Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem. Wypadek na autostracie, pełna blokada, wszyscy zwalniają, bo widzą co się dzieje i spokojnie dojeżdżają do korka. W lusterku pojawia się ch..., nie cham w nowiurkim Mesiu coupe (nie kojarze modelu ale raczej z tych wyższych) i wyprzedza najpierw mnie z prawej strony, a następnego po pasie awaryjnym :blink: , i tak wężem. Wyszło na to, że stanął przede mną w tym korku. Podszedłem powiedzieć mu co nieco - reakcja łatwa do przewidzenia. Kuzyn Froga nielamże....

Szkoda słów.

Tak na marginesie VW, Mercedes, Audi i BMW powinno wytaczać takim kołkom procesy cywilne z tytułu narażenia na szwank reputacji marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po co oni w ogóle pchają się tymi rowerami na szosę? Są parki, lasy, można się relaksować jazdą na rowerze. Jezdnia jest dla samochodów.

:facepalm::toobad:

 

 

a to nie byl zart? :)

 

a z innej ale wlasciwej beczki ...

 

stoimy sobie pod poczta (z tym ze to akurat nie jest najwazniejsze) a tu po drugiej stronie jezdni ... DUUUP!

Jakis patafian jechal sobie dostawczakiem i zaczepil zderzakiem zaparkowane auto.

Kulturalnie sie zatrzymal i wyszedl, poogladal, my poszlismy na poczte po czym akurat przechodzilismy obok tego zaczepionego auta, oczywiscie zadnej kartki z kontaktem, nic, patalach pojechal sobie dalej.

Zadzwonilem na policje i mam nadzieje ze go znalezli bo kamer w okolicy zapewne sporo.

Jak mozna byc takim fiutelonem?

 

Osiol jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w biedronce - to taki market z niższymi cenami - staję na wolnym miejscu akurat na pierwszym było akurat wolne. Gadam z kimś przez tel i widzę, że koło mnie zatrzymuje się inny samochód, gościówa (około 55 lat) gasi silnik i otwiera drzwi. Tak sobie myślę zareaguję, bo w końcu może jest szeroko ale na parkingi pełno wolnych miejsc! Mówię, proszę Pani (chciałem stara wiedźmo - ale się ugryzłem w język) to nie jest miejsce wyznaczone na parkowanie, stoi pani w przejeździe... Ona mi na to "To nic, tu zawsze ktoś stoi więc i ona może" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnoć Tomku.....no i niezbyt ładnie tak podglądać .

Wszystko OK, problem taki tylko, że nie da się normalnie jeździć tak zasyfionym autem, powoduje to zagrożeniem w ruchu. Stosy faktur, siatek, pudełek, odpadków pod fotelem kierowcy, na desce rozdzielczej to po prostu niebezpieczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Uwierz mi zawróciłbym i złożyłbym na jego gębie mój podpis

 

 

Niestety za pobicie bezmózgowca odpowiedzialność jest taka sama, jak za homo sapiens.

Natomiast takich idiotów, stwarzających bezsensownie zagrożenie dla innych powinno się karać. Można filmik podrzucić policji, lub do tego programu TV, współorganizowanego przez policję właśnie. Rejestrację widać dobrze, jego "wyczyny" także.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można filmik podrzucić policji, lub do tego programu TV, współorganizowanego przez policję właśnie. Rejestrację widać dobrze, jego "wyczyny" także.

To rozwiązanie ma niestety poważną wadę: potem policja ciąga po sądach, wzywa jako świadka itp. Co gorsza, w aktach są dane, kto to przesłał i z jakiego maila, a nawet jeśli nie ma, to druga strona może pewnie zarządać ujawnienia "kapusia" i mają wszystko: IP kompa, e-mail, adres zamieszkania, imię i nazwisko... Można się potem spodziewać wizyty "smutnych panów", porwania lub pobicia (także żony ludz dziecka), zniszczenia mienia, ataków hakerskich, wyczyszczenia konta, zwłaszcza jeśli się trafi na mafioza. Żeby się dało w 100% anonimowo, żeby żadne służby ani mafia nigdy nie znalazły "źródła", to bym pierwszy słał filmiki ;)  Tylko czy na podstawie takiego anonimu możba by kogoś skazać? Zawsze by jego adwokat powiedział, że skoro nie wiadomo, kto, kiedy i czym nagrał oraz skoro to nie oryginał ściągnięty poprzez blokera wprost z urządzenia rejestrującego, to może być sfabrykowany i nie może być podstawą do skazania :(

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Czy bezpośrednie bicie po gębie jest mniej ryzykowne ?

