Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

To są  jakieś  jaja , na wykopie ustalono właściciela auta BMW i owy właściciel  (ojciec) odgraża  się  w sieci  że  będzie  pozywać  każdego  kto oskarża  jego syna o ten wypadek a policja nadal nie potrafi ustalić  kto jest sprawcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Henryk82 napisał(a):

To są  jakieś  jaja , na wykopie ustalono właściciela auta BMW i owy właściciel  (ojciec) odgraża  się  w sieci  że  będzie  pozywać  każdego  kto oskarża  jego syna o ten wypadek a policja nadal nie potrafi ustalić  kto jest sprawcą. 

 

A dopuszczasz scenariusz w którym - uwaga - ustalenie sprawcy i postawienie zarzutów nie jest takie proste jak "BMW pendziło i udeżyło w biedno Kiję bo w BMW jechał straszny pszestempca morderca zabujca"? Wiesz, to że banda piwniczaków na Wykopie ustaliła właściciela auta, a teraz ta sama banda piwniczaków + Grażyn i Januszy w Internecie wydzwania po całej rodzinie z groźbami karalnymi i pomstowaniami raczej sprawy nie ułatwia. Wszystko to mając jeden niewyraźny filmik z wypadku i poczucie społecznej niesprawiedliwości w klasycznym scenariuszu "bogaty banan pędził a zginęła uboga rodzina".

 

Bo wiesz, są też i takie opcje:

image.png.a84e191203271dc428ba6d7d02b1ae49.png

 

I będzie to co napisałem i zostałem za to wyemotkowany (w sumie zrozumiale, bo jak to tak, logiką prawną w twarze chlustać): będzie współwina, a nie czapa dla drogowego "mordercy".

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jestem przeciwnikiem ludowych sądów i upraszczaniem takich historii, ale idziemy tu w stronę wypadku na Sokratesa, gdzie zabity powinien słyszeć i uciec, a że tego nie zrobił to jest współwinny.

 

Wracamy też do wyprzedzania z prawej strony. Przepis głupi i do likwidacji moim zdaniem, a jak już to wyprzedzać trzeba z głową. Nie powiem, że nigdy tego nie robiłem (na palcach można policzyć), ale wtedy maksymalna koncentracja z ciągłym obserwowaniem wyprzedzanego. A na pewno robienie tego ma pełnej bombie to zaprzeczenie "zachowania szczególnej ostrożności".

Edytowane przez przymar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, przymar napisał(a):

Zasadniczo jestem przeciwnikiem ludowych sądów i upraszczaniem takich historii, ale idziemy tu w stronę wypadku na Sokratesa, gdzie zabity powinien słyszeć i uciec, a że tego nie zrobił to jest współwinny.

 

Wracamy też do wyprzedzania z prawej strony. Przepis głupi i do likwidacji moim zdaniem, a jak już to wyprzedzać trzeba z głową. Nie powiem, że nigdy tego nie robiłem (na palcach można policzyć), ale wtedy maksymalna koncentracja z ciągłym obserwowaniem wyprzedzanego. A na pewno robienie tego ma pełnej bombie to zaprzeczenie "zachowania szczególnej ostrożności".

 

Przepis nie jest głupi. Głupie jest przyzwolenie i akceptacja ruchu lewostronnego w Polsce. Gdyby Polacy prawidłowo korzystali z dróg wielopasmowych to nie było by konieczności wyprzedzania prawym pasem.

 

Co do absurdalnie nadużywanego i rzucanego przy każdej okazji "zachowania szczególnej ostrożności" - to działa w dwie strony, zamulacz lewopaśny też ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa gdy jest wyprzedzany prawym pasem i chce na ten pas zjechać.

 

Czy do wypadku by doszło gdyby kierowca BMW nie jechał jak idiota któremu palą się włosy oraz nie mrugał długimi zganiając na prawy, którym potem próbował wyprzedzić? Nie.

Czy do wypadku by doszło gdyby kierowca Kia nie kleił się do lewego pasa nie wyprzedzając niczego i nie zmieniał go na prawy będąc tym prawym wyprzedzanym? Nie.

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według tej analizy, kierowca BMW nie próbował wyprzedzać z prawej strony. z resztą gdyby tak próbował to KIA nie zostałaby rzucona na barierki zewnętrzne, tylko raczej na pas rozdzielający jezdnie

uszkodzenie BMW również potwierdza tą wersję.

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pan Dziedzic napisał(a):

bo nie spodziewał się że tamten mu nie zjedzie po poganianiu światłami

myślę, że raczej nie spodziewał się, że przy tak ogromnej różnicy prędkości tak szybko znajdzie sie w dupie Kijanki.

 

I taki typ powinien być sądzony jak za zabójstwo. Ten cały cytat z synka jakiegoś biegłego ma tak wiele do wniesienia jak ja dyskutujący o metodach przeszczepu siatkówki. Jak ktoś naparza z AR-15 i przez przypadek nie trafi albo tylko rani to jednak odpowiada za próbę zabójstwa. A zapitalanie z takimi prędkościami na publicznej drodze jest dla mnie obarczone ryzykiem zbyt dużym b go podejmować. I nie ważne czy leciał te 300 z filmiku czy "tylko" 250.

 

I a'propos tej prędkości i wrzutki o tym że auto było pomodzone. Jak rozumiem takie mody oznaczają utratę homologacji bo w polskich realiach chyba nikt nie przeprowadza odpowiednich procedur po tjuningu. A to znaczy, że ubezpieczenie nic nikomu nie wypłaci a do banana przyjdzie z roszczeniami. Dalsze zarzuty to poruszanie się autem niedopuszczonym do ruchu etc. - czy gdzieś popełniam błąd myślowy?

