Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie dla Słowaków to sprawa bardzo ważna - przykładne wyroki będą służyły odstraszeniu w przyszłości piratów drogowych (z Polski). A więc moim zdaniem nie mają najmniejszych szans na wywinięcie się. Wręcz przeciwnie - Słowacy przez wysokie wyroki dadzą jasny przekaz, że u nich takie rzeczy nie przechodzą. Zakładam też, że społeczeństwo słowackie oczekuje od ich władzy sądowniczej pełnej surowości, a tam też są politycy i wybory i nikt nie pozwoli na to, by to tym idiotom uszło płazem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Przemeq napisał:

będą służyły odstraszeniu w przyszłości piratów drogowych (z Polski)

abstrahując od meritum - nie jeżdżę zbyt często przez / na Słowację ale ostatnio jechałem do Serbii i mimo sporej ilości polskich aut różnej klasy nie zauważyłem polskiego piractwa. Największy problem to furmani z Rumunii, Bułgarii, Mołdawii niezależnie od klasy pojazdu - ruskie klimaty w centrum Europy. A najgorzej odcinek Bratysława - Budapeszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RoadRunner napisał:

Na razie nie, ale nie czy czasem wyroku nie odbywa się w kraju rodzimym ?

Może ktoś naświetli jak to jest.

 

Zgodnie z przepisami UE nasz sąd musi uszanować słowacki wyrok. Są oczywiście wyjątki, typu czyn kwalifikowany jako przestępstwo w kraju X nie jest przestępstwem u nas, ale żaden z tych wyjątków nie będzie miał  zastosowania w tej sprawie.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgodnie z przepisami UE nasz sąd musi uszanować słowacki wyrok. Są oczywiście wyjątki, typu czyn kwalifikowany jako przestępstwo w kraju X nie jest przestępstwem u nas, ale żaden z tych wyjątków nie będzie miał  zastosowania w tej sprawie.

Po skazaniu prawomocnie, kierujący zwrócą się o odbycie kary w Polsce, albo wcześniej Minister Sprawiedliwości zwróci się o przekazanie ścigania, lub później o przejęcie skazanego. Skoro tam grozi im mniejszy wyrok, pewnie starania rozpoczną się po wyroku.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja kiedy to auto prowadzi kierowcę. "Mam mocną, szybką furę to jestem niezniszczalny i mogę więcej."
Zero mózgu tylko but w podłogę. Mam nadzieję że zostaną przykładnie ukarani.
Nie ma żadnego usprawiedliwienia na taką sytuację.

A usprawiedliwianie ferrari, że by się zmieściło, tylko porsche je stuknęło to hit. :facepalm:



Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przez takich drogowych szaleńców, my wszyscy, Polacy poniesiemy konsekwencje. Przygotujcie się, że w najbliższych miesiącach, słowaccy policjanci będą sobie urządzać polowania na Polaków :( A tu za pasem sezon narciarski i wyjazdy na południe, ech ...

 

Poza tym, kierowca Mercedesa uczestniczącego w całym zdarzeniu, to "pseudo-dziennikarz" motoryzacyjny (ForzaMagazine i Cars & Coffee Poland). Czyli ktoś, od kogo powinno wymagać się więcej :(

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tacy "bieda-dziennikarze" ... dotyka ich przede wszystkim bieda umysłowa i organizacyjna ... biorą do testów sportowe auto za milion, a nie są w stanie zorganizować i przeprowadzić testów na torze.

 

A wystarczy zrobić to "po Bożemu" jak Zachar z Dudkiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę z całego serca ze te smiecie na słowacji dostaną najwyzszy wyrok jaki się tylko da, totalne dno, nie ma słów wystarczająco obelżywych na określenie tych ludzi. Popisy, brak wyobraźni, życie ludzi zniszczone do końca zycia. I apel dla każdego matoła a kierownicą, jesteś rajdowca jedz na tor, ulica jest dla wszystkich nie tylko dla ciebie. Połowa tych osłów nie ma pojęcia o jeździe samochodem. Jeździłem 3 lata w lidze kartingowej i przyjezdzali tacy wozami po setki, zero pojęcia, zero skręcania, nawet kierownicy głupek nie potrafi trzymać, ale 400 koni pod maską jest. Wstyd i tyle. Nie ma usprawiedliwienia dla tych baranów, do więzienia na lata, tylko nie piszcie o nieszczęśliwym wypadku, bo podwójna ciągła, wali na trzeciego i jeszcze na łuku. To nie mogło się skończyć inaczej. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, chojny napisał:

 

Smutne jest przemyślenie na końcu artykułu. Do niektórych jednostek nie docierają żadne szkolenia, godziny na torze, ani tym bardziej filmiki. Poznałem niestety i taką do której nie przemówił fakt pozbawienia kogoś życia na drodze.
Nazywając rzecz po imieniu, głupim ludziom duże, mocne i drogie auto otulone w kołdrę z systemów wspomagających daje dodatkowe poczucie niezniszczalności i bezkarności. Po połączeniu tego z brakiem pokory i umiejętności mamy tragedię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przez takich drogowych szaleńców, my wszyscy, Polacy poniesiemy konsekwencje. Przygotujcie się, że w najbliższych miesiącach, słowaccy policjanci będą sobie urządzać polowania na Polaków  A tu za pasem sezon narciarski i wyjazdy na południe, ech ...
 
Poza tym, kierowca Mercedesa uczestniczącego w całym zdarzeniu, to "pseudo-dziennikarz" motoryzacyjny (ForzaMagazine i Cars & Coffee Poland). Czyli ktoś, od kogo powinno wymagać się więcej



Link nie dziala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziennikarza motoryzacyjnego wymaga się więcej, podobnie jak od kierowcy rajdowego ... oczywiście w kwestii zachowania na drodze. Dla mnie jest to bezdyskusyjne. To są osoby, będące punktem odniesienia a nierzadko nawet wzorcem, szczególnie dla młodych osób. Powinni być przykładem dobrych zachowań a nie odwrotnie. Kowalski z Pacanowa jest anonimowy, ale dziennikarz istniejący w mediach, w tym społecznościowych, już nie. Ma subskrybentów, obserwujących, czytelników, oglądajacych etc. Im bardziej znana osoba, tym większe grono odbiorców i większe oddziaływanie.

 

@Lawnoweman dlaczego nie działa, jak działa :)

Edytowane przez subleo
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...