Ponadto, o ile wiem, niektóre media jak najbardziej tego typu nagrania, gdzie skandaliczne, niebezpieczne zachowanie jest jednoznaczne na swych stronach publikują. Nawet jeżeli policja nie miałaby się tym zająć, to i tak trochę się takiemu idiocie nabruździ.

Inne pytanie - czy jest właściwym pozostawianie na drodze takich wariatów bez konsekwencji ?

Co będzie, jakie będzie Pan miał uczucia, gdy pojawi się za kilka dni, tygodni, miesięcy notatka o spowodowanie śmiertelnego wypadku na drodze przez pirata, którego Pan rozpozna jako tego z filmiku ?

 

Sam niedawno oddałem w ręce policji pijanego ( a właściwie : nawalonego jak bombowiec ) "kierowcę" po zabraniu mu kluczyków od auta. Być może będę wzywany jako świadek, ale i tak uważam, że właśnie tak należało zrobić.

 

Inny, pasywny sposób postępowanie składa się sumarycznie na to, co nazywamy społeczną akceptacją...

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bezpośrednie bicie po gębie jest mniej ryzykowne ?

Ależ nigdzie nie twierdziłem, że należy użyć wariantu z biciem, oczywiście za to jest pewny kryminał.

Ponadto, o ile wiem, niektóre media jak najbardziej tego typu nagrania, gdzie skandaliczne, niebezpieczne zachowanie jest jednoznaczne na swych stronach publikują. Nawet jeżeli policja nie miałaby się tym zająć, to i tak trochę się takiemu idiocie nabruździ.

To jest myśl, anonimowo do mediów można podrzucić ;)

Inne pytanie - czy jest właściwym pozostawianie na drodze takich wariatów bez konsekwencji ?

Oczywiście nie mam żadnych wątpliwości moralnych, jestem za zdecydowanymi reakcjami. Zastanawiałem się tylko nad ryzykiem z tym związanym dla mnie (i mojej rodziny) bezpośrednio, a to jednak jest dla mnie priorytet, nawet kosztem moralności, zwłaszcza że nie szkoliłem się w technikach samoobrony, nie posiadam broni palnej, zaś na ochroniarzy mnie nie stać. Znam bowiem przypadek, że taki delikwent (tj. tytułowy "cham na drodze", nawiasem mówiąc z Audi) wyciągnął broń i wycelował... :facepalm:

Nawet jeżeli policja nie miałaby się tym zająć

Jakiś czas temu zapytałem policję, czy można im nadsyłać takie materiały - z odpowiedzi wynikało, że nie są zainteresowani... :toobad:  Pewnie, lepiej stać z radarami na drogach, spokój, cisza, sarenki biegają, a kasa sama płynie, premie lecą, norma wyrobiona... :( Skoro oni na to leją, to ja mam robić za nich? Mam film, na którym facet (młodzian w stylu "młodzi gniewni, kur..., kur...., masz jakiś problem, kur...?") przechodzi na czerwonym świetle przed radiowozem. Policja nań trąbi, a on zatrzymuje się, odwraca i jeszcze im wygraża i coś krzyczy. Zero reakcji, nawet się nie zatrzymali. To co, może ja miałem się zatrzymać i mu wytłumaczyć?

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady, nie dajmy się zastraszać, bo przez to, tak jak wspomniała Dyrekcja, czyny stają się społecznie akceptowalne.

 

Jeśli boisz się,że wytropią Cię po IP to nagraj filmik na CD i wyślij do komendy pocztą. Proste ;)

 

Zresztą 99% tych chojraków to tylko nieszkodliwi "maczo" straszący groźną gadką.

 

Mnie najbardziej wkurza bierna postawa innych kiedy ja reaguję, bo to powoduje, że delikwent czuje się bezkarny - co ja mogę, skoro innym to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos policji...

Dwa dni temu wracałam z Kaszub do Gdańska, za Wyczechowem z naprzeciwka co drugi mrugał... czyli stoją w Borczu po mojej stronie, w znanym miejscu ;)

Jedziemy sznurkiem za traktorkiem, bo nie ma jak wyprzedzać. Zakaz i podwójna ciągła... po czym na kawałku prostej gość jadący jako pierwszy za traktorem wyprzedził go na tej podwójnej ciągłej, manewr zakończył jakieś 100m przed radiowozem ...

 

Czy policja zareagowała?

 

 

Ależ skąd, oni tylko suszarkę umieli obsługiwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zwyczajnie kierowali się zdrowym rozsądkiem? Jak napisałaś był to traktor na kawałku prostej, ale z zakazem. Choć faktycznie powinni zatrzymać i udzielić pouczenia, karą współmierną byłoby choćby to, że gość wylądowałby na końcu sznurka :)

Edytowane przez Giechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...