Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazd wolnobieżny można wyprzedzić na zakazie wyprzedzania, ale pod warunkiem nieprzekroczenia linii podwójnej ciągłej, o ile taka jest. Tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy sobie tutaj teoretyzować, ale przepis ten w praktyce jest martwy. Gdyby stosować go literalnie, na wielu drogach wojewódzkich, gminnych oraz lokalnych (klasa drogi "Z" oraz niższe, szerokość drogi maks. 3 m) przepisowo jadący rowerzysta jest w stanie zablokować ruch na kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów. Chwała policjantom, że zachowali zdrowy rozsądek.

 

@Tichy musisz trochę bardziej pozytywnie patrzeć na otoczenie, nie każdy łamiący przepisy ruchu drogowego jest od razu szefem mafii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli boisz się,że wytropią Cię po IP to nagraj filmik na CD i wyślij do komendy pocztą. Proste ;)

Chyba zacznę tak robić - trochę wiecej czasu pochłania, ale (przy robieniu tego w rękawiczkach - wersja hardcore) nie ma szans, żeby doszli, od kogo to. A może umówimy się, że wszyscy zaczniemy wysyłać takie filmiki na policję? :)


 

 

Tichy musisz trochę bardziej pozytywnie patrzeć na otoczenie, nie każdy łamiący przepisy ruchu drogowego jest od razu szefem mafii ;)

Mnie tam i pionek mafijny straszny ;)  Pozytywne patrzenie na otoczenie zostało mi wybite z głowy wiele lat temu przez doświadczenie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może jeszcze dodam, nowe zachowanie chamów tym razem poza drogą. Od pewnego czasu parkuję samochód w centrum handlowym gdzie mam wykupione miejsce parkingowe (takie z "motylkiem") tylko dla mnie itp. Miejsce jest w strefie publicznej więc dojazd do niego jest niestety dostępny dla każdego. Bywa, że osoby parkujące tam nie podnoszą barierki "motylka"  i co się dzieje - jest grupa osób która pakuje się w to miejsca, z tego co obserwuję bywa że to te same osoby (tzn. samochody). Nie wiem co myśleć o takich osobnikach ... żeby nie było miejsc wolnych jest zwykle dużo (bezpłatnych) a w strefie płatnej 1h za darmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Być może, chociaż podwójnej ciągłej nie można przekraczać nigdy ... a za 200m był koniec miejscowości i tam wszyscy wyprzedzili traktor

Jest też taki bardzo trudny, bo zdroworozsądkowy, manewr umożliwiający innym wyprzedzenie blokującego ruch pojazdu, gdy nie da się wyprzedzić zgodnie z przepisami lub z zachowaniem bezpieczeństwa. Tylko jakoś jego wykonanie jest tak abstrakcyjne że wręcz awykonalne. Wystarczy tylko, że wolniejszy delikwent zjedzie na chwilę na zatokę lub na pobocze, aby choć odrobinę rozładować ruch. Niestety jest to jeszcze zbyt wielkie wyzwanie mentalne dla polskich kierowców. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można się potem spodziewać wizyty "smutnych panów", porwania lub pobicia (także żony ludz dziecka), zniszczenia mienia, ataków hakerskich, wyczyszczenia konta, zwłaszcza jeśli się trafi na mafioza.

 

bo każdy pirat drogowy jest tez komputerowym :D - a jak się wkurzy to Cie zbombarduje i podrzuci wąglika. trochę się zagalopowałeś mam wrażenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I

 

bo każdy pirat drogowy jest tez komputerowym

 

 

Chodziło mi o to, że dla gościa z mafii wynajęcie hakera, żeby mi zrobił "bałagan" w kompie lub opróżnił konto, nie jest niczym trudnym.

Za duzo filmow chyba ogladasz. Najpierw haker wyczysci ci konto i komputer a pozniej "hitman" cie odwiedzi a spotkanie bedzie wygladalo mniej wiecej tak:

 

 

 

 

 

 

 

 

W zdecydowanej wiekszosci to sa zwykli frustraci z wielkimi kompleksami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo filmow chyba ogladasz.

Dawniej sporo, ale tylko klasyka sprzed lat, s.f., fantasy i takie tam, żadnych gangsterskich i raczej żadnych PL po 1990 r., więc to nie z filmów, tylko z życia niestety. Tego filmu, co wrzuciłeś, na przykład nie znam, ale dialog fajny :-)

W zdecydowanej wiekszosci to sa zwykli frustraci z wielkimi kompleksami.

Oczywiście masz rację, ale 100% pewności nie ma, wolę być ostrożny. Wiadomo, że opisany przeze mnie rozwój wypadków jest raczej wyjątkiem, niż regułą, a prawdopodobieństwo jego zaistnienia jest niewielkie. Pewnych rzeczy nie mogę napisac na Forum, ale uwierz mi - widziałem i słyszałem takie rzeczy, że strach.

Tichy, najlepiej wybudowac szalas w lesie, nie placic karta, komputera nie uzywac wcale, i nigdy nigdy nie patrzec w gore (satelity), a reszta z nas moze po prostu nie tolerowac dziadostwa :D

Ależ moja wypowiedź nie znaczy, że ja nic nie robię w kierunku zwalczania "chamów na drodze" (oraz w życiu), wręcz miałem w życiu przez to nieprzyjemości, nie wszystkie też moje działania chcę tu opisywać. Chciałem tylko ostrzec, że bywają też "złe zakończenia" i żebyście uważali na siebie, tylko tyle. Jestem jak najbardziej przeciw buractwu na drogach - nie mówię, że jeżdżę bezbłędnie i że się nie mylę, nie znoszę tylko działań z premedytacją, które denerwują lub wręcz zagrażają innym (przykład tego "pana" z Vito jest idealny).

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może umówimy się, że wszyscy zaczniemy wysyłać takie filmiki na policję? :)

Ja tam wyślę jak tylko jakiś filmik mieć będę ;)

Co do anonimowości, to można też skorzystać z TOR'a i wysłać anonimowo od siebie z domu :D Trzeba tylko wiedzieć jak z TOR'em postępować, bo łatwo jest się zagapić i wtedy z anonimowości nici ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...