Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Filmik z beemką i paskiem oglądałem tylko raz i to na starym kompie z uszkodzoną kartą graficzną. Odwołuję porównanie z moim przypadkiem (Hynka-Żwirki). Ja wjechałem na prawy skrajny pas, a zawodnik z lewej wpychał mnie na barierę. Dzisiaj obejrzałem filmik ponownie i stawiam na winę paska. Jak dla mnie, ewidentne zajechanie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markos007 napisał:

ilość zwierzyny, która wyskakuje a ulicę w moim mniemaniu rośnie w zatrważającym tempie. Oczywiście nikt nic z tym nie robi bo wystarczy postawić znak i kierowco martw się o siebie i o swoje życie :/

 

Ale po czym wnosisz? Po własnych obserwacjach/sytuacjach czy z ilości nadesłanych filmów?

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po własnych obserwacjach, trzy, cztery lata temu było nie do pomyślenia spotkać zwierzynę co tydzień.
Od jesieni widzę dziki, sarny, łosie minimum raz na tydzień a mieszkam 8 km od granicy Warszawy, uważam że to bardzo duży problem bo jedyne działania to stawianie nowych znaków przy drogach..


Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tak pytam bo ja bardzo rzadko widuję zwierzynę, przez ostatnie kilka lat 2x sarny mi przebiegły przed maską i raz widziałem cała rodzinę (chyba z 10 saren, danieli, jeleni itd) przy DK81 (B-B --> Katowice). Pewnie się to różni w różnych rejonach.

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kambol napisał:

Szkoda tej srebrnej wanny, ale jak widać nisko położony środek ciężkości może się przydać w nieoczekiwanych sytuacjach... :P

 

 

Mnie zaskoczył  brak reakcji kierownika Subaru - widać że koryguje tor jazdy więc zauważył BMW ale ja w takich sytuacjach mam zasadę, że unikam pozycji obok pojazdu (po prostu zwalniam i puszczam gościa bo właśnie może dojść do takiej sytuacji jak pokazana na filmie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ma być reakcja na zepchnięcie z drogi? Zwróć uwagę, że kierownik BMW, żeby uniknąć krawężnika, spycha wannę. Nie próbuje się wcisnąć tylko spycha z drogi.
Męczy mnie to gadanie niektórych co to oni by nie zrobili i co powinno się zrobić. Widząc sytuację z innej perspektywy, siedząc na kanapie, to "se" można pogadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, 555marcin napisał:

 

Nie wiem, na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski, skoro póki co jest tylko raz :-)

 

Niestety mylisz się. Po pierwsze fragment który Ty wkleiłeś pojawił się już wcześniej (z cytatu wyciąłem sam film, bo nie widzę potrzeby żeby znowu zajmował miejsce):

W dniu 1.02.2018 o 09:57, allu napisał:

Bmw spycha subaru.

 

A po drugie pomimo tego, że wklejany film uruchamiany jest od innego miejsca, nie zmienia to faktu, że wciąż jest to ten sam film :P (można zamiast wklejać znowu film, wpisać w którym momencie się coś ciekawego dzieje, ale osobiście doceniam wrzucanie filmu od konkretnego momentu, bo ja jestem leniwy i szybciej jest kliknąć "play" niż szukać odpowiedniej sekundy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zodiak napisał:

Jaka ma być reakcja na zepchnięcie z drogi? Zwróć uwagę, że kierownik BMW, żeby uniknąć krawężnika, spycha wannę. Nie próbuje się wcisnąć tylko spycha z drogi.
Męczy mnie to gadanie niektórych co to oni by nie zrobili i co powinno się zrobić. Widząc sytuację z innej perspektywy, siedząc na kanapie, to "se" można pogadać...

 

Odnośnie "znafcuf" oglądających takie filmy i kozaczących to masz rację, z resztą już się nie zgodzę ;) staram się z takich filmów wyłapywać jak najwięcej informacji i odnosić je do moich doświadczeń - i tak jak napisałem ja bym tak bezrefleksyjnie nie pojechał, po prostu mam świadomość że zrównanie się z pojazdem lecącym w poprzek drogi może być groźne. Wiele filmów przedstawia właśnie bezrefleksyjną jazdę w stylu "przecież nic się nie zdarzy" z kolei ja zawsze staram się zakładać najgorszy scenariusz i wielokrotnie uniknąłem tarapatów - nie wiem może mam jakiś zmysł jeśli chodzi o sytuacje na drodze i mam duuuuużą wyobraźnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zodiak napisał:

Jaka ma być reakcja na zepchnięcie z drogi? Zwróć uwagę, że kierownik BMW, żeby uniknąć krawężnika, spycha wannę. Nie próbuje się wcisnąć tylko spycha z drogi.

Wydaje się, że kierowca Subaru widział "atakujące" BMW, bo odbił na prawo i to rzeczywiście był dobry moment na przyhamowanie i oglądanie wyczynów BMW z bezpiecznej odległości z tyłu...

W ogóle był jakiś powściągliwy jeśli chodzi o używanie hamulca, widać, że nacisnął dopiero jak zaczęło go obracać przed kolejnym skrzyżowaniem... ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kambol napisał:

Wydaje się, że kierowca Subaru widział "atakujące" BMW, bo odbił na prawo i to rzeczywiście był dobry moment na przyhamowanie i oglądanie wyczynów BMW z bezpiecznej odległości z tyłu...

W ogóle był jakiś powściągliwy jeśli chodzi o używanie hamulca, widać, że nacisnął dopiero jak zaczęło go obracać przed kolejnym skrzyżowaniem... ;)

 

No właśnie o tym pisałem, widać reakcję kierownika Subaru ale jakoś nie wpadł na pomysł że bycie obok niego może być niebezpieczne - to tak jak czasem widać na filmach że 50 m przed nagrywającym jakiś samochód zaczyna tańczyć a tu zero reakcji i jeszcze 6-7 sekund później nagrywający potrafi się z nim zderzyć a już w ogóle rekordem świata jest dla mnie ta sytucja:

 

Czas 5:50-6:00 - no po prostu trąbi z kilometra ale już na hamowanie kierownik nie wpadł :wacko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd informacja, że go widział ? Facet atakuje z zasłony, wybity na krawężniku, wpada w bok praktycznie z martwego punktu. Na miejscu kierownika wanny prawdopodobnie postąpiłbym tak samo. Wywalony na trawiaste zbocze dałbym gaz dechę do ustabilizowania wózka. Próbujcie w takiej sytuacji hamować ! Na pewno był tam krawężnik. Wywalony w prawo, obrót i dachowanie. Taką wanną nawinąłem ponad 100 000 km i wiem, że idzie dużo stabilniej z gazem. Dwa podobne przypadki zaliczyłem. Np. z prawej zaspa, z lewej baran, gaz decha i daje się przetrzymać. Spróbujcie w takiej sytuacji odjąć gazu.

Mowa oczywiście o debilu z BMW i wannie jeżdżącej po skarpie.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mz56 napisał:

Skąd informacja, że go widział ?

 

Po reakcji, zwróć uwagę że koryguje tor jazdy, brakowało tylko minimalnego przyhamowania żeby Beta znalazła się z przodu a nie z boku.

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...