczono odpowiadać za swoje zachowanie, więc jeżeli kiedyś zrobię coś głupiego, zostanę nagrany i wysłany, a potem ukarany, pretensję będę miał do siebie.
Pozdrawiam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, rafacon napisał:

Mnie nauczono odpowiadać za swoje zachowanie, więc jeżeli kiedyś zrobię coś głupiego, zostanę nagrany i wysłany, a potem ukarany, pretensję będę miał do siebie.

 

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, markos007 napisał:

przy skrzyżowaniu ulicy Potockiej i Mickiewicza w Warszawie. Przy zgłaszaniu na policję możesz oczywiście to podać :)

Chyba coś Ci się pomyliło, bo to Ty chcesz zgłaszać.

Aż się prosi napisać : "Jak to ma w zwyczaju kierowca takiego samochodu"

Ale ja lubię Subaru, więc to nie ja napisałem powyższe.

A adres był mi potrzebny, żeby sprawdzić, czy przez ten chodnik jest wjazd na parking.

Więc, jest i nie popełniasz wykroczenia jadąc tym chodnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...