  • Haha 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, STIFF napisał(a):

Jak ktoś naparza z AR-15 i przez przypadek nie trafi albo tylko rani to jednak odpowiada za próbę zabójstwa

Co xD

 

18 minut temu, STIFF napisał(a):

I taki typ powinien być sądzony jak za zabójstwo

Tak, róbmy więcej fikołków w polskim prawie, sądownictwo wytrzyma. Co następne: Ciebie będą sądzić za usiłowanie morderstwa bo ja mam ochotę się... zawinąć z tego łez padołu jak czytam takie fandzolenie bez oparcia w jakichkolwiek przepisach prawnych?

 

18 minut temu, STIFF napisał(a):

A zapitalanie z takimi prędkościami na publicznej drodze jest dla mnie obarczone ryzykiem zbyt dużym b go podejmować

A przekraczając zachodnią granicę na takiej samej drodze nagle przestaje być penalizowane. Magia.

 

18 minut temu, STIFF napisał(a):

Jak rozumiem takie mody oznaczają utratę homologacji bo w polskich realiach chyba nikt nie przeprowadza odpowiednich procedur po tjuningu. A to znaczy, że ubezpieczenie nic nikomu nie wypłaci a do banana przyjdzie z roszczeniami. Dalsze zarzuty to poruszanie się autem niedopuszczonym do ruchu etc. - czy gdzieś popełniam błąd myślowy?

Tak, popełniasz, wypowiadając się na tematy o których nie masz bladego pojęcia.

1. Utrata homologacji na co dokładnie?

2. Od kiedy ubezpieczyciel nie wypłaca z OC bo nie miało się homologacji na (co dokładnie w sumie?)

3. Auto niedopuszczone do ruchu bo miało (co dokładnie? Inną mapę silnika)? xDD

 

Jak czytam takich ekspertów od prawa i jego interpretacji poprzez fikołki i "sprawiedliwość społeczną" to naprawdę mam ochotę wysłać sam sobie SMS o treści pomagam.

Edytowane przez BelegUS
  • Facepalm 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BelegUS napisał(a):

Jak czytam takich ekspertów od prawa i jego interpretacji poprzez fikołki i "sprawiedliwość społeczną" to naprawdę mam ochotę wysłać sam sobie SMS o treści pomagam.


Wyślij sobie, ale to i tak nic nie pomoże  :P 

 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bosman napisał(a):

Ziobro na konferencji potwierdzil że z odczytu rejestratora jazdy w BMW wynika prędkość co najmniej 253 km/h....

 

"Co najmniej", bo, oczywiście, rejestrator może też brać udział w mataczeniu i zaniżać prędkość na korzyść "sprawcy".

 

Dobrze że nasz dzielny kałboj Zerro stoi na straży praworządności i walki z kastą BMWiarzy i już wie wszystko, nie trzeba wstrętnej kasty sędziowskiej i ustaleń, wyrok wyda i wykona własnym Glockiem.

image.png.e739563744e15684c307e43160c9a7db.png

 

Sądy to generalnie głównie przeszkadzają w wymierzaniu prawej i sprawiedliwej sprawiedliwości.

image.png.f72f3a24035874cc8e9a03fc3e136eea.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BelegUS napisał(a):

Dobrze że nasz dzielny kałboj Zerro stoi na straży praworządności i walki z kastą BMWiarzy i już wie wszystko, nie trzeba wstrętnej kasty sędziowskiej i ustaleń, wyrok wyda i wykona własnym Glockiem.

 

Rejestrator odczytano w fabryce BMW  i to ona podała taką prędkość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rombu napisał(a):

Rejestrator odczytano w fabryce BMW  i to ona podała taką prędkość.

 

Podała prędkość czy "co najmniej taką prędkość"? To "co najmniej" nadaje wypowiedzi dzielnego Zerro komediowy sznyt.

 

11 minut temu, Daroot napisał(a):

Proponuję poczytać o wypadku w Olsztynie gdzie gość audi miał ponad 200 w mieście, uderzył w inne auto które zawracalo na skrzyżowaniu. Zginęlo rodzeństwo. Sprawcą był sądzony jak zabójca właśnie przez prędkość.

 

Daj źródło że postawiono mu zarzuty zabójstwa, bo nigdzie takiego nie widzę. Widzę tylko że dostał wyrok za spowodowanie wypadku, 11 lat, na dodatek wyrok nieprawomocny a uzasadnienie takie, że obrońcy już pewnie ręce zacierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Daroot napisał(a):

Nie jestem stroną, nie mogę udzielać takich informacji, nie dysponuję też żadnym pisemnym uzasadnieniem wyroku. Po prostu znajomość z "elementem sądownictwa". 

 

Source: dude, trust me.

 

Skazany za wypadek ze skutkiem śmiertelnym, nie za zabójstwo, więc cokolwiek prokuratura chciała wyczarować to nie przeszło. W uzasadnieniu sędzina ględzi o prawidłowo wykonywanym manewrze zawracania, co po zapoznaniu się ze skrzyżowaniem na którym doszło do wypadku i fantazjach prokuratury o zabójstwie (o którym wspominasz) wskazuje na raczej... nikłą szansę że wyrok się utrzyma w wyższej instancji.

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Daroot napisał(a):

Co masz na myśli pisząc o skrzyżowaniu? Tam można zawracać

 

Daj link do Google Maps tego skrzyżowania, bo może nie patrzę na właściwe skrzyżowanie (i ja i media które raportowały z tego wypadku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...